Gol Rogalskiego pokonał Spartaka

10 lutego 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Maciej Rogalski zdecydował o zwycięstwie Lechii. Maciej Rogalski zdecydował o zwycięstwie Lechii.

Przenosiny z polskich boisk o sztucznej nawierzchni na trawiaste murawy w Turcji nie osłabiły skuteczności Lechii w sparingach. Gdańszczanie odnieśli siódme zwycięstwo w siódmej grze kontrolnej w tym roku! Tym razem biało-zieloni pokonali Spartaka Nalczik 1:0 (0:0) po golu Macieja Rogalskiego w 79. minucie gry. Obie drużyny spotkanie kończyły w "10"

.

LECHIA: Kapsa (70 Małkowski) - Bąk (46 Kaczmarek), Kożans, Wołąkiewicz (57 Ćvirik), Kosznik (57 Mysona) - Pietrowski (46 Piątek), Surma (65 Bajić), Laizans (65 Wiśniewski) - Kowalczyk (65 Zabłocki), Buzała (46 Lukjanovs), Dawidowski (46 Rogalski).

Zmianie uległ harmonogram sparingów Lechii w Turcji. Nie z ukraińskim Obłoniem Kijów, jak to było wcześniej awizowane, a ze Spartakiem rozegrali dziś sparing biało-zieloni. W spotkaniu przeciwko jedenastej drużynie rosyjskiej ekstraklasy gdańszczanie podtrzymali passę z krajowych boisk. Ich bilans to obecnie siedem zwycięstw przy stosunku bramkowym 26:3!

W Side dziś trener Tomasz Kafarski sprawdził 21 piłkarzy z 24, których zabrał na zgrupowanie. Odpoczywali najmłodsi (Osłowski, Barczak) oraz Paweł Nowak, który po sobotnim sparingu z OKS 1945 Olsztyn narzeka na uraz łydki. Natomiast do gry wrócili ci, którzy pauzowali w ostatniej krajowej grze kontrolnej, czyli Peter Ćvirik i Rogalski.

I właśnie ten ostatni zapewnił Lechii dziś zwycięstwo. Skrzydłowy, który narzekał na dolegliwości ścięgna Achillesa, wszedł na boisko w drugiej połowie i doskonale zakończył strzałem akcję, którą prawym skrzydłem przeprowadził Piotr Wiśniewski. Przed nim dobre okazje na gole mieli też Maciej Kowalczyk i Tomasz Dawidowski.

Na dwie minuty przed końcem gry sędzia wyrzucił z boiska po jednym piłkarzu z każdej drużyny, uznając ich za prowodyrów niesportowego zajścia. W Lechii ta przykrość spotkała Jakuba Zabłockiego. Doszło bowiem do kolejnej podczas spotkania przepychanki i bijatyki, w której wzięła udział większość zawodników obu drużyn. Przed przerwą jeden z rywali uderzył m.in. Krzysztofa Bąka.

Kolejny sparing w Turcji Lechia ma zaplanowany w najbliższą niedzielę. Wówczas przeciwnikiem gdańszczan będzie Tavrija Simferopol. To szósta drużyna ukraińskiej ekstraklasy, która z 16 meczów ligowych jesienią 7 wygrała, 5 zremisowała i 4 przegrała, strzelając 20 goli przy 22 straconych.