Gedania 1922 Gdańsk jednak nie zagra w finale PP na Pomorzu. Przyznano walkower

31 maja 2023, godz. 21:20
Opinie (82)
aktualizacja: godz. 12:43 (1 czerwca 2023)

Gedania 1922 Gdańsk

Radość piłkarzy Gedanii z awansu do finału Pomorskiego Pucharu Polski zmącił walkower za...zbyt wiele zmian. Radość piłkarzy Gedanii z awansu do finału Pomorskiego Pucharu Polski zmącił walkower za...zbyt wiele zmian.

Gedania 1922 Gdańsk pokonała na wyjeździe Chojniczankę II 3:0 (1:0) w półfinale Pucharu Polski na Pomorzu, ale nie zagra w finale, w którym miała toczyć się walka o trofeum i 40 tys. zł. Wszystko przez zbyt dużą liczbę zmian, jaką dokonał zespół Krystiana Ryczkowskiego. Komisja ds. Rozgrywek Pomorskiego ZPN zweryfikowała mecz jako walkower na korzyść IV-ligowca. Gdańszczanie w niedzielę, 4 czerwca, wrócą do ligowych zmagań. O godz. 12, przy al. Hallera, podejmą Cartusię 1923 Kartuzy.

Aktualizacja, 01.06.2023, godz. 12:43

Decyzją Komisji ds. Rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, spotkanie zostało zweryfikowane jako walkower na korzyść Chojniczanki II Chojnice. Powodem było przekroczenie dopuszczalnej liczby wymian zawodników. Gedania 1922 wykonała 6 zmian podczas gry dopuszczalnych jest ich 5.

Zalewski 24, Sosnowski 78, Flis 90+3

GEDANIA: Petza - Flis, Zyska (38 Bąk), Molga - Szymański (69 Duda), Sumiński, Gorwa (82 Rycerski), Pogorzalski (61 Stawikowski) - Zalewski (61 Waliszewski), Niewiadomski - Sosnowski (90+2 Apostołowicz)

W ostatni dzień maja rozstrzygały się losy awansu do finału Pomorskiego Pucharu Polski. Gedania 1922 Gdańsk na wyjeździe mierzyła się z rezerwami Chojniczanki. Trener Krystian Ryczkowski zdecydował się nieco przemeblować skład.

Przeczytaj o meczu, który Gedania zagra na Polsat Plus Arenie Gdańsk Przeczytaj o meczu, który Gedania zagra na Polsat Plus Arenie Gdańsk

W bramce zagrał Aleksander Petza, który zastąpił Jakuba Zielińskiego. Ponadto na obronę przesunięty został Wojciech Zyska. Ten jednak jeszcze w pierwszej połowie z powodu kontuzji musiał opuścić plac gry. W środku pola zagrał Maciej Gorwa. Z kolei Kamila Kankowskiego na prawym skrzydle zastąpił Mateusz Szymański.

Od początku to gdańszczanie byli stroną aktywniejszą. Częściej gościli na połowie gospodarzy i uderzali na bramkę. Ich próby przeniosły efekt w 24. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Mateusza Pogorzalskiego, bramkę zdobył Bartosz Zalewski.

Kolejne minuty to także bardziej zdecydowana gra Gedanii, która nie pozwalała Chojniczance na kreowanie groźnych akcji pod bramką Petzy.

Gedania Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz 0:3. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Gedania Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz 0:3. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Po przerwie gospodarze zagrali odważniej. Petza kilkukrotnie musiał zachować czujność, by Chojniczanka nie doprowadziła do wyrównania. Chojniczanie nie wykorzystali jednak swoich szans, a te się zemściły. W 78. minucie piłkę do bramki po sporym zamieszaniu "wcisnął" Filip Sosnowski.

To trafienie dało już Gedanii więcej spokoju. Również i miejscowi byli bardziej zrezygnowani, co przypłacili stratą trzeciej bramki. Tuż przed zakończeniem meczu, po strzale głową wynik ustalił Paweł Flis.

Gdańszczanie w finale zmierzą się z Gryfem Wejherowo, który pokonał Anioły Garczegorze 3:2. Finał odbędzie się w środę, 21 czerwca o godz. 17 na stadionie w Stężycy.

Wyniki 1/2 Pomorskiego Pucharu Polski
Chojniczanka II - Gedania 1922 Gdańsk 3:0 (walkower za zbyt wiele zmian. Na boisku wynik 0:3)

18 Unia Solec Kujawski 20 3 1 16 27:56 10
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów może zostać powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.