Flota Świnoujście - Gedania 1922 Gdańsk 2:1. W lidze słabiej niż w pucharze

dak.
13 kwietnia 2024, godz. 17:00
Opinie (16)

Gedania 1922 Gdańsk

Gedania 1922 Gdańsk rozgrywała trzeci mecz w ciągu tygodnia. W Pucharze Polski na Pomorzu awansowała do ćwierćfinału, ale w lidze przegrała trzecie spotkanie z rzędu. Gedania 1922 Gdańsk rozgrywała trzeci mecz w ciągu tygodnia. W Pucharze Polski na Pomorzu awansowała do ćwierćfinału, ale w lidze przegrała trzecie spotkanie z rzędu.

Gedania 1922 Gdańsk przegrała na wyjeździe z Flotą Świnoujście 1:2 (0:1) w 25. kolejce grupy drugiej III ligi. Podopieczni Krystiana Ryczkowskiego zdobyli bramkę zbyt późno, bo dopiero w doliczonym czasie. Właśnie wtedy poczuli jeszcze szansę na remis, ale gdy piłka była w polu karnym gospodarzy, sędzia musiał przerywać grę, bo uruchomił się zraszacz. Odczuwane zostają skutki gry na dwóch fontach, bo po tym, jak w środku tygodnia awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski na Pomorzu, zanotowali trzecią ligową porażkę z rzędu i czwarte spotkanie bez wygranej.

Grad goli w IV lidze. Bałtyk w Grad goli w IV lidze. Bałtyk w "10" z 0:2 na 3:2, derby Gdańska dla Jaguara

Jezierski 44, Cybulski 77 - Waliszewski 90+1

GEDANIA: Tetyk - Dowgiałło (88 Chętnik), Bąk (64 Stawikowski), Manuszewski - Waliszewski, Sumiński, Zyska, Adamik (46 Niewiadomski) - Zalewski, Sosnowski (64 Łazarski) - Żukowski (79 Michalewski)

Gedania 1922 Gdańsk rozgrywała trzeci mecz w ciągu tygodnia, gdyż w środku tygodnia pokonała IV-ligową Pogoń Lębork 2:0 w 1/8 finału Pucharu Polski na Pomorzu. Jednak w lidze już tak dobrych humorów nie ma.

Drużyna Krystiana Ryczkowskiego w Świnoujściu miała okazję powiększyć przewagę nad Flotą, ale przegrała 1:2 i to rywal zmniejszył stratę do 3 punktów oraz awansował na 13. miejsce, tuż za plecy gdańskiej drużyny Krystiana Ryczkowskiego w tabeli. Tym samym również zrewanżował się za jesienną porażkę 1:4.

Pomorski Puchar Polski. Gedania z awansem do ćwierćfinału, Stoczniowiec odpadł Pomorski Puchar Polski. Gedania z awansem do ćwierćfinału, Stoczniowiec odpadł

Dla gdańszczan to zatem trzecia ligowa porażka z rzędu oraz czwarty mecz bez wygranej. Natomiast dla Floty do drugie zwycięstwo w siedmiu ostatnich spotkaniach.

Gdańszczanie mogą czuć się niepocieszeni. Tym bardziej, że lepiej weszli w mecz. Już w trakcie pierwszego kwadransa na bramkę Floty głową uderzali: Filip SosnowskiKrzysztof Bąk. Później gra się wyrównała. Gospodarze coraz częściej dochodzili do głosu i zdołali objąć prowadzenie tuż przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się Błażej Jezierski, który szczęśliwie zdobył bramkę wślizgiem.

W drugiej połowie gospodarze zdołali podwyższyć, choć mogli wygrywać więcej gdyby nie słupek w 68. minucie. Przyjezdni przełamali się dopiero w doliczonym czasie po trafieniu Konrada Waliszewskiego.

Nic dziwnego, że poczuli jeszcze swoją szansę, ale spotkanie w samej końcówce utrudniła co najmniej mało spotykana sytuacja. Na boisku dwukrotnie włączał się... zraszacz. Sędzia musiał przerwać grę i spotkanie zostało przedłużone.

Tak całe zajście zostało przedstawione przez głównego arbitra w protokole meczowym:

W 90+4 min. zawodów w czasie gry uruchomił się zraszacz pod tuż przed polem karnym gospodarzy, gdy piłka znajdowała się w ich polu karnym. Gra została przerwana na ok. 3 min. Po wznowieniu gry zraszacz włączył się ponownie w 90+7 min.

18 KP Starogard Gdański 25 2 6 17 31:72 12
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów może zostać powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2024-04-14