Wiadomości

stat

Gdański szkoleniowiec podejmie pracę w Gdyni

Jerzy Ciepliński pożegna się z AZS AWFiS Gdańsk i...
Jerzy Ciepliński pożegna się z AZS AWFiS Gdańsk i... fot. Paweł Godlewski

Kapitalny ruch Łączpolu i szok w AZS AWFiS! Gdański szkoleniowiec, który w siedmiu ostatnich sezonach zdobył z akademiczkami sześć ligowych medali, a w 2004 roku sięgnął z drużyną po tytuł mistrza Polski, od przyszłego tygodnia podejmie pracę w Gdyni. Jerzy Ciepliński jeszcze w tym sezonie spróbuje z nowymi podopiecznymi powalczyć o podium w ekstraklasie, a w dwóch kolejnych latach ma podjąć skuteczną rywalizację w europejskich pucharach.

.

2008 - srebro, 2007 - czwarte miejsce, 2006 - brąz, 2005 - srebro, 2004 - złoto, 2003 - brąz, 2002 - brąz... To osiągnięcie trenera Cieplińskiego w ostatnich sezonach w AZS AWFiS. Dodajmy, że nigdy wcześniej, choć do ekstraklasy akademiczki dobiły się pierwszy raz już w końcówce lat siedemdziesiątych, ta drużyna nie miała takich sukcesów. Ale najwyraźniej w Gdańsku uważnie czyta się Biblię i postanowiono postąpić zgodnie z zawartą tam prawdą, że po siedmiu latach tłustych czas na lata chude...

Szkoleniowiec dostał od klubu miesięczne wypowiedzenie, którego termin upływa 6 marca. - Nic mi nie wiadomo, aby trener odszedł wcześniej. Zresztą uzgodniliśmy, że gdy staniemy na nogi, to przedstawimy mu nową propozycję. Na dziś nie mamy innego szkoleniowca. Ireneusz Rudkowski, prowadzący juniorki, jest wicedyrektorem szkoły i może nie pogodzić tylu obowiązków - przyznaje Tomasz Tomiak, prezes AZS AWFiS.

Skoro ofertą dla Cieplińskiego w Gdańsku miało być wynagrodzenie na poziomie kilkuset złotych, to nic dziwnego, że do ataku przystąpił Łączpol. W grudniu gdynianie przejęli trzy (Katarzyna Koniuszaniec, Karolina Szwed, Patrycja Kulwińska) z dziesięciu szczypiornistek, które ze względu na zaległości płacowe opuściły AZS AWFiS, a teraz sięgnęli po trenera.

... z nadzieją spojrzy na przyszłość Łączpolu Gdynia.
... z nadzieją spojrzy na przyszłość Łączpolu Gdynia.
- To decyzja naszych sponsorów - podkreśla Beata Kłusewicz. - Pan Ciepliński podejmie u nas pracę w przyszłym tygodniu. Spróbuję tak poprowadzić zespół, aby jeszcze w tym sezonie włączył się do walki o medale. Jednak bez względu na osiągnięty teraz wynik, kontrakt ze szkoleniowcem ma obowiązywać jeszcze w przez dwa kolejne lata - dodaje prezes Łączpolu.

Gdyńskie piłkarki ręczne o zmianie szkoleniowca dowiedziały się od władz klubu na piątkowym treningu. Trener Grzegorz Gościński, który przed rokiem zajął z Łączpolem siódme miejsce, a rundę zasadniczą bieżących rozgrywek ukończył z piątą pozycją został zdymisjonowany. Zresztą w przyszłym tygodniu i tak nie mógłby prowadzić zajęć w Gdyni, gdyż jako drugi szkoleniowiec kadry ma stawić się na reprezentacyjnym zgrupowaniu.

Ćwierćfinały
SPR Asseco BS Lublin
1 miejsce po rundzie zasadniczej
1
AZS Politechnika Koszalin
4 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Interferie Zagłębie
2 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Piotrcovia Piotrków
3 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Carlos-Astol
8 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Łączpol Gdynia
5 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Start Elbląg
7 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Zgoda Ruda Śląska
6 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Półfinały
Finał


Nowy szkoleniowiec ma niewiele czasu, aby po swojemu poustawiać zespół. 14 marca rozpocznie się pierwsza runda play-off, w której Łączpol zmierzy się z Politechniką Koszalin. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw, a pierwszy i ewentualnie trzeci mecz trzeba rozegrać na terenie rywala. Przypomnijmy, że przed rokiem gdynianki w tej samej fazie zostały wyeliminowane przez koszalinianki, które następnie w półfinale play-off uległy... AZS AWFiS.

- Pracę w Gdyni chcę rozpocząć najszybciej jak to będzie możliwe, po osiągnięciu porozumienia z dotychczasowym klubem. Wybrałem tę ofertę spośród kilku z następujących powodów. Nie chciałem opuszczać Trójmiasta, ani gdańskiej uczelni, na której zamierzam nadal pracować. Do Łączpolu przekonała mnie wizja sponsorów drużyny, którzy zapewnili, że zależy im, aby w Gdyni stworzyć zespół, który regularnie będzie walczył o ligowe medale oraz rywalizował w europejskich pucharach - podkreśla trener Ciepliński.

Opinie (168) 12 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane