II liga siatkarek

23 grudnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Dwoma zwycięstwami zakończyły rok 2002 na parkietach II ligi siatkarki Alpatu Gdynia. Podopieczne Wiesława Dziury we własnej hali w meczu granym awansem triumfowały nad Olimpijczykiem Gdańsk 3:0 (25:19, 25:18, 25:21), a dzień później w Bydgoszczy, w spotkaniu, zaległym z... inauguracyjnej kolejki grały Pałac II 3:0 (25:22, 25:22, 25:18).

ALPAT: Lademan, Nastały, Podgórniak, Chodorowska, Słodnik, Bakiera oraz Grela (libero), Kudyba, Twardowska.
OLIMPIJCZYK: Kołodziejczyk, W. Skłucka, Kowalczyk, Kolasa, Toszek, Hohn oraz Lorkowska (libero), Dzierżyńska, M. Skłucka, Brzostowska.

W pierwszym secie derbów zapowiadało się na emocjonującą końcówkę. Olimpijczyk zdołał zniwelować 3-, 4-punktową stratę, do 19:20, a ponadto zdobył zagrywkę. Nic z tego. Marzena Toszek zepsuła serwis, a trzy kolejne ataki Walentyny Skłuckiej były autowe. Załamane takim obrotem sprawy gdańszczanki w ogóle nie podjęły walki w drugiej partii. Przegrywały już 7:14 i 15:23.

Ostatnia część gry była bardzo podobna do inauguracyjnej. Długo przeważał Alpat. Było 12:9, 16:12, 19:14 i 23:18. Olimpijczyk spróbował powalczyć w końcówce. Gdy przyjezdne zbliżyły się na 21:23 o przerwę poprosił trener Dziura. Wskazówki gdyńskiego szkoleniowca były na tyle cenne, że po powrocie na parkiet jego podopieczne nie oddały już żadnego punktu.

- Zagraliśmy słabo. Szczególnie uwaga ta dotyczy Walentyny Skłuckiej. Generalnie nie potrafiliśmy sobie poradzić z zagrywką rywalek - ocenia Jacek Łapiński, szkoleniowiec Olimpijczyka.

- Wszystkie drużyny, które przyjeżdżają do Gdyni, z góry zakładają przegraną. Takie było też nastawienie Olimpijczyka, a bez wiary w sukces trudno coś ugrać - dodaje gdyński szkoleniowiec.

Dzień później Alpat pojechał do Bydgoszczy. Tamtejszy Pałac II próbował walczyć, ale też nie zdołał wygrać nawet seta. Najbliżej powodzenia gospodynie były w drugiej partii. Prowadziły 20:15.

- Uratowała nas Ania Podgórniak. W ogóle cały mecz grała znakomicie, ale w drugim secie przeszła samą siebie. Zagrała sześć asów serwisowych pod rząd! - podkreśla trener Dziura.

• No coments:-)!

Całej drużynie z trenerami na czele oraz kibicom dziewczyn z Alpatu Zdrowych, Spokojnych, Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku:-)! Poza tym dużo, dużo forsy i samych zwycięstw w 2003 roku!