Rezerwy Gedanii 1922 wróciły do wygrywania. Tylko Lechia Gdańsk liderem po jesieni

mip.
12 listopada 2023, godz. 12:50
Opinie (11)
aktualizacja: godz. 19:15 (12 listopada 2023)
Tylko Lechia Gdańsk z dorobkiem 36 punktów wygrała rundę jesienną i na zimową przerwę udaje się na fotelu lidera. Tylko Lechia Gdańsk z dorobkiem 36 punktów wygrała rundę jesienną i na zimową przerwę udaje się na fotelu lidera.

Rezerwy Gedanii 1922 Gdańsk rozgromiły GKS Kolbudy 5:1 (1:0) i przerwały serię trzech porażek z rzędu. Natomiast Arka II Gdynia przegrała z Pogonią Lębork 2:3 (1:0). W B klasie Tylko Lechia Gdańsk pokonała Sokół Ełganowo II aż 6:1 (1:1), co zapewniło podopiecznym Macieja Kalkowskiego 1. miejsce po rundzie jesiennej.

Derby Trójmiasta w IV lidze. Jaguar Gdańsk - Energa Bałtyk Gdynia 2:1 Derby Trójmiasta w IV lidze. Jaguar Gdańsk - Energa Bałtyk Gdynia 2:1

Aktualizacja, godz. 19:15

Arka II Gdynia - Pogoń Lębork 2:3 (1:0)

Kukuruza 6, 68 - Błażejczyk 51, 92, 65

ARKA II: Semmering - Bełz, Abramowicz, Ozimek, Piotrowski, Kozodój, Kowalski, Gozdecki (Zacharewicz), Gohlike (Branicki), Mączkowski (Żmuda, Danielewicz), Kukuruza

Niedzielne zmagania zamykał mecz rezerw Arki Gdynia z Pogonią Lębork. Maciej Cieślik nie mógł skorzystać z graczy 1. zespołu, który równolegle walczył w Sosnowcu o punkty w Fortuna 1. Lidze.

Mecz miał niezwykle emocjonujący przebieg. Dublet dla żółto-niebieskich ustrzelił Wadim Kukuruza, ale jego wyczyn przebił Kordian Błażejczyk, który skompletował hat-tricka. Co ważne jego gole w doliczonym czasie gry dały komplet punktów przyjezdnym.

Sokół Ełganowo II - Tylko Lechia Gdańsk 1:6 (1:1)

Rompca 1 (samobójcza) - Brede 39, Rusinek 49, 70, 77, 92, Gródek 64

TLG: Elwart - Melaniuk, Brede, Rompca, Pokorski, Szprengel, Pajor, Gródek, Wardencki, Rusinek, Szumejko oraz Kopka, Świeczkowski, Banasik, Dzidziul, Radziński

Piłkarze Tylko Lechii Gdańsk wygrali po raz 10. z rzędu i zapewnili sobie pierwsze miejsce po rundzie jesiennej. Niedzielny mecz był bowiem ich ostatnim starciem w tym roku kalendarzowym.

Sporym wyczynem popisał się Krzysztof Rusinek, który strzelił 4 gole.

• Wisła Długie Pole - GTS Juszkowo 5:0

Piłkarze rezerw Gedanii 1922 Gdańsk pokonali GKS Kolbudy 5:1. Natomiast jeszcze w niedzielę Arka II Gdynia zagra z Pogonią Lębork (niebieskie koszulki). Piłkarze rezerw Gedanii 1922 Gdańsk pokonali GKS Kolbudy 5:1. Natomiast jeszcze w niedzielę Arka II Gdynia zagra z Pogonią Lębork (niebieskie koszulki).

Gedania 1922 II Gdańsk - GKS Kolbudy 5:1 (1:0)

Fijałkowski 40, Pawlak 56, 90, Chętnik 58, Bławat 86 - Dampc 47

GEDANIA: Petza - Dowigiałło, Bunik, Chętnik, Fijałkowski, Michalewski, Witkowski, Bogdański, Panic, Pawlak, Łazarski oraz Podgórski, Jeżowski, Bławat, Hirsch, Witczak, Bellanavithanage, Wróblewski

Passę trzech porażek z rzędu przerwali młodzi piłkarze rezerw Gedanii 1922 Gdańsk. Podopieczni Pawła Szajrycha zagrali w mocnym zestawieniu, które zasiliło kilku piłkarzy, którzy w sobotę znaleźli się w kadrze meczowej pierwszej drużyny.

Gedania 1922 Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz 2:0. Przeczytaj relację z sobotniego meczu III ligi Gedania 1922 Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz 2:0. Przeczytaj relację z sobotniego meczu III ligi

O losach spotkania przesądziły dwa gole strzelone w zaledwie 2 minuty na początku drugiej połowy, które były odpowiedzią na wyrównujące trafienie GKS. Dzięki tej wygranej, gdańszczanie zrównali się punktami z 13. w tabeli Spartą Sycewice.