Strzeli jeszcze więcej niż seniorzy, ale też przegrali

26 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Gdańszczanie przełamali strzelecką niemoc, ale wciąż nie zdobyli wiosną chociażby punktu. Gdańszczanie przełamali strzelecką niemoc, ale wciąż nie zdobyli wiosną chociażby punktu.

Rywalizujący w Młodej Ekstraklasie piłkarze gdańskiej Lechii w wyjazdowym starciu z Podbeskidziem okazali się jeszcze bardziej skuteczni niż ich grający na swoim stadionie koledzy z pierwszego zespołu i strzelili bielszczanom 3 bramki. Niestety, w pierwszej połowie fatalnie zaprezentowali się w obronie i spóźniona pogoń za wynikiem nie dała im nawet remisu. Podopieczni Radosława Gaca przegrali 3:4 (0:3) i wciąż pozostają na wiosnę bez punktu.

Nowak 4, 34 minuta, Bujok 6, Mikoda 65 (karny) - Fojut 63, Pomaski 68, Kujtkowski 85

PODBESKIDZIE: Wierzbicki - Nagi (70 Kraska), Byrtek, Moroń, Mikoda - Fabisiak, Gołuch (60 Januszyk), Wojtasik, Nowak, Bujok (46 Jurek) - Gryta (46 Janeczko)

LECHIA: Rosa - Iwanowski, Rzepnikowski, Sidor (36 Karwat), Jaroszek - Czerwiński (20 Kucharski), Bielawski, Pomaski - Kacprzycki (46 Kamiński), Dałek (46 Fojut), Wrzask (75 Kujtkowski)

Lechia przyjechała do Bielska z nadzieją nie tylko na pierwsze punkty tej wiosny, ale chociażby na strzelenie pierwszej bramki. O ile ten drugi cel udało się osiągnąć, dołożenie punktów w tabeli okazało się zbyt trudnym zadaniem dla młodych piłkarzy.

Podbeskidzie zanotowało piorunujące wręcz otwarcie spotkania na Stadionie Miejskim. Już w 4. minucie Kacpra Rosę pewnym uderzeniem pokonał Damian Nowak, a dosłownie chwilę później kolejne trafienie dołożył Daniel Bujok. Oba gole ustawiły dalszą część gry, którą ze spokojem kontrolowali gospodarze skutecznie broniący dostępu do własnej bramki. W 34. minucie po raz kolejny do bramki gdańszczan trafił Nowak i było już 3:0 dla zespołu prowadzonego przez Andrzeja Wyrobę.

- Rywal mocno nas zaskoczył. Zabrakło koncentracji - tłumaczy trener Lechii Radosław Gac.

Przewaga Podbeskidzia była zdecydowana i gdański szkoleniowiec musiał szybko reagować. Tylko w pierwszej połowie dokonał dwóch zmian. - Wprowadziliśmy rezerwowych aby wzmocnić siłę fizyczną naszego zespołu - wyjaśnia.

Drugie 45 minut było zdecydowanie lepsze w wykonaniu biało-zielonych, natomiast miejscowi zaczęli popełniać błędy. W 63. minucie pierwszego dla Lechii gola w wiosennych rozgrywkach Młodej Ekstraklasy zdobył Paweł Fojut. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Pewnym egzekutorem podyktowanego przez sędziego rzutu karnego okazał się Mariusz Mikoda.

Czwarta stracona bramka nie podcięła jednak skrzydeł lechistom. Wręcz przeciwnie, już 3 minuty później Macieja Wierzbickiego pokonał Patryk Pomaski. Na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry piłkę do siatki posłał jeszcze Damian Kujtkowski zdobywając kontaktowego gola. Na wyrównanie zabrakło jednak czasu.

-Mieliśmy sytuację aby wyrównać. Jestem przekonany, że gdyby mecz trwał 10 minut dłużej, to dołożylibyśmy przynajmniej tą jedną bramkę - twierdzi trener Gac.

Najbliższe spotkanie młodzi lechiści zagrają w sobotę 31 marca, kiedy o godzinie 11:00 na stadionie przy Traugutta zmierzą się z GKS Bełchatów.

Pozostałe wyniki:
GKS Bełchatów - Legia Warszawa 1:1 (1:0), Górnik Zabrze - Cracovia 2:0 (0:0), Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 0:0, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 3:1 (1:0), Zagłębie Lubin - Łódzki KS 3:0 (2:0), Śląsk Wrocław - Lech Poznań 2:1 (1:1), Polonia Warszawa - Korona Kielce (wtorek, godz. 14:00)