• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gorąca plaża

jag.
9 sierpnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Rondo jako pierwsze w tegorocznej rywalizacji na plaży w Łazienkach Północnych może pochwalić się trzema wygranymi turniejami z rzędu. Gdańscy futboliści prowadzą oczywiście w klasyfikacji generalnej Sopot Era Cup. Wyraźnego lidera - Pędzące Kaloryfery - mamy również w cyklu Nata Cup. Niesamowity ścisk panuje w czołówce w rozgrywkach siatkarskich. A można przyjąć, że w najbliższą sobotę emocje sięgną zenitu. W Isostar Cup będzie to już ostatnia szansa na punkty do klasyfikacji, na podstawie której wyłoniona zostanie reprezentacja Pomorza na półfinały mistrzostw Polski.

Rondo ma już dziewięć punktów przewagi nad drugim zespołem tabeli. Jednak jeszcze bardziej rywali pogrążyły (10 punktów różnicy) Pędzące Kaloryfery w starszej grupie wiekowej - Nata Cup. Zbyt często nie wygrywają, ale skrupulatnie gromadzą punkty za miejsca blisko czoła.
Wśród młodszych po raz drugi na starcie zabrakło Dibonów. Przewaga gdańszczan nad Konusami zmalała do jednego "oczka".

W seniorskiej siatkówce aż sześciu zawodników pretenduje do startu w półfinałach mistrzostw Polski. Na razie wszyscy mieszczą się w przedziale dwóch punktów. Prowadzi Robert Michniewski (25) przed Wiktorem Chełmińskim (24), Tomszem Rydzewskim, Janem Ciszewskim, Krzysztofem Dusowskim i Sebastianem Winiarskim (po 23). Klasyfikacja ta po sobotnich zawodach na pewno ulegnie zmienie, gdyż obok nowych zdobyczy dokonana zostanie weryfikacja poprzednich. Każdemu ze startujących liczyć się będą tylko cztery najlepsze starty.
W Ziaja Cup, czyli siatkarskich rozgrywkach do lat 18, wszystko rozgrywa się na linii bracia Sławomir i Piotr Wrzoskowie kontra zawodnicy Jantara Pruszcz. Przemysława Żbikowskiego i Adama Marockiego wsparł ostatnio w tej konfrontacji solidnie Bartłomiej Mejka.

Na najlepszych czekają efektowne statuetki, a wśród wszystkich startujących losowane są nagrody niespodzianki, które poza sponsorami tytularnymi fundują: Velux, Trefl, McDonald's, Timex i Siemens.

W najbliższy piątek (do lat 18) i sobotę (open) gramy w siatkówkę, a w niedzielę zapraszamy piłkarzy do rozgrywek otwartych. Zapisy w dniu zawodów do godziny 10.00 na wysokości "Galaxy".
Głos Wybrzeżajag.

Zobacz także

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane