Czwarty cudzoziemiec w historii klubu

12 września 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Kilkudziesięciu sekund zabrakło piłkarzom Bałtyku, aby zagarnąć w Wałbrzychu pełną pulę. Gdyńscy piłkarze zremisowali z tamtejszym Górnikiem 1:1 (0:0), tracąc gola w ostatniej minucie spotkania. Bramkę dla biało-niebieskich zdobył Jakub Kaszuba, który pierwszy raz od trzech lat zagrał w klubie, w którym się wychował. Debiut zaliczył Brazyliczyk Lilo, który jest dopiero czwartym cudzoziemcem w 80-letniej historii Bałtyku

.

0:1 Jakub Kaszuba 67
1:1 Grzegorz Michalak 90

BAŁTYK: Matysiak - Granosik, Benkowski, Król, Musuła (46 Kaszuba) - Drzymała (54 Lilo), Kiciński, Trochim, Martyniuk, Michałek (72 Bieliński) - Malicki (74 Szostek).

Gdynianie w przypadku wygranej mieli szanse objąć pozycję wicelidera grupy zachodniej II ligi. Trenerowi Rzepce na wyjazd udało się zebrać tylko 17 piłkarzy. Po trzyletniej przerwie do macierzystego klubu wracał Jakub Kaszuba, który ostatnie sezony spędził w ekstraklasie, w Cracovii, a do gry uprawniony został również Lilo.

Brazylijczyk to zaledwie czwarty cudzoziemiec w dziejach Bałtyku. Wcześniej w 80-letniej historii grywali w nim tylko piłkarze zza wschodniej granicy: Walery Goszkoderia, Włodzmierz Gawriłow i Siergiej Miasnikow.

Obaj nowi piłkarze dostali szanse po przerwie i niewiele brakowało, aby to oni zadecydowali o wygranej biało-niebieskich. W 68. minucie Kaszuba wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, a klubowi kronikarze dokładnie policzyli, że był to pierwszy mecz napastnika w Bałtyku po trzech latach, trzech miesiącach i dwóch dniach.

W 85. minucie na 2:0 mógł poprawić Lilo. Niestety, zamiast tego mieliśmy gol dla wałbrzyszan. Punkt gospodarzom uratował Grzegorz Michalak. Tym samym nie było urodzinowych prezentów aż dla czterech gdyńskich piłkarzy i trenera!

Wczoraj 17 lat skończył Karol Szostek, cztery dni wcześniej 25. rocznicę urodzin świętował Maciej Kiciński, w dniu meczu życzenia na 35-lecie przyjmował kapitan zespołu Marcin Martyniuk, a w poniedziałek swoje święta mają Rzepka (49 last) i Michał Michałek (21).

Bałtyk zanotował drugi remis z rzędu w meczu wyjazdowym, a w najbliższą sobotę zakończy serię gier poza Gdynią wizytą w Legnicy. Pojedynek z Miedzią urasta do rangi wydarzenia, gdyż od jego wyniku zależy, czy biało-niebiescy utrzymają się w czołówce tabeli. Rezultat spotkania już można obstawiać w naszym typerze.

Pozostałe wyniki 8. kolejki:
Polonia Słubice - Miedź Legnica 0:2 (0:1), Chojniczanka - Olimpia Grudziądz 0:0, Ruch Zdzieszowice - Lechia Zielona Góra 1:1 (1:1), Zawisza - Raków 1:1 (0:0), Zagłębie Sosnowiec - Tur Turek 3:1 (2:0), Nielba Wągrowiec - GKS Tychy 2:2 (1:1), Jarota Jarocin - Czarni Żagań 0:1 (0:0), Elana Toruń - Polonia Nowy Tomyśl (przełożony na 15.09).
Mecz zaległy: Tur - Jarota 1:2 (1:1).

Opinie (79) ponad 50 zablokowanych

• Dlaczego? (3)

Nie działa mi forum, już z tydzień. Co z konkursem piłkarz sezonu?

• 10 0

• na dniach powinno już wszystko działać...

• 1 2

• wszystko prze jakiegoś dowcipnisia ktory załadował wirusy na strone (1)

• 1 0

• to chyab czas zabezpieczyc nasze forum

• 0 0

• WIELKA SZKODA (6)

Gdybysmy dotrzymali zwyciestwo do konca to bylibysmy wiceliderem i zajmowali miejsce dajace awans do 1 ligi. Bylem pewien, ze wywieziemy trzy punkty z tegozacofanego i depresyjnego Walbrzycha. Za tydzien trudniejszy wyjazd bo do Miedzi. Okolo 100 kibicow Baltyku bylo na dzisiejszym meczu

• 29 13

• (5)

ponad 200 , a nie 100

• 10 6

• (4)

przestańcie siać farmazony Bałtyku 350 w tym 80 osób gościnnie z jeleniej góry,40 Pogoń Lębork,25 Ferencvaros Budapest,15 Cartusia i gościnnie 12 osób z Olimpii Grudziądz to na tyle .

• 5 12

• (1)

również gościnnie było 30 osób z Chrobrego Głogów niezapomnij, nas to lubią w Polsce

• 2 4

• nieprawda, było nas 3500. I nieprawda jest że w Gdyni mamy problemy z zapełnieniem trybuny na NSR, tym bardziej że deszcz wcale nie padał :-))))

• 4 7

• :) (1)

http://gornik-walbrzych.pl/seniorzy/remis-z-baltykiem.html - tutaj macie galerie z meczu, na 12 zdjęciu widac ilu było gosci, ok. 60 osob ze zgodami :)

• 8 1

• Racja, gośći z Górnika Wałbrzych na stadionie Zagłębia około 80.

• 0 0

• Szkoda!!!! Ale gol Kaszuby !!!! Brawo !

• 17 5

• Gramy dalej! Tylko Bałtyk Gdynia!!!!!!!

• 17 9

• Brawo Jakub!

Na szczęście do lidera brakuje tylko 3 punktów. Czyli niewiele. Teraz jeszcze Brazylijczyk potwierdzi, że jest w formie to na pewno będzie coraz lepiej.

• 13 4

• 250 Bałtyku w Wałbrzychu, brawo. (2)

• 23 12

• :)

Dobre sobie :)))) Żartowniś się znalazł.

• 5 11

• pomylka 25-ciu

sory za blad

• 8 4

• Szkoda 3 ale 1 tez cieszy :) Tylko Bałtyk Gdynia !!!

w Legnicy bedzie ciezko szkoda ze Górniczka nie ograli, ladnie sie Kadłyby pokazaly mimo niedzieli w sobote bylo by nas duuzo wiecej :)

• 18 8

• W tym roku obchodzimy 80 lecie naszego ukochanego klubu

Gdyby Lilo wykorzystał 1 z 3 okazji był by wspaniały debiut nowo pozyskanych piłkarzy . Brawa dla Rzepki za ofensywne ustawienie Bałtyku w 2 połowie.Taktyka super .W 1 połowie badamy przeciwnika a w 2 ruszamy do przodu.Szkoda tej ostatniej minuty.

• 15 8

• TBG!!!

BRAWO BALTYKU CHOC TROCHE SZKODA OSTATNIEJ MINUTY ALE WSZYSTKO BEDZIE DOBRZE POZDRO KADLUBY