Horror piłkarzy ręcznych. Wybrzeże Gdańsk przegrało z Gwardią Opole 23:24

Torus Wybrzeże Gdańsk

Niespodziewanie to Krzysztof Komarzewski był najskuteczniejszym piłkarzem ręcznym Wybrzeża Gdańsk w meczu z Gwardią Opole. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk na własnym parkiecie nieznacznie ulegli Gwardii Opole 23:24 (13:13). W 18. kolejce PGNiG Superligi obejrzeliśmy istny horror. Goście wygrali, gdyż potrafili rzucać bramki w ostatnich sekundach każdej z połów. Dla podopiecznych Marcina Lijewskiego porażka może być brzemienna w skutkach, gdyż może im zamknąć drogę do bezpośredniego awansu do play-off.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski - Podobas, Gądek, Bednarek, Komarzewski 5 bramek, Sulej 3, Rogulski 4, Prymlewicz 4, Wróbel 2, Adamczyk 2, Kostrzewa 3

GWARDIA: Malcher - Lemaniak 1, Siwak 3, Zarzycki, Łangowski 2, Klimków, Tarcijonas, Mokrzki 2, Dementiew, Jankowski 7, Zadura 4, Mauer 4, Milewski, Morawski 1

Wybrzeże musiało ten mecz wygrać, jeśli chciało zachować realne szanse na odebranie Gwardii Opole 3. miejsca w grupie, a tym samym bezpośredni awans do play-off. Zwycięzca po 60 minutach gry w Gdańsku zdobywał cztery punkty, a taki właśnie dystans w tabeli dzielił przed tą grą obie drużyny.

Początek był wyrównany. Potem zaczęła się zarysowywać przewaga gospodarzy. Od wyniku 4:4 kolejno trafili: Wojciech Prymlewicz z karnego oraz Łukasz RogulskiKrzysztof Komarzewski. Prowadzenie 7:4 do wzięcia czasu skłoniła trenera gości, dobrze znanego w Gdańsku, gdyż przed laty piłkarza ręcznego zarówno Spójni jak i Wybrzeża - Rafała Kuptela.

Zdołał on poukładać szyki gwardzistów. Piłkarzom ręcznym z Opola wystarczyły 3 minuty, aby wyrównać na 7:7. Wybrzeże jeszcze raz odpowiedziało trzema bramkami z rzędu. Tym razem na listę strzelców kolejno wpisywali się: Kamil Adamczyk, Damian Kostrzewa i jeszcze raz z siódmego metra Prymlewicz. Niestety, i tej przewagi nie udało się "dowieźć", choćby do przerwy. Przed zejściem do szatni goście wyrównali na 13:13 po rzucie w ostatniej sekundzie Mateusza Morawskiego.

Po zmianie stron gdańszczanie dobrze zgrali przez 7 minut. Po rzucie Adamczyka prowadzili jeszcze 17:16. Niestety, na kolejną bramkę Wybrzeża przyszło nam czekać siedem minut. W tym czasie Gwardia odskoczyła na 20:17.

Niemoc rzutową miejscowych przełamał wreszcie Rogulski. Ekipa Marcina Lijewskiego dzięki temu ponownie zebrała się do walki. W 58. minucie Kostrzewa doprowadził do wyrównania 23:23. szkoda, że jak się później okazała była to ostatnia bramka gospodarzy. Nie było nawet rzutów karnych, gdyż na dwie sekundy przed końcem piłkę do miejscowej bramki posłał obrotowy Mateusz Jankowski. Tym samym 4 punkty pojechały do Opola.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 18 3 1 2 12 446:506 15

W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę

Tabela wprowadzona: 2018-01-27

Wyniki 18 kolejki:

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Gwardia Opole (13:13)
  • SPÓJNIA GDYNIA - MMTS Kwidzyn 22:32 (8:18)
  • Stal Mielec - Energa MKS Kalisz 29:34 (11:16)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Orlen Wisła Płock 17:33 (9:16)
  • Meble Wójcik Elbląg - Azoty Puławy 23:29 (12:15)
  • Piotrkowianin - KPR Legionowo 23:22 (12:11)
  • Zagłębie Lubin - PGE Vive Kielce 25:39 (13:23)
  • Chrobry Głogów - Górnik Zabrze (przełożony na 27.02)

Opinie (13) 1 zablokowana

• szkoda play-off bezpośrednio nie będzie

• 10 1

• Waleczne Wybrzeże tanio skóry nie sprzedało i za to należą się brawa.

• 24 3

• (4)

Zróbcie coś z tym środkowym i lewo rozgrywającym, bo normalnie drobne się w keieszeni nie zgadzają

• 15 4

• (3)

Wróbel po powołaniu do reprezentacji zatracił wszystkie swoje walory. Grając na lewym rozegraniu z uporem maniaka chce kończyć akcje na prawej stronie boiska a najlepiej na prawym skrzydle. Kolego , twoja strefa na boisku to lewa część boiska z zakazem przekraczania osi boiska- proste jak żmija. Jest jeszcze coś takiego jak rzut z kozłem , prawie nie praktykowany przez zawodników drugiej linii a bardzo skuteczny. Więcej bojowości i zadziorności należy oczekiwać od Gądka. Ogranicza się wyłącznie do podawania piłek. A gdzie zagrożenie rzutem ?. Zupełnie zapomniał jak to robił w SMS. Panowie macie młody zespół , nie odpuszczajcie tylko dalej z uporem jak do tej pory. Jak wrócą: Kornecki, Ramon, Papaj , Salacz, Gauden, Marciniak będzie tylko lepiej . Głowy do góry.

• 6 0

• I Kondratiuk :)

• 4 0

• (1)

Niech mu Kostrzewa przetłumaczy ..., że od czasu do czasu też czeka na piłkę. Masakra być skrzydłowym przy takiej połówce!

• 2 1

• Z Kostrzewą nie ma co ugrać, skoro stoi bez jakiegokolwiek ruchu w stronę podania......

• 1 1

• Walka, walka, walka!

Brawo Panowie za walkę o każdą piłkę! Pięknie było to oglądać! Szkoda tej końcówki, ale na tak grające Wybrzeże warto przychodzić! Mimo wyraźnego osłabienia ta drużyna postraszy jeszcze niejednego przeciwnika!

• 20 3

• bardzo fajna szybka gra, naprawdę szkoda nonszalancji w ostatniej akcji naszej drużyny, gdyby to pograli dłużej byłaby wygrana. Ale super się oglądało ten "pazur".
    Za agresywnością sędziego (w rozdawaniu kartek, 2-min) nie do końca nadążałem.