Hokeiści Stoczniowca przegrali w Opolu

Michał Kozłowski
23 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Trafienie Adriana Kastel-Dahla (po lewej) wyrównało stan meczu na 2:2. Niestety, później z bramek cieszyli się już tylko gospodarze. Trafienie Adriana Kastel-Dahla (po lewej) wyrównało stan meczu na 2:2. Niestety, później z bramek cieszyli się już tylko gospodarze.

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 wciąż czekają na premierowe zwycięstwo w Polskiej Hokej Lidze. Tym razem gdańszczanie ulegli na wyjeździe Orlikowi Opole 2:6 (1:0, 1:4, 0:2), choć podobnie jak w podczas ostatniego meczu w Bytomiu to oni pierwsi zdobyli bramkę. Najbliższe spotkanie podopieczni Petera Ekrotha rozegrają w niedzielę o godz. 15:30, a ich rywalem będzie Nesta Mires Toruń.

6:2 Sordon 59:17

ORLIK: Murray; Bychawski, Sordon - Guzik, Cichy, Szczechura; Kostek, Smith - Toulmin, Booras, Brown; M. Stopiński, Sznotala - F. Stopiński, Szydło, Ceslik; Gawlik, Gorzycki

STOCZNIOWIEC: Kieler; Wsół, Nowak - Pesta, Rompkowski, Marzec; Wachowski, Josepher - Różycki, Steber, Nasca; Kantor, Lehmann - Gościński, Kastel-Dahl, Strużyk; Dolny - Wrycza, Sochacki, Ziółkowski; Szczerbakow

52% 161 typowań STOCZNIOWIEC 2014

Podobnie jak podczas ostatniego spotkania w Bytomiu, to "stoczniowcy" otworzyli wynik. Podopieczni Petera Ekrotha bezwzględnie wykorzystali grę w przewadze, a do bramki gospodarzy trafił Filip Pesta. Gdańszczanie utrzymali prowadzenie do końca pierwszej tercji, ale już po dwóch minutach drugiej odsłony meczu znów musieli gonić wynik.

W 25. minucie znów był remis. Gdy na ławkę kar siedzieli dwaj gospodarze: Filip Stopiński oraz Kacper Guzik, z kolejnej bramki zdobytej na taflach Polskiej Hokej Ligi cieszył się Szwed Adrian Kastel-Dahl.

BARTŁOMIEJ WRÓBEL: DAJMY IM CZAS

Niestety, chwilę później z tafli za atak na głowę rywala wyleciał Sebastian Wachowski, co opolanie wykorzystali w 18 sekund. Wynik drugiej tercji na 4:2 ustalił Cichy.

Od początku ostatniej części gry gdańszczanie rzucili się do huraganowych ataków i tym w pierwszej minucie oddali na bramkę John'a Murray'a aż trzy strzały. Chwilę później 10-minutową karę za komentowanie decyzji arbitra otrzymał Maciej Rompkowski. Kluczowe trafienie gospodarze zaliczyli w podwójnej przewadze, kiedy hat-tricka skompletował Cichy.

Ostatnie trafienie Orlik zaliczył po strzale do "pustaka", kiedy szwedzki szkoleniowiec gdańszczan zdecydował się zdjąć bramkarza Michała Kielera. Była to już czwarta porażka MH Automatyki w tym sezonie. Szansę na pierwsze zwycięstwo Stoczniowcy będą mieli już w niedzielę. W Toruniu o godz. 15:30 z Nestą Mires.

- Szkoda tej porażki, ponieważ mecz zaczął się obiecująco, a później na tafli oglądaliśmy bardzo wyrównane spotkanie. Gdyby nasi hokeiści wykazali się większą skutecznością, moglibyśmy wracać z Opola w innych nastojach - komentuje przebieg meczu kierownik MH Automatyki Stoczniowca Waldemar Skolimowski.
- Widać, że chłopacy są już zgrani i ich współpraca na lodowisku może napawać optymizmem. Wszystko idzie w dobrym kierunku i mam nadzieję, że z Torunia wrócimy z tarczą - dodaje.

Wyniki 4 kolejki

• Orlik Opole - MH AUTOMATYKA STOCZNIOWIEC 6:2 (0:1, 4:1, 2:0)
  • Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 4:2 (1:0, 3:1 0:1)
  • GKS Tychy - TatrySki Podhale 2:3 (0:1, 0:0, 2:1 d. 0:1)
  • SMS Sosnowiec - Unia Oświęcim 2:8 (0:3, 2:3, 0:2)
  • Tempish Polonia - GKS Katowice przełożony na 18.10
  • pauzuje: Nesta Mires Toruń

Opinie (58) 5 zablokowanych

• Na jakiej podstawie... (1)

można oceniać zawodników jeśli nie można obejrzeć nigdzie meczu?:)

• 18 0

• Na podstawie wyniku

• 4 1

• heh (1)

no masakra........masa bramek straconych przez kary.....muszą o tym pogadać bo coś jest nie tak- zarówno między sobą jak i sztab szkoleniowy.....gdyby nie bramki w osłabieniu tracone to byliby kilka razy blisko remisu

• kary!

24 minuty kar w tym 10 za niesportowe.
    14 minut w meczu kar to i tak za duzo! powinni zejść do 8 j bo zawsze w meczu jakieś beda.
    i dalej uważam ze brakuje porządnego grajka z experiencem !!
    np Orlik ma Cichego(3b+1a w tym meczu) Unia- Tabacka co w każdym meczu robi różnice u nas jeszcze nikt się nie odważył zrobić różnicy. mam nadzieje ze kastel dahl zrobi ale druzyna musi pomoc!!!
    Z toruniem musicie wygrac!!

• 9 0

• (5)

Czy ktoś jeszcze ma złudzenia w zwycięstwo Stoczniowca? Stoczniowiec słaba drużyna jest

• 9 2

• najbliższe punkty przywieziemy z Torunia!

Oby tylko kibice dopisali.

• 11 4

• Nie można mieć złudzeń w coś, tumanku.

• 2 2

• (1)

Od lat Stoczniowiec stacza się na dno , a trenerzy w szkole hokejowej ciagle ci sami. I tak do emerytury bez zmian.

• 6 14

• Koziołku-Matołku

Wiedziałem, że się odezwiesz trollu. Odrobny, Borzęcki, Urbanowicz, Rzeszutko, Drzewiecki, Bagiński, Łopuski, Chmielewski, Rompkowski czy takie nazwiska coś Ci mówią?! To są wychowankowie tych trenerów. Nie wspomnę o zawodnikach, którzy coś jeszcze mogą osiągnąć Stasiewicz, Pesta, Marzec, Rybak (jeden z drugim), Leśniak (junior), Obłoński (junior), Rompkowski (second). Sorry, że Twojego synka nie wymieniłem ;)

• 12 2

• No tak super (1)

Ludzie, przestancie pi*****ic !! Prawda jest taka ze gramy z mocniejszymi kadrowo rywalami wiec bylo wiadomo że początkowo będą porażki. Nie rozumiem tego nastawienia.
    "ALE ZA TO NIEDZIELA..." bo ta niedziela w Toruniu będzie dla nas z pierwszym zwycięstwem w PHL !!! DO BOJU STOCZNIO !!!

• 22 6

• No i już widzę że nie będę sam!

• 5 0

• Sami znawcy... (12)

Nie wiem skąd się bierze tyle jadu u ludzi. Chłopacy walczą zostawiając serce na lodzie. Bardzo późno weszli na lód. Mają bardzo młody skład. Około połowy wychowanków. Ale co po niektórym, to wciąż za mało. Cieszą się z ich przegranej, a wręcz jej oczekują. I zaraz dodatkowo też pewnie zjawi się jakiś rodzic niespełnionej gwiazdy, który skomentuje coś o szkoleniu i wymianie wszystkich trenerów, bo się obijają, a przecież zbijają takie kokosy (co gorsza, to pewnie komentuje rodzic chłopaka, który już dawno nie gra w S). No cóż... S'2014 płaci frycowe i prawda jest taka, że trzeba ich wesprzeć dobrym słowem, a nie załatwiać prywatę. Mam nadzieję, ze zwycięstwa w końcu przyjdą (oby pierwsze w niedzielę). Najważniejsze by się utrzymali w swoim pierwszym sezonie w ekstraklasie :))).Trzymam kciuki gorąco dopinguję!!!

• 23 4

• Zawsze się paru durni znajdzie. Nie było drużyny to nie mieli kogo/czego hejtować. Teraz odżyli, szczególnie że tu anonimowo, więc dla takich d*pków bezpiecznie.

• 12 2

• Po co takie gadki (2)

Ponoć takie gadki jedziemy po punkty przecież wam mówiłem nie ma szans ponieważ trzeba byłoby wymienić 17 zawodników !!!!a to w tym sezonie nie potrzebne bo liczy sie walka i jest wytłumaczenie lepiej odłożyć pieniazka .jedynie Toruń i SMS w zasięgu oby ....

• 2 4

• (1)

Trzeba miec pienizka inteligencie :) na pewno specjalnie nie zatrudniają lepszych zawodnikow zeby przegrywać, miec mniej kibicow ktorzy płaca za bilety

• 2 0

• Aż ty jego mać !!!!

Słuchaj inteligencie pierwszy sezon nie jest najważniejszy ponieważ kibic przyjdzie ze względu na walkę dlatego po co lepszy skład w pierwszym sezonie ale tak jak kumpel mówi na zwycięstwa w tym składzie nie ma szans chyba co i ma racje !!!!!!.....

• 2 2

• Edek ty napewno rodzic albo trener, albo jedno i drugie. (7)

Jezeli niepotrafi sie geac w hokeja po 12 czy 15 latach wkuwania tego zawodu to niema sie co pchac do pierwszej ligi. Ta sklecona namiastka niema szans powodzenia. Automatyki zaden powazny sponsor nie bedzie finansowal, a burak ktory zniszczyl Stoczniowca smierdzi na odleglosc i dopuki bedzie siedzial w Olivi nikt powazny hokejem sie nie zainteresuje. Marnowane sa niesamowite pieniadze, na szkole sportowa i Olive. Oliwia zostala wybudowana za spoleczne pieniadze i obecnie powinna zarabiac na siebie oraz utrzymanie hokeja na najwyzszym poziomie.

• 0 4

• (2)

Kazdy sponsor jest powazny i wazny. Wisac ze przyzwyczajony jestes do komunistycznego systemu. Bo sir balezy i tyle. Oparcie o jednego sponsora moze spowodowac upadek klubu z dnia na dzien i tyle. Nie wiem tez czemu obrazasz tych chlopakow? Samemu sie nie udalo?

• 2 0

• Podpisz sie, bo niewiadomo komu odpowiedziec. (1)

Komunizm to korupcja i to tak naprawde sie nie zmienilo. Jeszcze gorzej jest z mentalnoscia tych co jeszcze w Polsce pozostali. Jakbys mial troche oleju w glowie to bys wiedzial co to "expat" Nikogo nie obrazam tylko pisze tak jak jest. Hokej w calej Polsce jest bardzo kiepskiej jakosci, a Gdanska druzyna dostaje od kazdej druzyny srogie baty. Mam okazje ogladac na zywo hokej na najwyzszym Swiatowym poziomie, wlacznie z treningami seniorow, juniorow az do szkolek dzieciecych. W 15 minut piechota moge dotrzec do pieciu lodowisk treningowych i jednej Areny gdzie sa mecze NHL-u. Dzieli was przepasc organizacyjna a o umiejetnosci trenerow lepiej nie wspominac. Warunki w Gdansku wcale nie sa takie zle (zaangazowanie rodzicow i dzieci/mlodziezy tez) ale jest to wszystko bardzo zle wykorzystane. Zycze wam jak najlepiej, ale mysle ze w tej formie nic z tego nie wyjdzie.