Szczypiorniści Wybrzeża bez Superligi

18 maja 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Wybrzeże zrewanżowało się Nielbie za porażkę w Gdańsku, ale w barażach o Superligę nie zagra. Wybrzeże zrewanżowało się Nielbie za porażkę w Gdańsku, ale w barażach o Superligę nie zagra.

Jednej bramki zabrakło szczypiornistom Wybrzeża, by awansować do baraży o Superligę. Gdańszczanie w meczu rewanżowym pokonali Nielbę w Wągrowcu 23:22 (8:10), ale to gospodarze zmierzą się z Chrobrym Głogów o miejsce w elicie, gdyż przed tygodniem wygrali 23:21. Od 40 minuty podopieczni Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka musieli sobie radzi bez dopingu własnych kibiców. Ponad 30-osobową grupę przyjezdnych wyprosiły z hali służby porządkowe. Była to kara za... przeklinanie.

NIELBA: Konczewski - Białaszek 6, Tarcijonas 5, Świerad 5, Kryszeń 4, Tórz 2 oraz B.Witkowski, Oblała, Widziński.

WYBRZEŻE: Głębocki, Chmieliński - Nilsson 7, Abram 7, Rogulski 4, Waszkiewicz 2, Sulej 1, Rakowski 1, Piętak 1 oraz Nidzgorski, Kondratiuk, Mogielnicki.

Gdańszczanie w pierwszym meczu u siebie zagrali fatalną pierwszą połowę, potem gonili wynik, ale ostatecznie zeszli z parkietu pokonani 21:23 (7:14).

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU W GDAŃSKU

Mimo to nie poddali się. Tak jak zapowiadał Daniel Waszkiewicz w Wągrowcu podjęli walkę o odrobienie strat. Zabrakło niewiele. Trzeba było rzucić jedną bramkę więcej, a gdyby gdańszczanie stracili jedną mniej, doszłoby do dogrywki.

WASZKIEWICZ: MOŻEMY ZAGRAĆ TYLKO LEPIEJ

Wybrzeże podobnie jak w pierwszym pojedynku, przegrało pierwszą połowę, choć tym razem poniesione w niej straty były znacznie mniejsze. Po kwadransie meczu gdańszczanie prowadzili nawet dwiema bramkami, ale ostatecznie na przerwę zeszli przegrywając 8:10.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali sytuację jeszcze na kwadrans przed końcem gry prowadząc czterema trafieniami. Wybrzeże zdołało jednak wyrównać, a następnie objąć prowadzenie.

Mecz zakończył się zwycięstwem gości, którzy zdobyli o bramkę więcej niż Nielba. Niestety, zarazem o bramkę za mało by awansować do baraży o Superligę. Warunkiem było zwycięstwo różnicą trzech trafień lub dwóch w wypadku rzucenia 24 bramek.

- To był typowy mecz walki od początku do końca. Zaczęliśmy źle, z błędami w obronie, ale udało nam się przełamać. Końcówka oscylowała wokół remisu, ale niestety zabrakło nam jednego trafienia. Do Gdańska wracamy rozbici - powiedział trener gdańszczan Damian Wleklak

Ostatnie 20 minut nasi szczypiorniści zmuszeni byli grać bez dopingu kibiców Wybrzeża. Ponad 30-osobowa grupa została wyproszona z trybun przez służby porządkowe za... przeklinanie. Końcówkę meczu fani Wybrzeża spędzili pod halą w asyście policji, a po jego zakończeniu udali się w drogę powrotną.

Opinie (40) 3 zablokowane

• Ni tacy świetni trenerzy, za za jakich się uważają. Takie niby wzmocnienia i co ?

• 10 25

• A kibice to za co zostali wyproszeni? (2)

• 8 15

• za co ?

Za buractwo ! Jak sie nie umieja zachować to niech siedzą w domu i nie przynoszą wstydu. Brawo Wybrzeże !

• 16 18

• nie umiesz czytać? tępić chamstwo i buractwo....

• 10 11

• zawiodlem się na calej linii nie pójde już na frajerstwo aż sie naucza grać (1)

• KIBICE (1)

To chyba nie byli kibice ?a jak wyprosili to pewnie "za niewinność" denerwuje mnie ta grupka "kibiców"która przeniosła zachowanie z boisk piłkarskich do hali i uważają że tak jest dobrze!PANOWIE to nie bajka!już raz dali pokaz głupoty po meczu z KPR jak odpali race na hali!!

• 27 26

• dobrze że żeś sie podpisał

nie trzeba komentowac wpisu

• 14 7

• Nie mogli poprzeklinac w Gdańsku ???

Tak tylko pytam bo wiadomo że u nas zawsze balon jest nadmuchany,w kopanej,w szczypiorniaku,w siatce,w żużlu,w hokeju.A później szok i niedowierzanie,wszędzie klęska.

• 17 2

• No to Zdechly czas powiedzieć pas ! Nie wyszło !

• 11 12

• Tak, a kibice Nielby to co? (6)

Śpiewali psalmy? Ludzie czy wy nie rozumiecie, że o to właśnie chodziło władzom Nielby, w tej kwestii jest zupełna dowolność, a im zdecydowanie lepiej gar się bez kibiców gości!! Przeklinanie? Dobre sobie, ciekawe co z kibicami Nielby, którzy w sporej części mają "zakazy halowe"? Co do przeklinania to trzeba było posłuchać dopingu na meczu Kielce-Płock i przyśpiewek kibiców z obu stron, niezależnie od wieku i płci. Tam się dopiero jedzie z trybun!No ale w Wągrowcu to trzeba wyrzucić kibiców gości, a że swoi rzucają mięsem to nic?!

• 40 5

• przecież Cie tam nie było, więc po co się unosisz jak nie znasz prawdy

• 7 14

• Jeszcze jedno co do Nielby (1)

jej kibice obnoszą się, że krzyczeli z trybun Arka Gdynia w kierunku naszych, również przekliając i obrażając GKS, jak i Lechię. To wg. nich było w porządku ale przeklinanie ze strony naszych kibiców to zachowanie godne bydła wg. nich! Ciekawe?!

• 29 6

• oj gdyby mi tak krzyczeli Arka Gdynia sam bym nie wytrzymał! :)

• 6 0

• (2)

Najbardziej denerwuje to, że zabrakło nam 1 bramki do awansu!

• 25 2

• nie do awansu tylko baraży

• 13 0

• Jak już SŁUSZNIE wspomniał "ok", do baraży z drużyną Chrobrego,
        która się nie położy i nie odda miejsca w SL za free.
        Co do 1bramki, 1pkt.-u, to z tego, co pamiętam, kiedyś żużlowa
        cześć "Wybrzeża" (szkoda, że klub się tak rozdrobnił...)
        wygrała baraż o E-ligę 1pkt.-em....
        Natomiast "Wybrzeże"-sekcja ręcznej, przegrała Super Ligę dwukrotnie...
        raz - przegrywając mecze na początku sezonu i chyba w trakcie z ambitną drużyną z Wolsztyna, czyli w sumie 3y... poktnięcia, których Legionowo
        nie zanotowało w ogóle. Pomijam mecz w Gdańsku.
        Dwa - przegrywając do przerwy z Nielbą u siebie! 7bramkami...
        Chcąc awansować, takich "otwarć", jak powyższe, drużyna aspirująca do SL
        nie ma prawa mieć.
        Bo SL, to inny pułap i "stopień wtajemniczenia" (obciażenia).
        Jeśli wągrowiczanom uda się awansować do SL to MUSZĄ! się wzmocnić,
        bo inaczej będzie gra do jednej bramki. Czy "u siebie" czy na wyjeździe.

• 4 3

• Takim kibicom jak "kaszub" to dziękujemy...

...bo budowa zespołu to jest proces. Nie można składać broni po 2 sezonach. Trzeba przełknąć gorycz porażki i jechać dalej. Nie poddajemy się.

14 Zepter Legionowo 29 4 0 2 22 773:911 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.