GKS Tychy - Lotos PKH Gdańsk 1:2. Hokeiści mają patent na mistrza Polski

Mikołaj Pachniewski
12 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Jan Steber w Tychach zdobył swoją czwartą bramkę w tym sezonie. Zapewniła ona 3 punkty Lotosowi w starciu z mistrzem Polski. Jan Steber w Tychach zdobył swoją czwartą bramkę w tym sezonie. Zapewniła ona 3 punkty Lotosowi w starciu z mistrzem Polski.

Lotos PKH Gdańsk pokonał GKS Tychy 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) w wyjazdowym spotkaniu 38. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Tym samym zostali drugą drużyną, która zdołała w tym sezonie ligowym wygrać na lodowisku mistrza Polski, a spora w tym zasługa Tomasa Fucika, który obronił 32 z 33 uderzeń na swoją bramkę. Podopieczni Marka Ziętary najwyraźniej mają patent na tego rywala, gdyż w tym sezonie ograli go już po raz trzeci.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

0:1 - Jan Steber as. Josef Vitek - Petr Polodna 07:13
0:2 - Petr Polodna as. Jan Steber, Josef Vitek 5 na 4 32:15
1:2 - Alexander Szczechura 38:56

GKS: Murray; Jeronau, Novajovsky - Jefimienko, Komorski, Klimienko; Kotlorz, Tuhkanen - Kogut, Bryk, Jeziorski; Pociecha, Ciura - Mroczkowski, Cichy, Szczechura; Bizacki, Galant - Bagiński, Rzeszutko, Gościński

LOTOS: Fucik; Bilcik, Havlik - Steber, Polodna, Vitek; Szurowski, Krasowski - Jełakow, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Danieluk, Pesta, Marzec; Naróg, Popow - Stasiewicz, Mocarski, Smal

Gdańszczanie do Tychów pojechali po piątkowej wygranej z Zagłębiem Sosnowiec. Podopieczni Marka Ziętary wygrali wtedy z sosnowiczanami 4:3 po dogrywce. Pojedynek z mistrzem Polski znakomicie rozpoczęli biało-niebiescy, którzy zepchnęli tyszan do defensywy. Goście okazję do otworzenia wyniku mieli grając przez ponad minutę w podwójnej przewadze, ale nie zdołali znaleźć sposobu na Johna Murray'a

Lotos PKH Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 4:3 po dogrywce. Relacja, oceny, zdjęcia

Hokeiści Lotosu w 8. minucie wykorzystali prosty błąd tyszan i akcję sam na sam na bramkę zamienił kapitan Jan Steber umieszczając krążek pomiędzy parkanami bramkarza gospodarzy. Po tym trafieniu aż do zakończenia pierwszej odsłony trwał napór mistrzów Polski, ale znakomicie pomiędzy słupkami spisywał się Tomas Fucik, który nie dał się pokonać.

Goście zostali zepchnięci do obrony także w drugiej tercji, bo wyższym pressingiem zagrali miejscowi. Prowadzenie gdańszczan utrzymywało się dzięki fenomenalnej postawie Fucika, który obronił strzał Alexandra Szczechury w stylu legendarnego czeskiego bramkarza Dominika Haska. Chwilę później szczęście po raz kolejny uśmiechnęło się do Lotosu, bo słupek ostemplował Michael Cichy.

Re-Plast Unia Oświęcim - Lotos PKH Gdańsk 3:1. Relacja, oceny

Gdańszczanie, mimo dominacji mistrzów Polski, zdołali podwyższyć na 2:0 wykorzystując grę w przewadze, a gumę do siatki skierował Petr Polodna. Wydawało się, że na trzecią tercję goście wyjdą z dwubramkowym prowadzeniem, ale tuż przed końcem drugiej partii kontaktową bramkę dla GKS zdobył Szczechura.

Trzecia tercja to mądra gra w defensywie podopiecznych trenera Ziętary. Umiejętnie zagęszczali oni pole tuż przed własną bramką i blokowali wiele uderzeń gospodarzy. Skromne prowadzenie udało się utrzymać do samego końca i Lotos został drugą drużyną w Polskiej Hokej Lidze, która wygrała na tyskim lodowisku w tym sezonie. Ta sztuka udała się do tej pory tylko Enerdze Toruń. Gdańszczanie dzięki tej wygranej awansowali na 6. miejsce w tabeli wyprzedzając Comarch Cracovię.

11 Naprzód Janów 36 1 0 0 35 39:278 3
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym pięć rund systemem każdym, z tym że ostatnia będzie według tabeli Bergera, do której wyjściem będzie kolejność po czterech rundach. W dwóch pierwszych rundach uczestniczyć będzie Kadra PZHL U-23.
Najlepszych 8 drużyn po sezonie zasadniczym awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2020-01-12

Wyniki 38 kolejki

• GKS Tychy - LOTOS PKH GDAŃSK 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
  • GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - Re-Plast Unia Oświecim 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
  • Naprzód Janów - Podhale Nowy Targ 0:18 (0:7, 0:4, 0:7)
  • Comarch Cracovia - Energa Toruń 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Opinie (92) ponad 10 zablokowanych

• (1)

Bolo kto wygrał mecz?!

• 77 4

• Bolo kojarzy mi się z bolcem a następnie ze stolcem.

• 3 3

• (2)

Bolo oglądałeś? Co tym razem wymyślisz? Młodzież grała? Tylko stocznia!!!

• 60 4

• bolo

to ten krzykacz co oglądających transmisję raczył przez trzy tercje repertuarem max 8 słów w tym dwa parlamantarne ...

• 18 1

• Stocznia zawsze z duzej litery

• 18 2

• nasza Drużyna (1)

jest magiczna, najpierw męczy się z Sosnowcem a potem ogrywa mistrza na wyjeździe. Dziękujemy !!!