GKS Tychy - Stoczniowiec Gdańsk 10:0. Lanie na koniec sezonu

19 lutego 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
Po jednostronnym widowisku Stoczniowiec przegrał na wyjeździe z GKS Tychy i skończył sezon z bilansem 2 zwycięstw i 34 porażek. Po jednostronnym widowisku Stoczniowiec przegrał na wyjeździe z GKS Tychy i skończył sezon z bilansem 2 zwycięstw i 34 porażek.

Stoczniowiec Gdańsk przegrał na wyjeździe z GKS Tychy 0:10 (0:4, 0:4, 0:2) i w kiepskim stylu zakończył rozgrywki Polskiej Hokej Ligi. "Lanie" jakie dostali biało-niebiescy w dużej mierze odzwierciedla sezon w wykonaniu podopiecznych Krzysztofa Lehmanna. W rundzie zasadniczej wygrali zaledwie 2 z 36 spotkań i zdobyli tylko 40 bramek.

10:0. A.Szczechura as. Cichy - Novajovsky 42:29

GKS: Raszka (od 41 Lewartowski); Ciura, Novajovsky - Dupuy, P.Szczechura, Wronka; Martin, Biro - A.Szczechura, Cichy, Mrockzowski; Havlik, Kotlorz - Kogut, Komorski, Jeziorski; Bizacki, Mesikammen - Witecki, Rzeszutko, Galant

STOCZNIOWIEC: Sczepkowski (od 05:10 Soliński); Mateusz Rompkowski, Wala - Vitek, Mocarski, Zając; Lehmann, Leśniak - Strużyk, Pesta, Stasiewicz; Liśkiewicz, Maciej Rompkowski - Michał Rybak, Sadowski, Maciej Rybak; Żurawski, Drąg - Wołoszyk, Łabinowicz, Bondarenko

GKS Tychy przystępując do piątkowego meczu, chciał przypieczętować wejście do fazy play-off z pierwszego miejsca i nie oszczędził outsidera. Jeśli ktoś liczył, że tyszanie zlitują się nad kończącym sezon na ostatnim miejscu Stoczniowcem Gdańsk, błyskawicznie musiał zweryfikować swoje oczekiwania.

Stoczniowiec Gdańsk - Ciarko STS Sanok 2:3. Relacja, oceny

Mikołaj Szczepkowski już po 5 minutach i 10 minutach miał na koncie trzy wpuszczone bramki. Trener Krzysztof Lehmann zmienił golkipera na Wiktora Solińskiego, ale i on skapitulował po nieco minucie od wejścia na lód.

Tyszanie dalsze zdobywanie goli zawiesili do drugiej tercji, a trafienie na 5:0 zaliczyli zaraz po wznowieniu gry. Bezbłędni w obroni gospodarze urządzili sobie strzelecki festiwal. Po drugiej partii prowadzili 8:0 a bramki na koncie miało ośmiu różnych hokeistów.

Tarcze antykryzysowe. Czy i ile pieniędzy dla klubów sportowych w Trójmieście?

Stoczniowiec przez cały mecz oddał zaledwie 16 celnych strzałów przy 61 rywali. Gdańszczanie próbowali w trzeciej tercji pokonać rezerwowego bramkarza rywali, ale zamiast tego, sami stracili jeszcze 2 bramki, a GKS skompletował dwucyfrową zdobycz.

10 Stoczniowiec Gdańsk 36 2 0 0 34 40:191 6
W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansuje do play-off. Zespołu z miejsc 9 i 10 kończą sezon. Nikt nie spada.
Tabela wprowadzona: 2021-02-19