Gedania 1922 Gdańsk - Noteć Czarnków 1:1. Piłkarze nie utrzymali prowadzenia

Opinie (30)
aktualizacja: godz. 19:28 (23 sierpnia 2023)

Gedania 1922 Gdańsk

Pełne trybuny na meczu Gedania - Noteć

Gedania 1922 Gdańsk zremisowała u siebie z Notecią Czarnków 1:1 (1:0) w meczu 4. kolejki grupy drugiej III ligi. Wynik otworzył Paweł Flis, ale rywale zdołali wyrównać w 87. minucie. Można mówić więc o niedosycie, tym bardziej, że gdańszczanie mogli zamknąć to spotkanie wcześniej. Tymczasem po czterech starciach w sezonie 2023/24 mają cztery punkty na koncie.

Aktualizacja, godz. 19:28

Gedania 1922 Gdańsk - Noteć Czarnków 1:1 (1:0)

Flis 40 - Kalupa 87

GEDANIA: Tetyk - Stawikowski, Manuszewski, Flis - Waliszewski (83 Gorwa), Zyska, Niewiadomski (83 Bąk), Adamik (59 Łazarski) - Sosnowski, Zalewski (74 Pawlak) - Żukowski (74 Łukasiewicz)

Gedania 1922 Gdańsk nie poszła za ciosem i po ostatnim zwycięstwie z Sokołem Kleczew (2:1) tylko zremisowała z Notecią Czarnków w środowym spotkaniu na własnym boisku. Tym razem nie sprawdziło się przysłowie o niezmienianiu zwycięskiego składu, bowiem trener Krystian Ryczkowski postanowił nie dokonywać żadnych zmian w wyjściowej "11".

Piłkarze mają czego żałować. W pierwszej połowie mieli swoje szanse, m.in. po strzałach Wojciecha Zyski. W końcu otworzyli wynik w 40. minucie. Bramkę zdobył Paweł Flis, który jeszcze latem testowany był przez II-ligowy Stomil Olsztyn. Strzelił gola w charakterystyczny dla siebie sposób, czyli po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie obrońca zanotował aż 7 trafień, z czego większość właśnie po kornerach.

Gedania 1922 Gdańsk - Sokół Kleczew 2:1. Przeczytaj relację z ostatniego meczu Gedania 1922 Gdańsk - Sokół Kleczew 2:1. Przeczytaj relację z ostatniego meczu

Od początku drugiej połowy gdańszczanie także szukali podwyższenia, ale pod bramką rywala brakowało im postawienia kropki nad przysłowiowym "i".

I to się zemściło, bo w końcówce spotkania nastąpiło wyrównanie. Bartosz Kalupa także strzelił po rzucie rożnym. Warto podkreślić, że gorąco było jeszcze kilka chwil wcześniej, gdy po uderzeniu jednego z zawodników drużyny gości, piłka odbiła się od poprzeczki.

- W pierwszej połowie dobrze funkcjonowaliśmy w obronie wysokiej. Graliśmy dużo piłek, ale w fazie przejściowej nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, zaś przeciwnik nie miał ich za wielu. Dobrze operowaliśmy piłką w fazie budowania i to pozwalało nam tworzyć te sytuacje. W drugiej części spotkania kontrolowaliśmy grę do 75. minuty, dochodząc do kilku okazji. Później przeciwnik chciał za wszelką cenę dojść do wyrównania. Był taki moment, w którym za długo przebywaliśmy w obronie wysokiej, a kilka piłek nie zostało zagranych w przestrzeń. Rywal utrzymał się na naszej połowie i jedną z sytuacji wykorzystał, a mecz kończy się remisem. Ciężko to przyjąć, ale trzeba się z tym pogodzić - podsumował Krystian Ryczkowski, trener Gedanii.

Warto dodać, że debiut w Gedanii zaliczył Szymon Łukasiewicz. W 74. minucie zmienił Przemysława Żukowskiego. To napastnik, który sam zgłosił się do gry w klubie. Po przetestowaniu jego możliwości, sztab szkoleniowy zdecydował się zgłosić go rozgrywek. To napastnik, który w poprzednim sezonie grał Orlętach Łuków. Jego zespół nie zdołał się jednak utrzymać i obecne rozgrywki rozpoczął w V lidze, na lubelszczyźnie.

W całym tym starciu warto docenić kibiców, którzy mimo środy tłumnie pojawili się na tym spotkaniu. Trybuny były zajęte niemal w całości.

18 Wikęd Luzino 4 0 0 4 2:16 0
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-08-23

Wyniki 4 kolejki

• GEDANIA 1922 GDAŃSK - Noteć Czarnków 1:1 (1:0)
  • Sokół Kleczew - KP Starogard Gdański 4:3 (1:2)
  • Pogoń Nowe Skalmierzyce - Pogoń II Szczecin 0:5 (0:3)
  • Stolem Gniewino - Cartusia Kartuzy 0:0
  • Błękitni Stargard - Unia Swarzędz 1:3 (0:2)
  • Zawisza Bydgoszcz - Flota Świnoujście 2:0 (1:0)
  • Vineta Wolin - Unia Solec Kujawski 2:1 (0:0)
  • Polonia Środa Wielkopolska - Elana Toruń 1:3 (1:1)
  • Świt Skolwin - Wikęd Luzino 3:0 (2:0)

Tak zapraszaliśmy na mecz

Gedania Gdańsk podejmuje dziś Noteć Czarnków. Gedania Gdańsk podejmuje dziś Noteć Czarnków.

Rozgrywki w grupie drugiej III ligi nabierają rozpędu. Mecze rozgrywane są już nie tylko w weekendy, a również w środku tygodnia. Tak będzie z 4. kolejką, która w całości odbędzie się w środę, 23 sierpnia.

Gedania 1922 Gdańsk na boisku przy al. Hallera podejmie Noteć Czarnków. To beniaminek, który rok po roku awansował z V do III ligi. Natomiast w obecnym sezonie wygrał jedno z trzech spotkań. Tym pechowcem okazała się Polonia Środa Wielkopolska, z którą czarnkowianie wygrali 4:1. Warto przypomnieć, że gdańszczanie mierzyli się z tą drużyną na inaugurację, ale przegrali 2:3.

Sprawdź, co działo się ostatnio w IV lidze: derby Gdyni dla Energa Bałtyku. Jaguar i Gedania II rozbite Sprawdź, co działo się ostatnio w IV lidze: derby Gdyni dla Energa Bałtyku. Jaguar i Gedania II rozbite

To jednak nie powinno mieć przełożenia na środkowy pojedynek. Podopieczni Krystiana Ryczkowskiego chcą pójść za ciosem po tym, jak zdołali przełamać się w ostatni piątek. Przypomnijmy, że zwycięstwo z Sokołem Kleczew (2:1) było pierwszym po dwóch porażkach z początku sezonu.

Do tej pory Gedania wszystkie domowe spotkania rozgrywała w soboty, w samo południe. Frekwencja zawsze dopisuje, ale nasz III-ligowy rodzynek potrzebuje wsparcia także w środowe popołudnie. Dlatego warto spędzić je przy al. Hallera, kibicować piłkarzom i pomóc im w wygraniu drugiego meczu w sezonie. Tym bardziej, że wstęp jest darmowy.