Gdynianie wygrali, choć kończyli w dziesiątkę

18 września 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku zwycięstwem zakończyli sesję wyjazdową i wrócili na pozycję wicelidera grupy zachodniej II ligi. Po dwóch remisach w poprzednich spotkaniach dzisiaj gdynianie wygrali z Miedzią w Legnicy 1:0 (1:0). Sukces jest tym bardziej warty podkreślenia, gdyż od 64. minuty podopieczni Piotra Rzepki grali w dziesiątkę. Po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić kapitan biało-niebieskich, Marcin Martyniuk

.

Bramka:
Malicki 41

BAŁTYK: Matysiak - Łoziński, Benkowski, Kiciński, Król, - Lilo (83 Drzymała), Trochim, Martyniuk, Michałek (71 Musuła) - Kaszuba (67 Granosik), Malicki (89 Byczkowski).

To były niezwykle ciężkie trzy tygodnie. Bałtyk grał kolejno w Żaganiu, Wałbrzychu i Legnicy. Już przed tygodniem niewiele brakowało, aby gdynianie zainkasowali pełną pulę punktów, ale zwycięstwo dali sobie wyrwać w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

Wizyta na stadionie Miedzi była równie nerwowa i o mały włos nie skończyła się tym samym. Podopieczni trenera Rzepki objęli prowadzenie w 41. minucie spotkaniu po bramce z trzydziestu metrów Remigiusza Malickiego. Co ciekawe, kiedy 20-latek pozyskany latem z GKS Katowice, strzela na wyjeździe Bałtyk wygrywa. Pierwszego gola w biało-niebieskich barwach napastnik strzelił na inaugurację w Zdzieszowicach, gdzie było 3:2 dla gdynian.

Od 64. minuty biało-niebiescy bronili się w dziesiątkę. Nasz szkoleniowiec na drugą żółtą kartkę Martyniuka zareagował zmianą defensywnego pomocnika za napastnika. Potem kolejnego gracza zastąpił obrońca, ale udało się dowieźć wynik korzystny do ostatniego gwizdka. Rywalom nie pomogło nawet włączenie się do ostatniej akcji... bramkarza Miedzi. Tego dnia pewnie bowiem interweniował golkiper Bałtyku, Marcin Matysiak.

Dzięki sobotniej wygranej gdynianie ponownie są wiceliderem tabeli, a do lidera tracą tylko punkt. Mogą co prawda być też zestawienia, w których Bałtyk zajmować będzie trzecią pozycję, gdy kolejność ustawiana będzie nie na podstawie bezpośrednich meczów (Bałtyk wygrał z Chojniczanką), a z uwzględnieniem bilansu bramkowego.

Okazja do zdobycia kolejnych punktów nadarzy się przed Bałtykiem w najbliższą niedzielę, wreszcie w Gdyni. O godzinie 16.30 na Narodowym Stadionie Rugby stawi się GKS Tychy. Wynik spotkania można już obstawiać w naszym typerze.

Pozostałe wyniki 9. kolejki:
Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:1), Lechia Zielona - Chojniczanka 0:4 (0:2), Elana Toruń Ruch Zdzieszowice 1:1 (0:0), Tur Turek - Polonia Nowy Tomyśl 1:1 (0:0), Czarni Żagań - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:1), Górnik Wałbrzych Jarota Jarocin 1:1 (0:0), GKS Tychy - Polonia Słubice 1:0 (0:0), Raków Częstochowa - Nielba Wągrowiec 1:1 (1:0).
Mecz zaległy: Elana - Polonią NT 1:1 (1:1).

Opinie (77) ponad 50 zablokowanych

• Tylko Bałtyk Gdynia !!!!!! (2)

bravo !!!! 3ptk jada nad morze :) 1 liga tuz tuz :) mowimy nie gerlachą!!!!

• 60 15

• ju niedlugo derby gdyni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1)