mip.
19 sierpnia 2023, godz. 13:10
Opinie (52)
aktualizacja: godz. 16:55 (19 sierpnia 2023)
Oskar Bohm po wejściu na boisko strzelił dwa gole i walnie przyczynił się do wygranej nad rezerwami Arki Gdynia w IV-ligowych derbach. Oskar Bohm po wejściu na boisko strzelił dwa gole i walnie przyczynił się do wygranej nad rezerwami Arki Gdynia w IV-ligowych derbach.

Energa Bałtyk Gdynia pokonał Arkę II Gdynia 4:1 (0:0) w derbowym meczu, który odbył się w ramach 4. kolejki IV ligi grupy pomorskiej. Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej połowie, gdy grę Bałtyku ożywili zmiennicy. Z kolei Jaguar Gdańsk przegrał aż 2:5 (1:2) z Gryfem Słupsk. Gedania II, która mierzyła się ze Spartą Sycewice przegrała 1:5 (0:3) i pozostała na dnie tabeli. Natomiast osobną relację i fotogalerię poświęcimy debiutowi w B Klasie ekipie TLG Gdańsk.

Gedania 1922 Gdańsk - Sokół Kleczew 2:1. Przeczytaj relację z piątkowego meczu III ligi Gedania 1922 Gdańsk - Sokół Kleczew 2:1. Przeczytaj relację z piątkowego meczu III ligi

Aktualizacja, godz. 16:55

Energa Bałtyk Gdynia - Arka II Gdynia 4:1 (0:0)

Dziadkowiec 50, Bohm 52, 89, Jankowski 69 - Krause 78

BAŁTYK: Rabin - Kaźmierczak (64 Waszczuk), Drozdowicz (73 Siekierski), Demianchuk (73 Brodnicki), Iwanowski, Kośnik (46 Bohm), Długołęcki, Skrzecz, Dziadkowiec, Kaliszewski, Jankowski

ARKA II: Semerling - Migowski, Abramowicz, Branicki, Pałuczak - Zieliński, Piotrowski - Maczkowski, Krause - Gozdecki - Pikulik

W sobotnie przedpołudnie doszło do elektryzującego pojedynku na Narodowym Stadionie Rugby. Energa Bałtyk Gdynia podejmował rezerwy Arki Gdynia, a jak wiadomo, kibice obu klubów nie pałają do siebie sympatią.

W wyjściowej "11" biało-niebieskich doszło do jednej zmiany. Do składu powrócił Piotr Kaliszewski po tym, jak odbył pauzę za czerwoną kartkę. Zastąpił on Bartosz Lupę.

Zobacz jak zadebiutował nowy klub w Trójmieście. Było Siedem goli, trzy czerwone kartki, 800 kibiców. Zdjęcia i video Zobacz jak zadebiutował nowy klub w Trójmieście. Było Siedem goli, trzy czerwone kartki, 800 kibiców. Zdjęcia i video

Pierwsza połowa w Gdyni była bezbramkowa. Nie oznacza to, że z obu stron nie było okazji na zdobycie premierowego gola. Więcej z gry mieli podopieczni Roberta Jędrzejczaka, ale nie potrafili tego odpowiednio udokumentować.

Bałtyk uderzył jedna tuż po przerwie. W 52. minucie było już 2:0, bo do siatki trafili Sebastian DziadkowiecOskar Bohm, który na placu gry pojawił się tuż po przerwie.

Grę ewidentnie ożywiły zmiany, które dokonał trener Jędrzejczak w drugiej połowie. Kolejne trafienie było już dziełem Igora Jankowskiego. Wprawdzie na tego gola odpowiedzieli żółto-niebiescy, to w 89. minucie kropkę nad "i" postawił Bohm.

Bałtyk cieszyć może jednak wynik, a nie sam styl, bowiem ten pozostawiał wiele do życzenia. Najważniejsze są jednak kolejne 3 punkty dopisane do ligowej tabeli.

Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Bałtyku Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Bałtyku

- Zagraliśmy nieskutecznie. Wypracowaliśmy sobie kilka dobrych sytuacji, ale to było za mało na Bałtyk. Popełniliśmy za dużo błędów, które wykorzystał Bałtyk i przez to porażka jest tak wysoka, choć uważam, że nie zasłużyliśmy na tak wysoki wynik. Jest to dla nas problem, że popełniamy tyle błędów, ale mamy młody i niedoświadczony zespół - ocenił Maciej Cieślik, trener Arki II Gdynia.

Jaguar Gdańsk - Gryf Słupsk 2:5 (1:2)

Duda 43, Sulewski 80 - Ciechański 16, Dąbrowski 25, Butowski 70, Słowiński 79, Świdziński 85

JAGUAR: Nowak - Jadanowski, Chojnacki, Pietrowski, Sulewski - Płotka, Kinder, Czychowski, Filas - Surdykowski, Duda oraz Duraj, Krzyża, Urbanek, Bladowski, Michalski

Jaguar Gdańsk po wyjazdowej porażce z Pomezanią Malbork, podejmowali na własnym boisku kolejny mocny zespół tej ligi, czyli Gryfa Słupsk. Trener Piotr Formela wystawił identyczną "11", jak w Malborku.

Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Jaguara Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Jaguara

Dwa błędy w defensywie Jaguara skutkowały tym, że w ciągu 9. minut Gryf odskoczył na dwubramkowe prowadzenie. Wiarę w serca kibiców golem "do szatni" wlał Adam Duda.

W drugiej połowie gdańszczanie szukali wyrównującego gola. Ich próby nie przyniosły efektu i skarcił ich Dominik Butowski. Nie był to koniec strzelania, bo w końcówce do siatki trafiły jeszcze obie ekipy, a cały mecz zakończył się "hokejowym" wynikiem 2:5.

Dla Jaguara była to druga porażka z rzędu, która już na początku rozgrywek komplikuje ich pozycję w tabeli. Kolejnym rywalem gdańszczan będzie, niepokonany do tej pory, Grom Nowy Staw.

- Zagraliśmy dziś bardzo przeciętnie i po prostu nie zasłużyliśmy na zwycięstwo. Gryf to bardzo mocna, solidna drużyna. Zarówno w ofensywie i defensywie, ale pomogliśmy im wieloma błędami. Początek i błąd naszego bramkarza tak się ułożył, że przegrywaliśmy 0:2, Gryf kontrolował grę, a nasz gol "do szatni" dał nam jeszcze nadzieję na pozytywny rezultat, ale w drugiej połowie zagraliśmy źle i zasłużenie przegraliśmy. Dwie porażki z rzędu nie napawają optymizmem, ale liga jest bardzo długa i walka trwać będzie do końca. Wierzę, że podłączymy się jeszcze do walki o awans i zrealizujemy nasz cel, jakim jest awans do III ligi - podsumował Piotr Formela, trener Jaguara Gdańsk.

Sparta Sycewice - Gedania 1922 II Gdańsk 5:1 (3:0)

Kościów 9, 18, 28, Adkonis 57, 64 - Panic 70

GEDANIA II: Petza - Łazarski, Jeżowski, Regliński, Panic, Stalka, Bławat, Witkowski, Bogdański, Wróblewski, Pawlak oraz Popieliński, Podgórski, Hirsch, Apostołowicz, Bunik, Kowalszyn

Rezerwom Gedanii 1922 przyszło rywalizować ze Spartą Sycewice. Co ciekawe, stawką dla obu tych ekip były pierwsze punkty w sezonie 2023/24, gdyż do tej pory na koncie miały same porażki. Trener Paweł Szajrych wciąż nie mógł prowadzić zespołu z ławki, z powodu czerwonej kartki, którą obejrzał przed tygodniem podczas meczu z Aniołami Garczegorze. Do wyjściowej "11" załapali się za to piłkarze, którzy weszli z ławki w trakcie piątkowego spotkania pierwszego zespołu w III lidze z Sokołem Kleczew.

Inauguracja sezonu. Gedania rodzynkiem w III lidze. IV liga najsilniejsza od lat Inauguracja sezonu. Gedania rodzynkiem w III lidze. IV liga najsilniejsza od lat

Mecz ponownie nie ułożył się po myśli beniaminka. Już po 45. minutach przegrywał on 0:3, a hat-tricka skompletował Jakub Kościów. Po przerwie wcale nie było lepiej. Mecz zakończył się dla gdańszczan porażką 1:5, a honorowego gola zdobył Gustaw Panic.

Tym samym gdańszczanie pozostają bez zdobyczy punktowej i są na dnie tabeli grupy pomorskiej IV ligi.

Wyniki 4. kolejki IV ligi gr. pomorskiej
JAGUAR GDAŃSK - Gryf Słupsk 2:5 (1:2)
ENERGA BAŁTYK GDYNIA - ARKA II GDYNIA 4:1 (0:0)
Sparta Sycewice - GEDANIA 1922 II GDAŃSK 5:1 (3:0)
Anioły Garczegorze - Powiśle Dzierzgoń 2:2 (0:2)

Wyniki 22 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Resovia (poniedziałek, godz. 18)
  • GKS Tychy - ARKA Gdynia 0:1 (0:0)
  • Stal Rzeszów - Miedź Legnica 1:3 (0:1)

Wyniki 17 kolejki

• Radunia II Stężyca - GEDANIA 1922 II GDAŃSK 2:0 (1:0)
  • ENERGA BAŁTYK GDYNIA - Sparta Sycewice 1:1 (0:0)
  • Start Miastko - JAGUAR GDAŃSK 1:4 (1:3)

18 KP Starogard Gdański 18 2 4 12 24:50 10
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów może zostać powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.