Futsalowe kontrowersje w Pyskowicach

Marta
6 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Kolejną porażkę zanotowali na swoim koncie piłkarze halowi AZS UG. Gdańszczanie ulegli na wyjeździe Remedium Pyskowice 2:4 (1:0), choć jeszcze na początku drugiej połowy prowadzili 2:0. Spotkanie zakończyło się jednak sporymi kontrowersjami i pretensjami gdańszczan do rozjemców tego spotkania.

0:1 Musik (11)
0:2 Depta (21)
1:2 Stasiak (29)
2:2 Misiak (31)
3:2 Ficek (36)
4:2 Ficek (40)

AZS UG: Leśnicki, Musik, Ł.Olszewski, Friszkemut, M.Olszewski, Knioch, Poźniak, Pawicki, Depta, Wolski.

Gdańszczanie pojechali do Pyskowic po 3 punkty i długo wiele wskazywało na to, że ich plan się powiedzie. W 11. minucie meczu wynik otworzył Tomasz Musik. W pierwszej połowie już więcej goli nie padło, ale to akademicy mieli przewagę.

Tuż po zmianie stron, gdańszczanie za sprawą Dominika Depty podwyższyli na 2:0. Powinni prowadzić wyżej, ale nie wykorzystali okresu gry w przewadze. Za to gospodarze w 29. minucie zdobyli bramkę kontaktową.

Później nastąpiły wydarzenia, które wybiły gdańszczan z rytmu. Gospodarze wznawiali grę z linii bocznej, a piłka po strzale Tomasza Misiaka znalazła się w bramce. Gdańszczanie reklamowali, że po drodze do bramki nikt nie dotknął futbolówki, więc bramka nie powinna zostać uznana, przekonywał o tym zarówno gdański bramkarz jak i ... sami gospodarze.

Na tablicy wyników pojawił się jednak remis i gdańszczanie musieli odważniej zaatakować, jeśli chcieli wywieźć ze Śląska komplet punktów. Spotkali się jednak z dwiema kontrami gospodarzy, które zakończyły się ich bramkami i w efekcie zwycięstwem 4:2.

Pozostałe wyniki 6. kolejki Futsal Ekstraklasy: Clearex Chorzów - Red Devils Chojnice 10:0, FT Gatta Active Zduńska Wola - Pogoń '04 Szczecin 0:0, Gwiazda Ruda Śląska - Rekord Bielsko-Biała 4:3, AZS Uniwersytet Śląski Katowice - Wisła Krakbet Kraków 0:4, GKS Tychy - Marwit Toruń 1:2.

Tabela Futsal Ekstraklasy
(kolejno: mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans, punkty)

• Szkoda.

Paradoksalnie starajcie się bawić grą, a nie wygrać za wszelką cenę, wtedy lepiej idzie ;)