Groźna Gedania

28 grudnia 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Siatkarki Energi Gedanii dominują w rozgrywkach ligi wojewódzkiej juniorek i kadetek. W starszej grupie wiekowej zarówno podopieczne Witolda Jagły, jak i Grzegorza Wróbla, pokonały najgroźniejszych rywali.

Te drugie zwycięstwo w Rumi wywalczyły po pięciosetowym boju. TPS i gedanistki spędziły pod siatką blisko dwie godziny. W dużej mierze przyjezdne same są sobie winne. Trzeciego seta przegrały na przewagi, choć prowadziły 23:17. Potem musiały wygrać seta, by pozostać w meczu. Do 17:17 walka była wyrównana. W tie-breaku od początku do końca prowadziły gedanistki. Zwyciężyły 3:2 (26:24, 16:25, 26:28, 25:21, 15:13).

TPS: Theis, Hohn, Goździewicz, Kruczkowska, Miłosz, Mikuta, Ochocińska, Farbotko. Trener: Goździewicz.
Gedania I: Błeszyńka, Bondzorewicz, Butadt, Łosiak, Gieryk, Makiewicz, Matyjek, Marschall, Wróbel, Stanulewicz. Trener: Wróbel.

Pozostałe wyniki 7. kolejki:
Gedania II - Olimpijczyk Gdańsk 3:0 (25:8, 25:16, 25:11), SKS Starogard - Trefl Gdynia 0:3 (19:25, 14:25, 20:25). Puazował: Alpat Gdynia.

7. Olimpijczyk 0-6 6 4:18.

W rywalizacji kadetek doszło do wewnętrznej rywalizacji drużyn z ulicy Kościuszki. Zespół Grzegorza Wróbla bez straty seta pokonał wychowanki Witolda Jagły, choć dwie pierwsze partie z powodzeniem mogły przynieść odwrotny rezultat. Gedania I wygrała z Gedanią II 3:0 (25:23, 28:26, 25:19).

Gedania II: Pomykacz, Nuszel, Drozd, Lentz, Pasznik, Gagat, Obłońska, A. Borowska, Gołaszewska, Staszyńska, K. Borowska.

Gedania I: Błeszyńska, Bondzorewicz, Burandt, Gieryk, Makiewicz, Stanulewicz, Matyjek, Wróbel, Marschall, Łosiak.