Gdańscy wioślarze zdobyli siedem medali w mistrzostwach Polski

AZS AWFiS Gdańsk

Najlepsze polskie wioślarki w dwójkach podwójnych wagi lekkiej. Od prawej gdańszczanki: Zuzanna Gutkowska, Sylwia Zimnicka, która zdobyła dwa brązowe medale. mat. prasowe AZS AWFiS Gdańsk

Po trzy srebrne i brązowe medale w mistrzostwach Polski seniorów zdobyli wioślarze i wioślarki AZS AWFiS Gdańsk, a raz na najniższy stopień podium weszła męska osada klubu Drakkar Gdańsk. Najbardziej emocjonujące były konkurencje, w których reprezentanci kraju rywalizowali między sobą, w jedynkach.

MIŁOSZ JANKOWSKI WYGRAŁ REGATY PUCHARU ŚWIATA. SPRAWDŹ, WYNIKI POZOSTAŁYCH REPREZENTANTÓW POLSKI

Godzinami razem trenują na kadrowych zgrupowaniach. Jeszcze tydzień temu wspólnie wiosłowali po jak najlepsze miejsca w Pucharze Świata w Belgradzie. Jednak reprezentują inne kluby, a zatem w trakcie mistrzostw Polski musieli rywalizować między sobą. Zawodnicy, którzy na co dzień tworzą osady dwu- i czteroosobowe, na regatach w Poznaniu sprawdzili się w jedynkach.

Na tych w wadze lekkiej walkę o tytuł stoczyli partnerzy z dwójki podwójnej, którzy w stolicy Serbii wygrali rywalizację w Pucharze Świata. Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk) ostatecznie zadowolił się srebrem, gdyż przegrał w finale po zaciętej walce z Jerzym Kowalskim (Gopło Kruszwica) o ponad sekundę.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z UBIEGŁOROCZNYCH MISTRZOSTW ŚWIATA W WIOŚLARSTWIE. BISKUP DRUGI, JANKOWSKI CZWARTY

Również wicemistrzem Polski został Mateusz Biskup. Wicemistrz świata i Europy z ubiegłego roku na dwójce podwójnej ten sezon zaczął 4. miejscem na czwórce podwójnej w Belgradzie. W Poznaniu w walce o złoto właśnie uznał wyższość partnera z tej osady - Wiktora Chabela z Posnanii.

Z dwoma medalami z mistrzostw Polski wracają: Sylwia Zimnicka oraz Mateusz MielniczynDawid Górski. Wioślarka, która również aspiruje do kadry narodowej, dwukrotnie stawała na najniższym stopniu podium po rywalizacji w jedynkach oraz dwójkach. Natomiast panowie po srebro dopłynęli w czwórce podwójnej, a po brąz w dwójce podwójnej - wszystkie konkurencje w wadze lekkiej.

SPRAWDŹ, JAKIE MEDALE ZDOBYLI GDAŃSCY WIOŚLARZE W MISTRZOSTWACH EUROPY ORAZ REGATACH PUCHARU ŚWIATA 2017

Poza sześcioma medalami zdobytymi przez przedstawicieli AZS AWFiS gdański mieszek medalowy w Poznaniu dopełnił brąz klubu Drakkar. Maciej WiśniewskiKamil Jóźwiak na dwójce bez sternika kategorii lekkiej osiągnęli drugi czas, ale zostali przesunięci na 3. pozycję z powodu niedowagi łodzi.

Największymi gwiazdami mistrzostw Polski siostry Maria i Anna Wierzbowskie. Zawodniczki Lotto Bydgostia po raz kolejny zdobyły po trzy złote. Wygrały w dwójce i czwórce bez sterniczki oraz w ósemce.