Gdańszczanie przegrali wygrany mecz

3 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Obecność Vytautasa Andruskeviciusa nie pomogła zespołowi trenera Gaca w odniesieniu pierwszego zwycięstwa w Młodej Ekstraklasie. Obecność Vytautasa Andruskeviciusa nie pomogła zespołowi trenera Gaca w odniesieniu pierwszego zwycięstwa w Młodej Ekstraklasie.

Pięć meczów i pięć porażek - tak wygląda bilans otwarcia wiosny piłkarzy Lechii w Młodej Ekstraklasie. Szansę na odwrócenie tendencji gdańszczanie mieli, podejmując na głównym boisku przy Traugutta zespół PGE GKS Bełchatów. Do przerwy biało-zieloni prowadzili dwiema bramkami, ale po burzy zimowej, która przeszła nad stadionem, zupełnie się pogubili i przegrali 2:3 (2:0).

Tuszyński 16 minuta, Późniak 32 - Rośniak 55, 70, Kayode 88

LECHIA: Sobczak - Skrzecz, Iwanowski (71 Jaroszek), Andriuskevicius, Rąbczyk - Kucharski (16 Gac), Późniak (81 Czerwiński), Fojut - Tuszyński, Kiełdanowicz, Pomaski (46 Kacprzycki).

GKS: Smug - Mielczarek (54 Michalski), Stanisławski, Grzelak, Szymorek - Zięba, Piekarski (83 Sitarz), Niedzielski (80 Cukiernik), Rośniak - Balogun - Wroński

Biało-zieloni do meczu po raz kolejny przystąpili bez swojego czołowego napastnika Damiana Kugiela, który dzień wcześniej wspólnie z reprezentacją Polski U-17 przypieczętował w Luksemburgu awans do turnieju finałowego mistrzostw Europy, który odbędzie się w maju w Słowenii (czytaj więcej).

Do ekipy trenera Radosława Gaca, oprócz regularnie grywającego w ME Łukasza Kacprzyckiego, dołączyli natomiast: Vytautas Andruskievicius, Patryk TuszyńskiKamil Późniak, którzy nie znaleźli się w składzie Pawła Janasa na mecz w Bełchatowie. Późniak i Tuszyński wspomogli Młodą Lechię już podczas pierwszego wiosennego spotkania z Górnikiem Zabrze (przeczytaj relację), ale ich obecność nie pomogła wówczas w odniesieniu zwycięstwa.

Podobnie było tym razem, choć pierwsze 45 minut wskazywałoby na coś zupełnie odwrotnego. Biało-zieloni zdominowali tę część spotkania, a bramki strzelali właśnie Późniak i Tuszyński. Wynik do przerwy mógł być jeszcze wyższy, ale dobrych sytuacji nie wykorzystali Patryk Pomaski i Tuszyński, który zaprzepaścił okazję do zdobycia swojego drugiego gola. Najwyraźniej był to zwiastun słabej gry, która przyszła po zmianie stron.

Druga część spotkania rozpoczęła się od... burzy śniegowej, a sędzia zarządził przerwanie gry na czas ośmiu minut. Grę wznowiono dopiero po odśnieżeniu boiskowych linii i zmianie piłki. W tych zimowych warunkach zdecydowanie lepiej poradzili sobie bełchatowianie, którzy straty odrobili z nawiązką.

Po dwóch bramkach Filipa Rośniaka prowadzenie dał im Nigeryjczyk Joshua Balogun Kayode, który wykorzystał rzut karny po faulu Vytautasa Andriuskeviciusa. Lechia spotkanie kończyła w dziesiątkę, gdyż po groźnym faulu na Piotrze Piekarskim w 84. minucie czerwoną kartkę ujrzał Oskar Skrzecz. GKS po udanej pogoni za wynikiem nie dał już sobie wyrwać zwycięstwa i tym samym zrewanżował się za porażkę pierwszego zespołu w piątkowym meczu T-Mobile Ekstraklasy (przeczytaj relację z pierwszego wiosennego zwycięstwa Lechii).

- Absolutny brak profesjonalizmu z naszej strony. Mieliśmy wygrany mecz, było 2:0 do przerwy, pełna kontrola. Po przerwie wychodzi kompletnie inny zespół, zlekceważyli totalnie przeciwnika. Spoczęli na laurach. Przestrzegałem o tym w przerwie, iż taka sytuacja może się zdarzyć. Trzeba wyjść od początku w pełni zaangażowanym, walczyć, gdyż Bełchatów nie odpuści, tylko przyciśnie. Zawodnicy, niestety, nie posłuchali mnie, odpuścili i taki jest efekt - ocenił na internetowej stronie klubu, Radosław Gac.

W piątek, 6. kwietnia Lechia zagra o godzinie 12:00 w Lubinie, gdzie zmierzy się z obecnym wiceliderem Młodej Ekstraklasy, Zagłębiem. "Miedziowi" w bieżących rozgrywkach pozostają niepokonani na własnym boisku. Z kolei gdańszczanie w pięciu wiosennych meczach nie tylko nie zdobyli punktu, ale mają również fatalny bilans bramkowy - do siatki rywali trafiali zaledwie 5 razy (wszystko w dwóch ostatnich spotkaniach), tracąc aż 13 goli.

Pozostałe wyniki:
Cracovia - Lech Poznań 1:2 (1:0), Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 0:1 (0:0), Korona Kielce - Górnik Zabrze 1:3 (0:2), Legia Warszawa - Wisła Kraków 5:1 (3:1), ŁKS Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (1:0), Ruch Chorzów - Widzew Łódź 7:2 (7:1), Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa 3:0 (1:0).