Grad goli przed ekstraklasą

mat.
27 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Remisem z KS Gniezno pożegnali się z sezonem piłkarze halowi AZS Uniwersytet Gdański. W ostatnim spotkaniu padło aż 20 bramek i zakończyło się ono wynikiem 10:10 (5:4). Gdańszczanie już wcześniej zapewnili sobie awans do ekstraklasy. Królem strzelców 1 Ligi z 30 trafieniami został Tomasz Poźniak zaś Dominik Depta z 29 trafieniami i Wojciech Pawicki z 27 golami uplasowali się na podium klasyfikacji najskuteczniejszych.

10:10 Śniegowski (40)

AZS UG: Wolski, Ciesielski - Pawicki, Depta, M.Olszewski, Knioch - Friszkemut, Szymański, Poźniak, Ł.Olszewski - Grabowski, Musik.

KS GNIEZNO: Wasielewski, Fitt - Sander, Śniegowski, Rychłowski, Mójta, Greser, Jedliński, Sawicki, Walczak, Błaszyk, Trzaskawka.

Ostatni mecz w pierwszoligowym sezonie ekipy AZS UG rozpoczął się dość niespodziewanie, bo od prowadzenia ekipy z Gniezna. Marcina Wolskiego pokonał Jacek Sander, jednak trzy minuty później w meczu był już remis, piłkę do siatki skierował najlepszy strzelec rozgrywek Tomasz Poźniak.

Kolejne trafienia znów były jednak dziełem gości, którzy w 8 minucie wyszli na prowadzenie 3:1. Gdańszczanie wzięli się za odrabianie strat i to tak skutecznie, że na minutę przed końcem pierwszej połowy wyszli na prowadzenie 4:3. Okazało się jednak, że nie był to koniec emocji w pierwszej odsłonie. Obydwie ekipy, mimo, że do końca odsłony pozostało niewiele czasu zdążyły zadać jeszcze po jednym trafieniu, dla gdańszczan na 17 sekund przed zejściem do szatni piątą bramkę zdobył Łukasz Knioch, ustalając wynik pierwszej połowy.

Po zmianie stron festiwal strzelecki w wykonaniu obu drużyn trwał nadal. Tym razem jednak, na początku partii skuteczniejsi byli gdańszczanie i to oni aż czterokrotnie osiągali trzybramkową przewagę nad rywalami.

W 38 minucie gdańszczanie prowadzili 10:7 po golu zdobytym przez Poźniaka. W tym momencie trener KS Gniezno, Paweł Hoeft wycofywał bramkarza przy akcjach pozycyjnych drużyny gości zastępując go zawodnikiem. Manewr ten przyniósł zamierzony efekt. Gnieźnianie strzelili trzy kolejne gole. Po raz ostatni piłka wylądowała w gdańskiej siatce na 14 sekund przed ostatnim gwizdkiem, dzięki czemu rywale wywieźli z Gdańska punkt.

Pozostałe wyniki 22 kolejki 1.Ligi futsalu: Berland OSiR Komprachcice - KU AZS UŚ Katowice 2:7, MKF 99 Grajów - KU AZS UW Warszawa 5:3, Remedium Pyskowice - Marex Chorzów 9:3, KU AZS UMCS Lublin - Kadet Poznań 5:2, Mazovia FC Warszawa - Orlik Brzeg 6:2.

• Wstyd (2)

2 minuty przed końcem prowadzili 3 bramkami i jeszcze tego nie wygrali. Nawet w Redboksie nie ma ekip na tyle słabych by takiego wyczynu dokonać.
    Życzę więcej skupienia w przyszłym sezonie i utrzymanie w ekstraklasie.

• 5 9

• widać, że w futsal nie grałeś

• 5 0

• wstyd ?

widać, że w nic nie grał !!! Kibic pi........

• 0 0

• Zmiany wyniku w ostatnich minutach...

Milan też kiedyś prowadził z Liverpoolem 3:0 a zremisował 3:3 i przegrał w karnych, Bayern prowadził z Manchesterem 1:0,a przegrał 1:2 :) to tylko przykłady z boiska a futsal jest bardziej brutalny jeśli chodzi o zmianę wyniku. Uniwersytet ma już od tygodnia awans to zagrał na luzie.Gratulacje chłopaki dobrego sezonu i awansu !

• 5 0

• Ekstraklasa

jaki wstyd poprostu azs ug mial juz awans ktory swietowal wczesniej a ten mecz tak naprawde o nic byl i trener dal pograc wszystkim zawodnikom jak i bramkarzowi . Piszcie co chcecie Ekstraklaso AZS UG NAdchodzi:)