Gdańscy futsalowcy przegrali inaugurację

20 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Wojciech Pawicki zawinił przy stracie trzeciej bramki przez gdańskich akademików. Zrehabilitował się zdobywając bramkę kontaktową, ale jego zespołowi zabrakło czasu na wyrównanie. Wojciech Pawicki zawinił przy stracie trzeciej bramki przez gdańskich akademików. Zrehabilitował się zdobywając bramkę kontaktową, ale jego zespołowi zabrakło czasu na wyrównanie.

Zespół AZS UG przegrał we własnej hali na inaugurację Futsal Ekstraklasy z GAF Jasną Gliwice 2:3 (1:2). Podopieczni Szymona Hartmana pierwszych punktów będą szukać w poniedziałek 29 września, gdy o godzinie 19:15 zagrają na wyjeździe w akademickich derbach z AZS UŚ Katowice. Spotkanie to transmitowane będzie przez stację Orange Sport.

0:1 Marcin Kiełpiński 3:32
1:1 Maciej Osłowski 7:38
1:2 Marcin Kiełpiński 9:18
1:3 Denis Demiszew 21:23
2:3 Wojciech Pawicki 30:12

AZS UG: Kartuszyński, Gonda, Wolski - Musik, Osłowski, Friszkemut, Poźniak, Kostuch, Ziarko, Wesserling, Pawicki, Depta.

GAF: Widuch, Krzyśka - Zdunek, Lutecki, Szczurek, Mizgajski, Śmiałkowski, Demiszew, Dewucki, Dura, Kiełpiński, Wojtas, Ficek.

Gdańscy akademicy, którzy miniony sezon zakończyli na 7. miejscu w najwyższej klasie rozgrywkowej, nie należą obecnie do faworytów Futsal Ekstraklasy. Zespół Szymona Hartmana wzmocnili wprawdzie m.in. znani z pomorskich boisk trawiastych Przemysław Kostuch czy Maciej Osłowski, ale drużynę opuścili czołowi gracze: Tomasz Kriezel i bramkarz Jacek Burglin.

Przedmeczowe prognozy wskazywały na wygraną gliwiczan, ale AZS UG dzielnie stawiło czoła wyżej notowanemu rywalowi. Spotkanie udanie rozpoczęli przyjezdni po bramce Marcina Kiełpińskiego. Gospodarze zdołali wyrównać w momencie, gdy stworzyli w zasadzie pierwszą groźną akcję, co miało miejsce dopiero w 8. minucie spotkania. Po faulu na Dominiku Depcie rzut karny zamienił na bramkę Osłowski notując pierwsze oficjalne trafienie w akademickiej drużynie. A

Remis nie utrzymał się długo, bo drugie trafienie po chwili zapisał na swoim koncie Kiełpiński, który plasowanym uderzeniem pokonał Michała Kartuszyńskiego. Do przerwy gdańszczanie nie zdołali już odpowiedzieć.

Próbowali odrobić straty już w pierwszych sekundach drugiej połowy, ale uderzenia Patryka Ziarko i Osłowskiego nie przyniosły goli. Trzecią bramką szybko zdobyli natomiast gliwiczanie, którym niestety przysłużył się Wojciech Pawicki. Za słabo odgrywał piłkę do bramkarza, którą przejął Denis Demiszew i dopełnił formalności.

Pawicki zrehabilitował się zdobywając bramkę kontaktową. Doświadczony gdańszczanin jeszcze w samej końcówce mógł doprowadzić do remisu, ale jego strzał odbił Michał Widuch. Chwilę wcześniej bez powodzenia uderzał jeszcze Depta.

Zobacz jak padały bramki w meczu AZS UG - GAF Jasna Gliwice.

• Szkoda tej trzeciej bramki

Szkoda tej trzeciej bramki podłamała chyba drużynę, kilku nowych ciekawych graczy