Gdańscy akademicy nadal bez zwycięstwa

Marta
13 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Piłkarze halowi AZS Uniwersytet Gdański nadal nie mogą zdobyć kompletu punktów w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy. W ostatniej kolejce podopieczni Mariusza Kindy przegrali na wyjeździe z Wisłą Krakbet Kraków 1:4 (1:0). Tym samym beniaminek rozgrywek nadal zamyka tabelę.

1:0 Pater (5)
1:1 Olszewski (20)
2:1 Franz (29)
3:1 Despotović (30)
4:1 Franz (35)

AZS UG: Wolski, Leśnicki - Grabowski, Musik, Ł.Olszewski, Friszkemut, Knioch, Poźniak, Horbacz, Pawicki, Depta.

Gospodarze tego pojedynku przeważali od początku do końca meczu. Tylko ich nieskuteczności gdańszczanie zawdzięczają to, że po pierwszej połowie wynik był dla nich w miarę korzystny. Już w piątej minucie gdańskiego bramkarza pokonał Adrian Pater. Wiślacy atakowali, ostrzeliwali gdańska bramkę ale więcej goli już w pierwszej połowie nie zdobyli.

Z kolei gdańszczanie zdobyli klasyczną "bramkę do szatni", kiedy to na 4 sekundy przed końcem pierwszej połowy dla akademików trefienie zaliczył Łukasz Olszewski. Było 1:1 ale równie dobrze wiślacy mogli już prowadzić 2-3 bramkami. Idealną okazję zmarnował Frane Despotović - nie wykorzystał sytuacji sam na sam, a strzałami z dalszej odległości próbował zaskakiwać bramkarza gości Piotr Morawski. Ten 25-letni zawodnik był bliski wpisania się na listę strzelców pod koniec pierwszej połowy, jednak piłka po jego strzale odbiła się od słupka i nie wpadła do bramki.

Niestety w drugiej połowie gospodarze nie podłamali się stratą bramki w końcówce pierwszej odsłony. Zagrali tez o wiele skuteczniej i zaaplikowali gdańszczanom kolejne trzy trafienia. Prowadzenie dla krakowian odzyskał Rafał Franz po podaniu Despotovicia, a po 90 sekundach asystent stał się strzelcem, Despotović podwyższył na 3:1. Franz z kolei ustalił wynik meczu strzałem z dystansu.

Pozostałe wyniki VII kolejki Futsal Ekstraklasy: Pogoń Szczecin - AZS UŚ Katowice 9:2, Red Devils Chojnice - Gwiazda Ruda Śląska 9:1, Rekord Bielsko Biała - Remedium Pyskowice 2:7, Marwit Toruń - Clearex Chorzów 3:2, Gatta Active Zduńska Wola - GKS Tychy 5:2.