Nieudany początek serii wyjazdowej

20 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Młoda Korona we wrześniu pokonała Lechię przy Traugutta  1:0. W sobotę w Kielcach wygrała 2:0. Młoda Korona we wrześniu pokonała Lechię przy Traugutta  1:0. W sobotę w Kielcach wygrała 2:0.

Trzy mecze wyjazdowe w ciągu tygodnia mają w planie piłkarze Lechii w Młodej Ekstraklasie. Na początek tournee po Polsce gdańszczanie ulegli Koronie Kielce 0:2 (0:1). Na usprawiedliwienie gdańszczan można dodać, że Radosław Gac wystawił aż pięciu debiutantów. Świetne recenzje zebrał gdański bramkarz, Michał Jajkowski, który w drugiej połowie kilkukrotnie uchronił zespół przed stratą kolejnych bramek. W środę o godzinie 14.00 biało-zieloni zagrają w Krakowie z Wisłą

.

Bąk (42 minuta) Kiercz (71)

KORONA: Szlakotin (46 Miśkiewicz) - Lenart, Rogala (46 Bednarski), Kiercz, Zabłocki (46 Gawęcki) - Michalski, Kaczmarek, Żubrowski (15 Kotarzewski, 73 Nowak), Paprocki (59 Jeziorski), Papka - Bąk

LECHIA: Rosa (46 Jajkowski) - Bielawski (83 Sidor), Rzepnikowski, Fojut, Jaroszek - Gac (60 Dawidowicz), Kucharski, Czerwiński - Kujtkowski (46 Dałek), Kiełdanowicz, Kacprzycki (70 Sypniewski)

Żółte kartki: Bąk - Rzepnikowski, Fojut

Kielczanie biorą przykład ze swoich starszych kolegów z ekstraklasy i przez wiosenne rozgrywki idą jak burza. Podopieczni Włodzimierza Gąsiora i Cezarego Ruszkowskiego, którzy w Gdańsku wygrali we wrześniu 1:0 (czytaj więcej), wygrywając także w sobotę, skompletowali już trzecie wiosenne zwyciestwo z rzędu, wcześniej odprawiając Śląsk Wrocław 4:0 i wygrywając 3:2 w Bielsko-Białej.

Lechia z kolei do tej pory zagrała tylko jedno spotkanie, przegrywając przy Traugutta 0:1 z Górnikiem Zabrze (przeczytaj relację). Do Kielc trener Radosław Gac zabrał pięciu debiutantów: bramkarzy Michała Jajkowskiego (rocznik 1996) i Kacpra Rosę (1994), prawych obrońców Adriana Bielawskiego (1996) i Kewina Sidora (1995) oraz prawego pomocnika Sebastiana Sypniewskiego (1996).

Spotkanie rozegrane zostało przy pięknej wiosennej pogodzie, a oba zespoły rozpoczęły rywalizację ze sporym animuszem. Gra co chwilę przenosiła się spod jednego pola karnego pod drugie. Z obu stron brakowało jednak celności przy wykończeniu akcji. W 13. minucie mocne uderzenie na gdańską bramkę oddał Paweł Kaczmarek, ale Rosa instynktownie wybił piłkę nogami. Chwilę później swoją szansę mieli biało-zieloni, ale strzał Piotra Jaroszka z rzutu wolnego o centymetry minął słupek.

Następne minuty upłynęły pod znakiem ofensywy Korony, która szukała kolejnych okazji do zdobycia bramki. Po kilku zdecydowanych atakach kielczanom udało się zdobyć gola w 42. minucie, kiedy celnie główką uderzył Jakub Bąk. Lechia na przerwę schodziła więc przegrywając 0:1.

Po przerwie między słupkami bramki lechistów stanął Michał Jajkowski, który zebrał za swój występ świetne recenzje. Golkiper kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki i zrobił spore wrażenie na obecnym podczas spotkania trenerze reprezentacji Polsku U-18, Januszu Białku.

- Trener Białek pytał się o Michała i bardzo go chwalił. Był zaskoczony, kiedy usłyszał, że to rocznik 1996 - zdradził Radosław Gac, który zapowiedział, że zabierze Jajkowskiego na kolejne spotkania Młodej Ekstraklasy.

Początek drugiej połowy upłynął młodym gdańszczanom na forsowaniu defensywy Korony. Już na samym początku potężnie z rzutu wolnego uderzał Łukasz Kacprzycki jednak jego strzał został wypiąstkowany przez Wojciecha Miśkiewicza. W 58. minucie to jednak kielczanie doszli do głosu i byli bliscy podwyższenia wyniku. Po uderzeniu Piotra Gawęckiego piłkę dobijał Jakub Kotarzewski, ale ta przeleciała obok słupka.

Po kolejnych groźnych atakach ze strony gospodarzy Jajkowski skapitulował w 71. minucie, kiedy Krzysztof Kiercz sprytnym strzałem głową po dośrodkowaniu Gawęckiego podwyższył wynik na 2:0. Kielczanie do końca spotkania nie ustawali w atakach, ale dobrze spisywał się Jajkowski.

Lechia miała okazję na zdobycie kontaktowej bramki, ale doskonałą sytuację chwilę po wejściu na boisko zmarnował Sebastian Sypniewski, który z prawej strony boiska zamykał dośrodkowanie uderzeniem z woleja, ale piłka po jego strzale skozłowała tuż przed bramką.

We wtorek biało-zieloni wybierają się na południe Polski, gdzie czeka ich dwumecz: w środę rozegrają zaległe spotkanie z przedostatnią w tabeli Wisłą Kraków, zaś w niedzielę zmierzą się ze znajdującym się pozycję wyżej Podbeskidziem Bielsko-Biała. Oba te zespoły tracą do Lechii zaledwie punkt.

Pozostałe wyniki:
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1), ŁKS Łódź - Górnik Zabrze 2:6 (0:4), Polonia Warszawa - Legia Warszawa 2:2 (1:0), Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 1:1 (1:0), Wisła Kraków - GKS Bełchatów 1:3 (1:1), Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1 (1:1), Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 1:1 (1:0).

• 8 8

• JUŻ TEJ WIOSNY ZMIANA BĘDZIE, LECHIA SPADNIE ARKA WEJDZIE !!!!

• 16 12

• To świetnie że rośnie narybek tak "bardzo utalentowany"jak ich starsze "gwiazdy"!!Proponuje lechia 00 gdańsk!Ludzie jak można chodzić na taką padakę,przecież tego nie da się oglądać!

• 5 3

• Narazie falstart ale głowy do góry i grać

a będzie dobrze. Do boju biało-zieloni !

• 2 1

• Ciekawe, czy przycieli jak starsi koledzy wczoraj...

• 0 1

• Młodzież Wisły to porażka... potem się dziwić, że muszą grajków kupować z każdego państwa niemal.