Piłkarki Checzy i Sztormu na remis

21 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Checz mimo wielu okazji bramkowych tylko zremisowała z Pragą Warszawa. Gdynianki są jednak na dobrej drodze by zakończyć jesień w pierwszej trójce grupy północnej I ligi. Checz mimo wielu okazji bramkowych tylko zremisowała z Pragą Warszawa. Gdynianki są jednak na dobrej drodze by zakończyć jesień w pierwszej trójce grupy północnej I ligi.

Checz Gdynia zremisowała na własnym boisku z Pragą Warszawa 1:1 (0:0), a Sztorm AWFiS Gdańsk 2:2 (2:1) na wyjeździe z Pelikanem Łowicz. Dla obu trójmiejskich zespołów występujących w I lidze kobiet były to przedostatnie jesienne spotkania w tych rozgrywkach. W środę Checz zagra u siebie z Olimpią Szczecin w Pucharze Polski, a 3 listopada już o ligowe punkty zagra z tym zespołem na wyjeździe. Sztorm 2 listopada podejmie u siebie SMS Łódź.

Checz Gdynia - Praga Warszawa 1:1 (0:0)
Bramki: Pancek 63 (karny) - Dymitrowcz 70

CHECZ: Lubecka - Czerwiak, Żagiel, Bańkowska, Bruska - Sass, Pancek, Zańko, Sikora - Mnich, Lińska (70 Joskowska)

Po dwóch wygranych z rzędu Checz Gdynia podzieliła się punktami. Od początku meczu z Pragą gospodynie ruszyły do ataku, ale dwukrotnie indywidualne pojedynki z bramkarką przegrała Martyna Zańko. W 17. minucie identycznie uczyniła Maria Lińska.

Dominacja Checzy efektu bramkowego nie przyniosła do przerwy, a w drugiej połowie przebudziły się przyjezdne. Zmiana obrazu spotkania i wyrównana gra również nie przełożyły się na gole. Wynik spotkania otworzyły gdynianki, dopiero gdy po faulu na nieskutecznej tego dnia Zańko, sędzia przyznała Checzy rzut karny. Pewnie wykorzystała go Karolina Pancek, ale radość z prowadzenia nie trwała długo. W 70 minucie błąd defensywy podopiecznych Karola Złonkiewicza wykorzystały rywalki i za sprawą Dominiki Dymitrowicz doprowadziły do podziału punktów.

W środę o godzinie 14:00 na własnym boisku gdynianki zagrają w 1/16 finału Pucharu Polski z Olimpią Szczecin. Kolejne i zarazem ostatnie ligowe spotkanie jesienią Checz rozegra 3 listopada, właśnie z drużyną ze Szczecina, która jest liderem rozgrywek I ligi.

Pelikan Łowicz - Sztorm AWFiS Gdańsk 2:2 (1:2)
Bramki dla Sztormu: Świętoniowska 2, Pielowska 23

SZTORM: Szulc - K.Bużan, A.Bużan, Ramotowska, Wierzbicka - Orłowska (85 Lasota), Świętoniowska, Stasiulewicz, Rucińska - Althoff (55 Niećko), Pielowska.

Drugi z rzędu remis zanotowały piłkarki gdańskiego Sztormu. Podział punktów w Łowiczu z Pelikanem pozostawił jednak w zespole spory niedosyt, gdyż trójmiejski zespół objął prowadzenie już w 2 minucie gry po golu Natalii Świętoniowskiej. Na 2:0 podwyższyła Monika Pielowska, której jeszcze do przerwy nie brakowało sytuacji, by przynajmniej jeszcze dwukrotnie pokonać bramkarkę gospodyń.

Niestety dla "Sztormówek" to ich golkiperka jeszcze przed przerwą musiała wyciągać piłkę z siatki. Debiutująca między słupkami Luiza Szulc dała się zaskoczyć w 40 minucie, gdy kontra Pelikana zakończyła się skutecznym lobem z 30 metra.

- W drugiej połowy sytuacji bramkowych nie brakowało po obu stronach, ale jedyna bramkę zdobyły gospodynie, które chwilę po przerwie trafiły z rzutu wolnego. Z przebiegu spotkania można powiedzieć, że remis jest sprawiedliwym wynikiem - mówi trener Sztormu Robert Chałaszczyk.

Sztorm rundę jesienną zakończy za dwa tygodnie w sobotę, gdy w Gdańsku podejmie SMS Łódź.

Opinie (2) 2 zablokowane

• jedziesz do checzy masz karnego..... (1)

przypomina mi to inną drużynę z Gdyni.

• 0 3

• karny to pikuś
      tam powinno z 7 bramek być ale brak skuteczności checzy

• 3 1

Szkółka Piłkarska Checz

Checz Gdynia prowadzi nabór dziewczynek do drużyn piłkarskich już od 5 roku życia

Jak się zapisać?

Krok I - skontaktuj się telefonicznie z nami – telefon 660-819-182
Krok II - przyjdź na dwa pierwsze treningi bez żadnych zobowiązań
Krok III - zapisz się i trenuj razem z nami

Chcemy odczarować piłkę nożną jako sport wyłącznie dla chłopców ➡ w futbolu jest miejsce dla każdego! Nasze zawodniczki udowadniają, że sport nie ma płci i może być pasją dla każdego. Chętnie tworzymy przestrzeń, aby i one mogły się rozwijać oraz walczyć o swoje marzenia.