Gdańszczanie awansowali do półfinałów PP

18 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Piotr Jurkowski w drugiej połowie był za szybki dla gdyńskich defensorów. Popularny "Gacek" sam zdobył przyłożenie i asystował przy drugiej "piątce". Piotr Jurkowski w drugiej połowie był za szybki dla gdyńskich defensorów. Popularny "Gacek" sam zdobył przyłożenie i asystował przy drugiej "piątce".

Niezwykle emocjonujące było spotkanie derbowe rugbistów w Gdyni w ramach rozgrywek grupowych Pucharu Polski. Pierwszą połowę Arka wygrała aż 10 punktami, ale po przerwie 21 punktów z rzędu zdobyła Lechia. W końcówce jeszcze "Buldogi" rzucili się do odrabiania strat, ale ze zwycięstwa 31:28 (7:17) cieszyli się biało-zieloni. Ten sukces zagwarantował awans gdańszczanom do półfinałów.

Ruszkiewicz, Kałduński, Wilczuk - Skindel, Nowak - Podolski, Raszpunda, P.Dąbrowski - Ł.Szostek - Tsiklauri - Korbolewski, Szrejber, Chromiński, Simionkowski - Kvernadze
Sędziowie: Jarowicz (Sopot) oraz Szczepański i G.Szostek
Widzów: 700
Witoszyński, Zieliński, Kaszuba - Wantoch-Rekowski, Doroszkiewicz - Majcher, Lademann, Krzewicki - Piszczek - Janeczko - Buchajło, Hedesz, Płonka, Kuźmiński - Jurkowski
  • 41' Ruszkiewicz Zmiany Bartkowiak
  • 41' Nowak Zmiany Madejewski
  • 65' Simionkowski Zmiany Bachurzewski
  • 77' Ł.Szostek Zmiany Krieczun
  • 24' Raszpunda
  • 35' P.Dąbrowski
  • 74' Tsiuklauri
Punkty Punkty
  • 11' Płonka
  • 64' Kuźmiński
  • 67' Jurkowski
  • 10' Tsiklauri
  • 43' Tsiklauri
  • 70' Tsiklauri
  • 40' Janeczko
  • 50' Janeczko
  • 56' Janeczko
  • 63' Janeczko
  • 24' Tsiklauri
  • 36' Tsiklauri
  • 11' Janeczko
  • 65' Janeczko
  • 34' Majcher

Arka przeprowadziła zmianę po rozgrzewce, urazu nabawił się Zembroń, od początku gry na boisko wyszedł Simionkowski
1'
mecz rozpoczęła Lechia
4'
pierwsza groźna akcja Arki, około 10 metrów od pola punktowego gości na aut został wypchnięty z piłką Korbolewski, aut dla Lechii
5'
Janeczko przekopem przeniósł piłkę z własnego pola 22 metrów na połowę Arki
6'
błąd Janeczko, który w banalnej sytuacji wypuścił piłkę z rąk, młyn dla Arki 10 metrów za linią środkową na połowie gdańszczan
7'
akcja Arki przerwana, bo tym razem mocno naciskany przez rywali Ł.Szostek podał piłkę do przodu do Raszpundy
9'
kolejny atak Arki, dobra szarża na Szrejberze
9'
karny dla Arki na wprost słupów, niemal dokładnie z linii 22. metra, oczywiście będzie próba kopa na słupy
3 punkty
10'
[3:0] Celny kop i Tsiklauri (ARKA) zdobywa 3 punkty.
5 punktów
11'
[3:5] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Płonka (LECHIA). Zaskakująca kontra gdańszczan. Nominalny zawodnik młyna, który dzisiaj gra z konieczności na środku ataku przedarł się na pole punktowe gospodarzy prawym skrzydłem
2 punkty
11'
[3:7] 2 punkty z podwyższenia zdobywa Janeczko (LECHIA).
17'
groźna akcja Arki, ale zamiast rozszerzyć atak na 10. metrze od celu gdynianie zawężyli go i zgubili piłkę
19'
młyn dla Lechii 10 metrów od pola punktowego gdańszczan
20'
akcja przerwana, bo Piszczek został przypadkowo uderzony przy próbie wprowadzenie piłki do młyna, za chwilę Lechia będzie jeszcze raz wrzucać piłkę do młyna
21'
zawalenie młyna przez pierwszą linię Arki, piłka dla Lechii, Janeczko kopie piłkę w trybuny i przenosi akcję o 30 metrów do przodu
21'
5 punktów
24'
[8:7] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Raszpunda (ARKA) po akcji formacji młyna gospodarzy
2 punkty
24'
[10:7] 2 punkty z podwyższenia zdobywa Tsiklauri (ARKA).
28'
karny dla Lechii, mimo że do celu 40 metrów Janeczko próbować będzie kopać na słupy
29'
piłka minęła słupek Arki
31'
karny dla Arki 10 metrów od pola punktowego Lechii, Tsikluari nie decyduje się na pewne trzy punkty z karnego, a kopie w aut. Gdynianie spróbują zdobyć przyłożenie
32'
Arka wygrała wrzut z autu
34'
Żółtą kartką został ukarany Majcher (LECHIA), przez 10 minut Arka grać będzie w przewadze
5 punktów
35'
[15:7] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa P.Dąbrowski (ARKA). Gospodarze natychmiast wykorzystali liczebną przewagę i "wjechali" na pole punktowe po akcji młyna
2 punkty
36'
[17:7] 2 punkty z podwyższenia zdobywa Tsiklauri (ARKA).
40'
karny dla Lechii, tym razem około 35 metrów, Janeczko będzie kopać na słupy
3 punkty
40'
[17:10] Celny kop i Janeczko (LECHIA) zdobywa 3 punkty.
40'
po celnym kopie z karnego sędzia zakończył pierwszą połowę o czasie. Nie było w niej bowiem przerw
41'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ruszkiewicz, w jego miejsce wchodzi Bartkowiak.
41'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nowak, w jego miejsce wchodzi Madejewski.
41'
drugą połowę rozpoczęła Arka, gospodarze grają jeszcze w liczebnej przewadze, w przerwie musieli dokonać dwóch zmian w młynie, które wymusiły kontuzje
42'
karny dla Arki, 25 metrów od celu, Tsiklauri przygotowany do kopy, ale wcześniej masażyści Lechii udzielają pomocy jednemu z zawodników gości
3 punkty
43'
[20:10] Celny kop i Tsiklauri (ARKA) zdobywa 3 punkty.
44'
koniec kary dla Majchera, drużyny grać będą 15 na 15
45'
karny dla Arki na środku boiska, dokładnie 50 metrów od celu, Tsiklauri zgłosił próbę kopania na słupy
45'
niewiele zabrakło do powodzenia, piłka posłana przez Tsiklauriego przeszła pod poprzeczką
49'
karny dla Lechii, 22 metry od celu, będzie próba w wykonaniu Janeczko
3 punkty
50'
[20:13] Celny kop i Janeczko (LECHIA) zdobywa 3 punkty, choć gdańszczanin podszedł do tego kopa zbyt pewnie i z trudem zmieścił "jajo" nad poprzeczką
56'
Lechia nie kapituluje, wywalczyła kolejnego karnego, Janeczko tym razem z 20 metrów na wprost słupów
3 punkty
56'
[20:16] Celny kop i Janeczko (LECHIA) zdobywa 3 punkty.
58'
niedozwolony blok Arki w obronie i kolejny karny dla Lechii, tym razem około 30 metrów od słupów
59'
Janeczko niecelny kop z karnego, brak punktów dla Lechii gdyńska widownia przyjęła brawami
62'
Lechia najwyraźniej zamierza rozstrzygnąć ten mecz po karnych, Janeczko znów będzie kopać, choć od celu ma coraz dalej, tym razem to ok. 40 metrów
3 punkty
63'
[20:19] Celny kop i Janeczko (LECHIA) zdobywa 3 punkty, piłka wpada tuż nad poprzeczką
5 punktów
64'
[20:24] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Kuźmiński (LECHIA), który kończy doskonałą akcję Jurkowskiego
2 punkty
65'
[20:26] 2 punkty z podwyższenia zdobywa Janeczko (LECHIA).
65'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Simionkowski, w jego miejsce wchodzi Bachurzewski.
67'
doskonały przekop Janeczko, ale tym samym też rewanżuje się Kvernadze piłka na środku boiska
5 punktów
67'
[20:31] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Jurkowski (LECHIA) po szybkiej kontrze lewym skrzydłem
68'
Janeczko nie trafił z podwyższenia
70'
karny dla Lechii, 22 metry od celu kopać będzie Tsiklauri
3 punkty
70'
[23:31] Celny kop i Tsiklauri (ARKA) zdobywa 3 punkty.
73'
indywidualna akcja Szrejbera, środkowy Arki przebiegł z piłką około 50 metrów, powaliła go dopiero szarża Płonki
73'
karny dla Arki, 15 metrów od celu, ale ostry kąt, dlatego gdynianie zrezygnowali z kopa na słupy, a grają ręką
5 punktów
74'
[28:31] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Tsiuklauri (ARKA).
75'
Tsikluari przestrzelił z podwyższenia
76'
spalony Arki, karny dla Lechii niemal na linii 22 metrów
76'
Janeczko z karnego w słupek!
77'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ł.Szostek, w jego miejsce wchodzi Krieczun.
78'
Lechia atakuje, gdańszczanie z piłką na polu 22 metrów Arki
79'
Arka odzyskała piłkę, ma młyn na swoją korzyść, ale wciąż jest na swojej połowie
80'
minął regulaminowy czas gry, sędzia rozmawia z zawodnikami obu drużyn, zapewne informuje ich o ile przedłuży mecz, w rugby tego typu informacje nie są ogłaszane na tabliczce sędziego technicznego jak w piłce, bo takiego arbitra w tej dyscyplinie nie ma
80+1
walka na środku boisku
80+2
Arka nie odłożyła piłki po upadku swojego zawodnika na ziemię, karny dla Lechii ze środka boiska
80+2
Janeczko z karnego w aut
80+3
KONIEC MECZU
80'
LECHIA WYGRAŁA 31:28

Drugi mecz 2. kolejki grupy północnej:
Czarni Pruszcz Gdański - Ogniwo Sopot 26:21 (12:13)
Mariusz Kasperek 12, Robert Krakowski 5, Daniel Skonieczny 5, Łukasz Luboszczyk 4 - Robert Rogowski 11, Szymon Krause 5, Ronald Iwańczuk 5

• słaby mecz...

Bez agresji i walki.Były lepsze derby wczaesniej...

• 1 5

• Panowie bez napinek, to nie temat o lalusiach piłkarskich. Lechia!

• 53 9

• BEZ BEKI NIE MA ARKI!!!!!!!

Brawo Lechia brawo!!!!!!!.Przyznam szczerze po pierwszej połowie zwątpiłem w zwycięstwo .Przepraszam .Gratulacje!!!!