Grupa Azoty Unia Tarnów - Torus Wybrzeże Gdańsk 23:22. Zwycięstwo wypuszczone z rąk

mip.
30 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Patryk Pieczonka w Tarnowie zagrał swój najlepszy mecz od dawna, rzucając aż 9 bramek. Patryk Pieczonka w Tarnowie zagrał swój najlepszy mecz od dawna, rzucając aż 9 bramek.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał na wyjeździe z Grupą Azoty Unia Tarnów 22:23 (9:13) w meczu 9. kolejki PGNiG Superligi. Podopieczni Mariusza Jurkiewicza i Jakuba Bonisławskiego odwrócili losy spotkania w drugiej połowie, kopiując wyczyn Górnika Zabrze z domowego meczu sprzed kilku dni i w 52. minucie prowadzili różnicą 4 bramek. Roztrwonili ją jednak w samej końcówce. Rewelacyjnie zagrał Miłosz Wałach, który obronił 15 z 37 rzutów na swoją bramkę. W ataku szalał za to Patryk Pieczonka, zdobywając 9 bramek. Nie wystarczyło to jednak do przełamania serii porażek.

Unia: Bartosik, Małecki - Minocki 9, Yoshida 4, Podsiadło 3, Sikora 2, Zahirović 1, Sanek 1, Buszkow 1, Słupski 1, Matsuura 1, Kowalik, Kasahara, Małek, Wajda, Mrozowicz

TORUS WYBRZEŻE: Wałach, Poźniak - Pieczonka 9, Papina 3, Woźniak 2, Milicević 2, Jachlewski 2, Stępień 2, Kosmala 1, Tomczak 1, Będzikowski, Powarzyński, Zmavc, Papaj, Davidović

Szczypiorniści Torus Wybrzeża Gdańsk udali się do Tarnowa z chęcią przełamania serii czterech porażek z rzędu. Nie rozpoczęli jednak meczu najlepiej, bo już w 5. minucie musieli grać w podwójnym osłabieniu, gdy akry otrzymali: Nejc ZmavcMateusz Jachlewski. Jak w transie bronił jednak Miłosz Wałach Unia prowadziła tylko 2:0.

Chwilę później wyrównał Patryk Pieczonka. Rozgrywający Torus Wybrzeża spisywał się doskonale, bowiem w 15. minucie miał już na koncie 4 trafienia, a były to również wszystkie ekipy z grodu Neptuna. Następnie trafił także Jovan Milicević, ale chwilę później Wybrzeże znów musiało bronić się w podwójnym osłabieniu i było 10:6.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Górnik Zabrze 20:28. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu, wystaw oceny szczypiornistom i trenerom

Gospodarze jeszcze przed końcem pierwszej odsłony również zmuszeni byli do gry w czwórkę w polu. Podopieczni duetu Mariusz Jurkiewicz-Jakub Bonisławski nie wykorzystali jednak tej sposobności do zmniejszenia strat.

Do przerwy gdańszczanie przegrywali 9:13, wynik na korzyść gospodarzy mógł być jeszcze wyższy, ale aż 8 rzutów obronił Wałach. Drugą połowę odmienieni rozpoczęli goście, co było niemal kopią domowego meczu sprzed kilku dni z Górnikiem Zabrze. W 39. minucie Wybrzeże złapało jednak kontakt po trafieniu Milicevicia i było 16:15.

Sportowcy odwiedzają dzieci w szkołach. Co zrobić, by trafili do twojej?

Kilka minut później przyjezdni po raz pierwszy objęli prowadzenie, gdy Wiktor Tomczak pokonał Marka Bartosika. Kolejne dobre interwencje Wałacha i seria 4:0 sprawiły, że na nieco ponad 8 minut przed końcem spotkania Wybrzeże prowadziło 22:18.

Szkoleniowiec Unii poprosił o czas, by wstrząsnąć swymi podopiecznymi. To dało efekt, bo na niespełna 3 minuty przed końcem był remis po 22. Gol Keisuke Matsuury dał gospodarzom prowadzenie 23:22. Ostatnią akcję rozgrywali jednak gdańszczanie. Rzutem kończył ją Maciej Papina. Padł on łupem bramkarza Unii i Wybrzeże po raz piąty z rzędu musiało przełknąć gorycz porażki.

14 Sandra Spa Pogoń Szczecin 9 0 0 1 8 224:278 1
Każda drużyna rozegra z każdą mecz i rewanż. Nie będzie fazy play-off. Mistrzem Polski zostanie pierwszy zespół po dwóch rundach. Drużyna, która zajmie 13. miejsce rozegra barażowy dwumecz z drugim zespołem I ligi. Natomiast 14. zespół spadnie do I ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-10-30