Historyczny sukces

1 czerwca 2009 (artykuł sprzed 14 lat)
Energa Olimpia Osowa ze złotymi medalami. Energa Olimpia Osowa ze złotymi medalami.

Energa Olimpia Osowa po raz pierwszy w historii sięgnęła po tytuł mistrza Polski w unihokeju kobiet. Gdańszczanki w finale play-off pokonały obrońcę tytułu - Absolwent Siedlec 2-1. Dwa decydujące o złocie mecze podopieczne Bogdana Zajdzińskiego oraz braci Pawła i Piotra Ludwichowskich wygrały we własnej hali

.

ENERGA OLIMPIA OSOWA: Julia Jurkowska, Mariola Szarmach, Magdalena Krzystyniak, Aniela Stelmasiewicz, Anna Chomnicka, Hanna Samson, Katarzyna Postawka, Zofia Zajdzińska, Irena Mroch, Karolina Littwin, Emilia Grzelak, Monika Guzik, Monika Waksmundzka, Jagoda Wieczorek, Adrianna Kwiecińska, Natalia Łęgowska, Maja Stenka, Monika Kraus, Karolina Krawczyk, Karolina Herman.

W finale rywalizacja toczyła się do dwóch zwycięstw. Pierwsze spotkanie u siebie wygrał Absolwent 7:6. Dwa ostatnie pojedynki odbyły się w Gdańsku. W sobotę gospodynie początkowo nie mogły poradzić sobie z presją, że muszą wygrać, aby przedłużyć rywalizację do niedzieli. Dlatego spotkał je zimy prysznic w postaci przegranej inauguracyjnej tercji 1:3. Na szczęście w tej arcytrudnej sytuacji olimpijki się pozbierały. W drugiej tercji strzeliły rywalkom aż sześć goli, a zupełnie opanowały sytuację na boisku w ostatniej tercji. Ostatecznie gospodynie wygrały aż 10:5 (1:3, 6:2, 3:0).

Decydujący mecz był odmienny. Już nie miała prymatu gra ofensywa, a obie drużyny starały się przede wszystkim nie stracić gola. Dwie tercje zakończyły się remisami, a kluczowa dla losów złota była druga odsłona, wygrana przez naszą drużynę różnicą jednej bramki. Mecz wygrały gdańszczanki 6:5 (2:2, 2:1, 2:2).

Opinie (12)

• Gratulacje!

Gratulacje dla dziewczyn i trenerów oraz podziękowania od kibiców za przywrócenie Trójmiastu mistrzostwa! Teraz liczymy na udany start w Pucharze Europy :)
    Dodam jeszcze, że w artykule nie wymieniono wszystkich złotych medalistek z Energi, a tylko te które wystąpiły w meczach finałowych. Zabrakło m.in. Anny Grzeczki, Pauliny Czaickiej, Klaudii Wiśniewskiej i pewnie jeszcze kilku innych dziewczyn.

• 1 1

• swoją drogą Miss Nastolatek Wybrzeża 2099 jest...unihokeistka :-)

• 1 0

• Swoją drogą to jak wszędzie są ładniejsze i mniej ładne kobiety,zresztą to rzecz gustu.Unihokeistki należą do najładniejszych sportsmanek.Aktualna Miss Wybrzeża nastolatek trenuje unihokeja,jedna z najbardziej znanych polskich fotomodelek również uprawiała tę dyscypline sportu.W tym sporcie jest wiele bardzo ładnych dziewczyn,więc zapraszam na mecze.

• 0 1

• gratulacje, ale bez gazu

Serdeczne gratulacje dziewczyny od Sopotu! Tylko pamiętajcie, żeby gazy nie uderzyły w głowę;-)

• 0 2

• Z Osowej, a nie Osowy (1)

• 1 2

• nie masz racji

z oficjalnej strony dzielnicy

Odmiana

Interesującym przejawem lokalnego folkloru jest funkcjonująca w potocznym języku mieszkańców Osowej, podwójna forma odmiany nazwy osiedla. Jedni jadą "do Osowej", inni - "do Osowy". Część mieszkańców skłonna jest uważać, że mieszka "w Osowej", a inni, że - "w Osowie". Choć w "Wykazie urzędowych nazw miejscowości w Polsce" (Warszawa 1981) figuruje odmiana "w Osowej" i taka obowiązuje w urzędach, jednakże któż inny ma prawo do orzecznictwa w tej sprawie, jeśli nie sami mieszkańcy? Póki są dwie wersje - jest o co się spierać :-)