Piłkarki Sztormu wygrały na inaugurację

Rafał Sumowski
18 sierpnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Gdańskie piłkarki mają powody do zadowolenia po pierwszym ligowym spotkaniu w tym sezonie. Tak dobrej postawy z ich strony nie spodziewał się nawet ich własny szkoleniowiec. Gdańskie piłkarki mają powody do zadowolenia po pierwszym ligowym spotkaniu w tym sezonie. Tak dobrej postawy z ich strony nie spodziewał się nawet ich własny szkoleniowiec.

Piłkarki Sztormu AWFiS wygrały wyjazdowy mecz ze Stomilem Olsztyn 3:0 (1:0). Podopieczne Roberta Chałaszczyka strzelanie rozpoczęły w 30. minucie, a kolejne bramki zdobywały równo co 20 minut. Szkoleniowiec nie krył po spotkaniu zadowolenia z postawy swoich zawodniczek, które po inauguracyjnej kolejce zajmują w tabeli grupy północnej 3. miejsce.

Bramki: Zańko 30, Pielowska 50, 70

SZTORM AWFIS: Kołacz - Rucińska, Zawadzka, Kamińska (85 A.Wierzbicka), Świętoniowska (85 Dopke) - Marczak, Słowińska (70 Stasiulewicz), Cywińska (65 Słowy), K.Wierzbicka (65 Sikorska) - Zańko (70 A.Kopecka), Pielowska (70 A.Kopecka).

Gdańszczanki, które miniony sezon rozpoczęły na 3. miejscu, nowe rozgrywki zainaugurowały w Olsztynie, starciem z beniaminkiem. Już w 5. minucie pierwszą sytuację bramkową miała Karolina Wierzbicka, która uderzyła minimalnie obok bramki po podaniu Martyny Zańko. To właśnie Zańko otworzyła wynik w jednej z kolejnych akcji wygrywając indywidualny pojedynek z bramkarką gospodyń.

Kilka minut później mogła zaliczyć drugie trafienie jednak w podobnej sytuacji uderzyła niecelnie. Jeszcze przed przerwą szansę na podwyższenie miała Klaudia Słowińska, ale po jej strzale z rzutu wolnego piłka poszybowała ponad bramką.

Po zmianie stron dobre podanie Słowińskiej wykorzystała Monika Pielowska, która nie dała szans bramkarce Stomilu w pojedynku sam na sam. wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarką. Kolejnych okazji gdańszczankom nie brakowało, ale chwilę później golkiperka gospodyń wygrała indywidualny pojedynek.

Wynik meczu ustaliła Pielowska, która po raz drugi wpisała się na listę strzelców po uderzeniu głową. Znakomitym podaniem ze skrzydła popisała się w tej akcji Słowińska notując drugą asystę. W 80. minucie mogło być 4:0, ale olsztynianki po rzucie rożnym wybiły piłkę z pustej bramki.

- Dziewczyny rozegrały bardzo dobre spotkanie. Byłem pod wrażeniem rozwiązań taktycznych stosowanych przez dziewczyny w ataku. Na treningach wyglądało to w miarę poprawnie jednak nie liczyłem na to, że zaskoczy już w pierwszym meczu. Słowińska miała kreować grę, postawiłem na nią i się nie zawiodłem. Trzy asysty oraz parę bardzo dobrych zagrań, a podanie jakim się popisała przy bramce na 2:0, zmusiło wszystkich do gromkich braw. Dobrze wyglądała praca zespołu w defensywie, gdzie nie pozwoliliśmy Stomilowi na zbyt wiele. Kierowana przez Zawadzką obrona praktycznie nie popełniała błędów. Stomil zagrał bardzo ambitnie i życzymy im punktów w kolejnych spotkaniach - podsumował spotkanie trener Robert Chałaszczyk.

Następne spotkanie "Sztormówki" zagrają już w Gdańsku. W niedzielę o godz. 13 na stadionie AWFiS zmierzą się z kolejnym beniaminkiem Zamłyniem Radom.