Gole Kudyby na wagę trzech punktów

11 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku pokonali Czarnych Żagań 2:0 (1:0). To już szóste zwycięstwo w ósmym meczu II ligi grupy zachodniej, które odnieśli gdynianie na własnym boisku. Oba gole strzelił Dariusz Kudyba. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy ze stadionu przy ul. Olimpijskiej.

Kudyba 1, 87 (karny)

BAŁTYK: Chamera - Granosik, Martyniuk, Wasielewski, Kamiński - Drzymała (90 Chorab), Pięta (68 Riebandt), Pietrzyk (83 Bielecki), Adamus (61 Szweda) - Nadolny, Kudyba.

CZARNI: Buchla - Janus, Gajowy, Sudoł, Byrski - Hajdamowicz, Gad, Piechowiak, Kassian (67 Frach), Wierzbicki (82 Raćko) - Wróbel.

Sędzia: Ciecierski (Warszawa). Żółte kartki: Granosik, Riebandt, Chamera (Bałtyk), Buchla (Czarni). Widzów: 700.

0' mecz ma duże znaczenie dla obu drużyn. Czarni w przypadku wygranej awansują na pozycję wicelidera. Bałtykowi zwycięstwo zaś da siódmą pozycję i zmniejszenie do trzech punktów straty do drugiej pozycji, czyli premiowanej awansem na koniec sezonu.

1' mecz rozpoczęli piłkarze Bałtyku. Łukasz Nadolny, który wrócił po pauzie za żółte kartki podał do Dariusza Kudyby. Natomiast tym razem w drużynie miejscowej brakuje Dawid Zybert, który w noc poprzedzającą spotkanie rozchorował się.

1' Bałtyk prowadzi 1:0!!! Najszybsza bramka w tym sezonie gdyńskich piłkarzy. Gola zdobył Kudyba, który otrzymał dobre podanie z prawego skrzydła od Drzymały!

3' groźna akcja Czarnych. Niebezpieczeństwo zażegnała dobra "główka" Karola Wasilewskiego.

4' akcja Bałtyku, ale Nadolny faulował w polu karnym rywali

5' Chamera dobrze broni strzał z dystansu Wierzbickiego

6' w odpowiedzi strzał Pięty z około 30 metrów. Broni bramkarz.

9' strzał Nadolnego z 16. metra. Piłce po nodze obrońcy wyszła tuż obok słupka na róg.

10' po rogu wybitą piłkę przez obrońców Czarnych na około 30. metr uderzył Drzymała, ale wysoko nad bramce

12' Nadolny strzela z dystansu, ale mocno niecelnie

18' tempo meczu osłabło, gra toczy się w środku pola

20' rzut wolny z daleka, dobre dośrodkowanie Wierzbickiego, ale i udana interwencja Chamery

22' prostopadłe podanie Wierzbickiego do Wróbla, ale ten drugi nie wyszedł sam na sam z Chamerą, gdyż sędzia odgwizdał spalonego.

24' Doskonała okazja na podwyższenie wyniku. Strzał Kudyby minął bramkarza, ale z linii bramkowej piłkę wybił Gajowy. Do dobitku Adamusa zdążył już bramkarz.

25' Nadolny głową do Kudyby, ten sam na sam z bramkarzem, ale również na spalonym

26' doskonałe podanie w pole karne Kassjana, ale na szczęście dla Bałtyku Wierzbicki źle przyjął piłkę i obrońcy gdyńscy wyjaśnili sytuację.

29' żółta kartka dla Granosika

30' znów szczęście przy Bałtyku. Do dośrodkowania nie doskoczył Wasielewski, mimo że mierzy aż 194 centymetrów wzrostu. Jednak Hajdamowicz tak był tym zaskoczony, że piłka odbiła mu się od nóg i sytuacja do strzału przepadła.

32' niewiele brakowało, aby Kudyba doszedł do piłkę, w którą nie trafił Gajowy. Jednak szybszy był bramkarz

33' w odpowiedzi z około 25 metrów uderzał Kassian, ale pewnie obronił Chamera

34' dośrodkowanie Drzymały, ale bramkarz uprzedził Kudybę i Nadolnego

34' strzał Piechowiaka po nodze obrońcy. Chamera ratuje Bałtyk przed rogiem

38' po dośrodkowaniu Pięty z rogu strzał Pietrzyka w boczną siatkę

42' Pięta spróbował loba z 18 metrów, piłka nieznacznie nad bramką

44' po dośrodkowaniu z rogu Adamusa tym razem głową strzelał Kudyba, ale niecelnie

45' niecelny strzał Drzymały kończy pierwszą połowę.

BAŁTYK po 45 minutach prowadzi z Czarnymi 1:0

46' drugą połowę rozpoczęli piłkarze Czarnych. Obie drużyny bez zmian. Trener Rzepka nakazał udać się na rozgrzewkę pięciu swoim zawodnikom.

47' zablokowane dośrodkowanie Drzymały, będzie róg dla Bałtyku. Był i po chwili drugi, ale ostatecznie obrońcy gości wybili piłkę daleko od własnej bramki

50' ostry strzał Hajdamowicza, niewiele od słupka bramki Bałtyku

53' kolejne dośrodkowanie Drzymały i obrońca w ostatniej chwili ubiegł Kudybę, który już składał się do główki, będzie róg

54; po rogu ostre dośrodkowanie w pole karne Adamusa, ale z piłką minęli się zarówno Kudyna i Nadolny jak i obrońcy Czarnych

57' Po zamieszaniu podbramkowym, które powstało po dośrodkowaniu z rogu na polu karnym Bałtyku Chamera doskonale obronił strzał Sudoła.

58' Mogło być 2:0. Po akcji Adamusa lewym skrzydłem Nadolny strzelił w słupek!

60' Kassian uderzył z 25 metrów obok bramki

61' pierwsza zmiana w Bałtyku. Bartosz Szweda zastąpił Adamusa.

63' Doskonała okazja Bałtyku. Drzymała składał się do strzału, ale piłkę z nogi zdjął mu... Pięta, który sam z dużo gorszej pozycji uderzył niecelnie.

64' strzał Nadolnego zza pola karnego. Broni bramkarz.

66' znów groźnie pod bramką Czarnych. Drzymała źle przyjął piłkę zamiast strzelać, a uderzenie Nadolnego złapał bramkarz.

67' pierwsza zmiana w drużynie gości. Na boisko wszedł Frach

68' druga zmiana w Bałtyku. Sławomir Riebandt za Pięta.

69' pierwsze starcie Riebandta i od razu żółta kartka dla pomocnika Bałtyku.

74' Sudoł z wolnego z około 30 metrów dobre uderzenie pod poprzeczkę, ale i piękna interwencja Chamery, który wybił piłkę na róg.

75' ciekawie rozegrany róg. Wszyscy piłkarze Czarnych weszli do... bramki, a do dośrodkowaniu próbowali się rozbiec po polu karnym. Podobnie grał niedawno w Lidze Mistrzów Rosenborg.

78' strzał z dystansu Piechowiaka nad bramką

80' Drzymała prostopadłe podanie, ale za mocne i dla Kudyby i Nadolnego.

81' kolejna szansa na gola. Szweda wyłożył piłkę Nadolnemu, a ten trafił w bramkarza

82' zmiana w Czarnych

83' strzał z wolnego z 25 metrów Sudoła wysoko nad bramką

84' trzecia zmiana w Bałtyku. Na boisku Miłosz Bielecki

84' dobra interwencja Wasielewskiego po stracie Riebandta.

86' indywidualna akcja Kudyby. Tym razem Darek zszedł na prawe skrzydło i dobrze dośrodkował. Szweda powinien strzelać, ale wyłożył piłkę Nadolnemu. Strzał Łukasza odbił bramkarz

87' Kudyba faulowany w polu karnym przez bramkarza. Jedenastka dla Bałtyku!

87' z karnego Kudyba zmylił bramkarza i podwyższył na 2:0!

88' próba przewrotki jednego z piłkarzy Czarnych, ale niecelne uderzenie

89' sędzia dolicza aż pięć minut, choć nie było praktycznie żadnych przerw. Tę decyzję kwitują śmiechy na trybunach.

90' ostatnia zmiana w Bałtyku. Do gry wszedł Piotr Chorab.

90+1' żółta kartka dla Chamery. Zdaniem arbitra bramkarz Bałtyku opóźniał grę.

90+3' piękna parada Chamery. Michał na róg wybił piłkę po strzale Wojciecha Fracha, który celował w okienko bramki.

90+4' Frach z dystansu, ale tym razem dużo gorzej niż poprzednio.

Pozostałe wyniki 14. kolejki:
Lechia Zielona Góra - Unia Janikowo 2:1 (0:0), Ruch Radzionków - Ślęza Wrocław 2:1 (1:0), Olimpia Grudziądz - GKS Tychy 1:1 (1:1), Górnik Polkowice - Raków Częstochowa 2:1 (0:0), Zagłębie Sosnowiec - Polonia Słubice 2:0 (2:0), Nielba Wągrowiec - Elana Toruń 1:1 (1:0), Jarota Jarocin - Zawisza Bydgoszcz 2:1 (2:0), Miedź Legnica - Tur Turek 0:2 (0:2).