Gedania 1922 Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz 2:0. Imponująca końcówka

mip.
11 listopada 2023, godz. 14:00
Opinie (29)

Gedania 1922 Gdańsk

Jakub Tetyk w 1. połowie obronił rzut karny i walnie przyczynił się do wygranej nad Zawiszą Bydgoszcz. Jakub Tetyk w 1. połowie obronił rzut karny i walnie przyczynił się do wygranej nad Zawiszą Bydgoszcz.

Gedania 1922 Gdańsk pokonała Zawiszę Bydgoszcz 2:0 (0:0) w meczu 16. kolejki grupy drugiej III ligi. Podopieczni Krystiana Ryczkowskiego 3 "oczka" wyszarpali po imponującej końcówce meczu po bramkach Aleksandra Łazarskiego i Bartosza Zalewskiego. Sporą cegiełkę dołożył też Jakub Tetyk, który obronił rzut karny.

Jaguar Gdańsk lepszy od Energa Bałtyku Gdynia w IV-ligowych derbach Trójmiasta Jaguar Gdańsk lepszy od Energa Bałtyku Gdynia w IV-ligowych derbach Trójmiasta

Łazarski 89, Zalewski 90+1

GEDANIA: Tetyk - Manuszewski, Bąk, Flis - Niewiadomski (94 Bogdański), Stawikowski, Zyska, Adamik (79 Łazarski) - Sosnowski, Zalewski (94 Pawlak) - Żukowski (70 Kankowski)

Sobotni mecz na stadionie przy al. Hallera był spotkaniem podwyższonego ryzyka, gdyż w sektorze gości zameldowała się spora grupa fanów Zawiszy Bydgoszcz. Nie obyło się bez sporej obstawy policji oraz ochrony. Do Gdańska fani z miasta nad Brdą dotarli jednak opóźnieni.

Rezerwy Gedanii 1922 Gdańsk wróciły do wygrywania i rozgromiły GKS Kolbudy Rezerwy Gedanii 1922 Gdańsk wróciły do wygrywania i rozgromiły GKS Kolbudy

Nie stracili jednak wiele, bo na boisku, szczególnie w pierwszej połowie, mało było ciekawych akcji. Obie ekipy starały się raczej zabezpieczyć dostęp do własnej bramki. Były to typowe piłkarskie szachy.

Puchar Polski na Pomorzu. Gedania 1922 i Stoczniowiec grają dalej Puchar Polski na Pomorzu. Gedania 1922 i Stoczniowiec grają dalej

Najlepszą okazję do otwarcia wyniku mieli jednak przyjezdni, ale rzut karny wykonywany przez Macieja Koziarę obronił Jakub Tetyk i na przerwę obie ekipy schodziły z bezbramkowym remisem.

Kibice Zawiszy Bydgoszcz w Gdańsku. Kibice Zawiszy Bydgoszcz w Gdańsku.

Przez długi czas wydawało się, że żadna z ekip nie będzie potrafiła rozstrzygnąć spotkania na swoją korzyść, ale w 89. minucie prowadzenie Gedanii dał wprowadzony z ławki Aleksander Łazarski. Zawisza rzucił się do ataku, ale skutkowało to tylko drugim golem, którego autorem został Bartosz Zalewski, pieczętując 3 "oczka" dla miejscowych.

18 Wikęd Luzino 16 3 1 12 22:46 10
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-11-11