Gdynianki pierwszymi liderkami PGNiG Superligi Kobiet

Krzysztof Klinkosz
4 września 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Z zamiarem walki o medal z najcenniejszego kruszcu przystąpiły do sezonu szczypiornistki Vistalu Łączpolu Gdynia. Ekipa Jerzego Cieplińskiego w pierwszym meczu "na rozgrzewkę" rozgromiła zespół KPR Jelenia Góra 41:21 (24:12). Tylko prze pierwszych kilka minut meczu rywalki były równorzędnym przeciwnikiem dla gdynianek. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z hali przy ul. Górskiego.

VISTAL ŁĄCZPOL: Sadowska, Mikszto - Sulżycka 5, Dinis Vartic 5, Głowińska 4, Szwed 3, Koniuszaniec 2, Kulwińska 2 -Duran 7, Sabała 4, Kobzar 4, Jędrzejczyk 3, Lipska 2, Andrzejewska 0.

KPR:Kozłowska, Szalek - Dąbrowska 8, Buklarewicz 5, Fursewicz 4, Kocela 2, Załoga 2, Konsur 0 - Marceluk 0, Muras 0, Rykaczewska 0

60' Ostatnią bramkę w meczu zdobyła Katarzyna Sabała i Vistal Łączpol pokonał KPR Jelenia Góra 41:21.

59' Dinis Vartić po dalekim podaniu od Sadowskiej zdobyła 40 bramkę dla gdynianek.

58' W końcówce meczu kilkoma efektownymi interwencjami popisała się w bramce gdyńskiej Małgorzata Sadowska.

56' Kobzar po raz kolejny pokonuje byłą koleżankę klubową i gdynianki prowadzą już 37:19.

52' Jeleniogórzanki po długiej przerwie zdobywają kolejnego gola. Z karnego Sadowską pokonuje Dąbrowska (35:18).

48' Wysoka przewaga gdynianek pozwoliła trenerowi Cieplińskiemu na przetestowanie szczypiornistek, które znajdują się poza wyjściową siódemką. Na parkiecie pojawiły się: Ewa Andrzejewska czy pozyskana z Jeleniej Góry właśnie Sabina Kobzar.

45' Przewaga gdynianek coraz wyraźniesza po bramce Sabiny Kobzar gdynianki prowadziły już 33:17.

42' Po indywidualnej kontrze Karolina Szwed zdobywa 29 bramkę dla gospodyń, jej wyczyn kopiuje kilkanaście sekund później Sabała i Vistal Łączpol prowadzi 30:17.

39' Niemoc strzelecką gdynianek z karnego przełamuje Katarzyna Sabała (27:16)

37' Gdynianki na chwilę zatraciły skuteczność, rywalki zdobyły z rzędu 3 bramki i 13 bramek przewagi znów zrobiło się 10 (26:16).

33' Pierwszą bramkę po przerwie zdobyła Urszula Lipska za chwilę poprawiła Katarzyna Duran i gdynianki objęły prowadzenie 26:12.

29' Zespół z Gdyni coraz szczelniej bronił a że kontry wykonywał równie skutecznie gospodynie prowadziły już 24:12. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

28' Po rzucie karnym w wykonaniu Moniki Głowińskiej gdynianki prowadziły już 22:12.

22' Najpierw dwie Karoliny: Sulżycka i Szwed a później Katarzyna Duran rzucając trzy bramki z rzędu wyprowadziły gospodynie na prowadzenie 18:10.

17' Gdynianki z każdą akcją zdobywają coraz wyraźniejszą przewagę optyczną, idą też za tym zdobyte bramki i prowadzenie wzrosło, po karnym Głowińskiej do 6 bramek (14:8)

15' Po golu rumuńskiej obrotowej Dinis Vartić gdynianki wyszły na prowadzenie 11:7 a dwunastą bramkę dołożyła Duran. Wówczas trener zespołu z Jeleniej Góry poprosiła o czas.

13' Po golu Duran gdyniankom wreszcie udało się objąć większe niż jednobramkowe prowadzenie (8:6).

8' Gdynianki wyszły na chwilę na prowadzenie (5:4). Jednak nie potrafiły "oderwać się" od rywalek. w 8 minucie Buklarewicz doprowadziła do kolejnego remisu (8:8)

5' Po rzucie karnym w wykonaniu Marty Dąbrowskiej ekipa gości wyszła na prowadzenie 4:2, Szybko jednak trafiły Duran i Kulwińska i był remis 4:4

3' Gra dość szybko przenosi się spod jednej pod drugą bramkę, na bramki gdynianek szybko odpowiadają szczypiornistki z Jeleniej Góry. (2:2)

1'Pierwszą bramkę w nowym sezonie zdobyła po szybkiej kontrze Patrycja Kulwińska.

Pozostałe wyniki 1. kolejki:
Metraco Zagłębie Lubin - KSS Kielce 35:20 (17:11), KU AZS Politechnika Koszalińska - SPR Lublin 30:33 (14:13), Piotrcovia - Start Elbląg 26:22 (12:14), Zgoda Ruda Śląska - Ruch Chorzów 27:27 (11:15), Sambor Tczew - AZS AWF Wrocław 19:27 (13:12).

Opinie (48) ponad 10 zablokowanych

• relacja liva dla duchów (8)

zainteresowanie niesamowite :D

• 4 15

• (7)

coż.. kibice Arki "oglądają" mecze na trójmiasto.pl, a Łączpolu na hali :)

• 8 5

• to jest was całe 200 bo tylu było w hali :):):) (6)

• 4 7

• (5)

juz Bałtykowi nie dajecie rady to chociaż na kibicach Łączpolu sobie odbijecie? :)

• 11 4

• remicoo byłeś na prezentacji w u7? (4)

• 1 3

• nie interesuj się gdzie przebywam~! (1)

nie twoja sprawa.;.

• 2 1

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• Brawo dla dziewczyn !!!

Piękne rozpoczęcie sezonu, oby tak dalej.

• w temacie

Mała garstka kibiców, ale dzielnie i głośno dopingująca zespół! Brawo!

• 6 8

• super

poczatek zły poźniej super a obrona nie do pokonania bylam i widziałam

• 3 5

• analiza (7)

Cóż jak na drużynę aspirującą do medalu to było bardzo słabo. Nie wiem kto widział obronę nie do pokonania. Ja chwilami obrony nie widziałem wcale. Malutkie jeleniogórzanki robiły co chciały dopóki miały siły - czyli do 20 min.
    Jak zazwyczaj analiza poszczególnych zawodniczek:
    bramka - Sadowska, Mikszto, Sadowska - najlepsze bramkarki w kraju? Skoro dostały powołanie to tak jest. Ale jakoś bez fajerwerków. Kilka ładnych obron, ale i kilka głupich bramek wpuszczonych.
    Skrzydła - nie myślałem, że kiedyś to napiszę. Bardzo dobry mecz Sulżyckiej. Widać, że ostro popracowała przed sezonem, świeża, na szybkości. Może mniej imprez, a więcej treningu i będzie pierwsza na lewym. Jędza - bez większych błędów, ale przy zabieganiu wprowadzała straszny zamęt. Koniu jak dla mnie zaskoczenie. Gdzie jest szybkość, gdzie przyspieszenie? Widziałem Kasię w lepszej formie. Sabała - niezła zmiana, jednak dwie zgubione piłki na niekorzyść.
    Koła - Jetta rewelka, zarówno w obronie jak i w ataku. Już czekam jak będzie się lać np. z Puchacz ;-) Kulwińska mało na parkiecie i powstrzymam się od ocen.
    Rozegranie - Szwed do poprawy celownik szczególnie widoczny na początku gry, Duran - chyba najmocniejsza w drugiej linii, kilka razy bardzo ładne zwody, Głowińska - mało widoczna i jakaś zaspana, Lipska - przeskakiwała z pozycji na pozycję i w zasadzie nic nie pokazała szczególnego, Andrzejewska - jak na razie zagubiona na boisku, do tego szybko złapana dwójka odebrała jej chęci do gry, Kobzar - dobra zmiana, szkoda że tak późno, powinna grać więcej.
    Słówko o sędziach. Nie lubię aptekarstwa bo psuje widowisko, a tu wszystko musiało być idealnie co do centymetra.

• 9 9

• w temacie (4)

Najlepsze były Sulżycka, Dinis Vartic, Duran, bardzo dobre okresy gry miały Sabała, Kobzar i Sadowska (kapitalne obrony w końcówce meczu - moim zdaniem jest najlepsza w lidze, Mikszto tradycyjnie, co dołem to wpada). Nie wiem, co daje zespołowi obecność Lipskiej, zupełnie odstaje od zespołu. Słabo Szwed, ale na pewno dojdzie do formy, jest naprawdę dobrą zawodniczką. A najładniejsza Kobzar:)

Ogólnie baardzo fajnie się ten mecz oglądało. Zespół nie jest jeszcze w najlepszej formie, ale pokazał sporo ciekawych akcji. Będzie dobrze! No i na szczęście nie ma już Ałły:)

• 2 6

• bzdura (3)

nie znasz się kolo .;.

• 2 2

• (2)

Bardzo proszę nie podszywać się pode mnie. Nie stać was na wymyślenie własnego nicka! Opinia o analizie jest moja, ta powyższa nie.

• 0 4

• to ty się nie podszywaj! (1)

nudzisz się??

• 2 0

• Sprawia ci frajdę podszywanie się pod osoby, które mają rozpoznawalne nicki? Pode mnie czy pod remicoo?

• 0 3

• noo jak juz sun krytykuje to musiało byś słabo ..

ale co tam, mecz wygrany więc na pewno dziewczyny dopiero się rozkręcają .
      tylko... ten trener..

• 2 5

• tERAZ trener ma wieksza ilosc zawodniczek i widac ze oszczedza te najlepsze na wazniejsze mecze, jakas poprawa nastapila u trenera? nie ma zamiaru zajechac zawodniczek, to mi sie podoba!!
      Gratulacje za mecz dla zespolu.

• 1 5

• Gratulacje

dla dziewczyn! Bardzo ładny wynik, początek meczu ciężki, ale później zdecydowana przewaga! Jeszcze raz gratuluje! Nic tylko czekać na kolejny mecz. Co do dopingu: dla mnie średni, ale wiadomo "apetyt rośnie w miare jedzenia"

• 5 4

• Trudno ocenić którąkolwiek z dziewczyn , przeciwnik słaby, ale każda z dziewczyn wniosła swoją cegiełkę w zwycięstwo, zobaczymy po meczach z czołówką ligi, wtedy będzie można coś powiedzieć na temat formy poszczególnych zawodniczek.