Gdynianie zdemolowali Rebels w Katowicach

16 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Seahawks szybko zapomnieli o porażce na własnym stadionie i w Katowicach nie dali najmniejszych szans miejscowym "Rebeliantom". Seahawks szybko zapomnieli o porażce na własnym stadionie i w Katowicach nie dali najmniejszych szans miejscowym "Rebeliantom".

Seahawks Gdynia zrehabilitowali się za porażkę przed własną publicznością z Warsaw Eagles i w trzeciej kolejce Topligi futbolu amerykańskiego rozgromili w Katowicach AZS Silesia Rebels 49:0 (21:0, 7:0, 14:0, 7:0). "Jastrzębie" tym samym pozostają niepokonane na wyjeździe, a w tabeli rozgrywek awansowali na trzecią pozycję. W sobotę o godzinie 15:00 na Narodowym Stadionie Rugby zagrają z Kozłami Poznań.

Już pierwsza kwarta niedzielnego meczu pokazało jak bardzo gdynianie chcą zapomnieć o porażce na własnym boisku przeciwko Warsaw Eagles (przeczytaj jak "Orły" odleciały "Jastrzębiom"). Od początku niedzielnego spotkania ostro we znaki dawał się "Rebeliantom" rozgrywający Seahawks Kyle McMahon, który od czasu dołączenia do zespołu zbiera świetne recenzje. Już w otwierającej kwarcie Amerykanin miał udział w trzech akcjach punktowych.

Najpierw precyzyjnym podaniem obsłużył Marcina Blumę, później sam wbiegł w pole punktowe rywali, by pod koniec pierwszej części gry rzucić na "touchdown" do Josha LeDuca. Jeszcze przed przerwą ten ostatni ponownie wykorzystał dobre podanie swojego rozgrywającego i po dwóch kwartach goście prowadzili 28:0.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Gdynianie jeszcze dwa razy wnieśli piłkę w pole punktowe rywali, zaś autorami przyłożeń po akcjach biegowych byli McMahon i Sebastian Krzysztofek. Mecz zakończył się gładkim zwycięstwem "Jastrzębi" 49:0.

- Mimo niesprzyjającej pogody zagraliśmy dzisiaj dobrze. Nie wystrzegliśmy się jednak błędów, ale najważniejsze że wygraliśmy i nikt nie odniósł poważniejszych urazów. To jest szczególnie ważne w kontekście serii trzech meczów tydzień po tygodniu - skomentował mecz Maciej Cetnerowski, trener Seahawks Gdynia.

W ataku Jastrzębi oprócz wspomnianego wcześniej McMahona wyróżnili się zdobywca dwóch przyłożeń Josh LeDuc oraz końcowy ataku ("tight end") Damian Bijan, który złapał wiele podań. Akcjami biegowymi popisywał się Sebastian Krzysztofek, zaś w defensywie rządzili grający w drugiej linii obrony Tomasz SikoraTomasz Biały.

Seahawks w ligowej tabeli awansowały z czwartej na trzecią pozycję. Swój kolejny mecz ligowy rozegrają 21 kwietnia o godzinie 15:00, gdy na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni podejmą pozostającą bez zwycięstwa w tym sezonie ekipę Kozłów Poznań. Wstęp na mecze "Jastrzębi" jest bezpłatny.

Pozostałe wyniki: Kozły Poznań - Devils Wrocław 0:34 (0:0, 0:5, 0:16, 0:13), Warsaw Eagles - Kraków Tigers 68:12 (14:0, 21:6, 14:0, 19:6).

Terminarz i wyniki spotkań Seahawks w sezonie zasadniczym:
5.03 Wrocław Devils - SEAHAWKS 27:34 (7:0, 12:6, 10:14, 8:14) (relacja)
31.03 Gdynia SEAHAWKS - Eagles 22:52 (0:0, 8:13, 14:19, 0:20) (relacja)
15.04 Katowice Rebels - SEAHAWKS 0:49 (0:21, 0:7, 0:14, 0:7)