II liga siatkarzy

6 stycznia 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Po pięciu porażkach z rzędu w grupie pierwszej II ligi siatkarze Alpatu Gdynia wreszcie mogli unieść ręce w geście triumfu. Zespół Stanisława Bojewskiego i Marka Patoły zwyciężył w Grudziądzu Stal 3:2 (18:25, 25:18, 18:25, 25:23, 15:12).

ALPAT: Pacyński, Kolan, Wesołowski, Boguszewski, Rydzewski, Patoła oraz Dziura, Krzyżak.
Gdynianie czekali na sukces od 9 listopada, kiedy wygrali w czterech setach we Wrześni. W 11. kolejce wzięli rewanż na Stali, z którą przegrali 0:3 w pierwszej rundzie, i to na własnym parkiecie. Może dlatego perspektywa ataku na szóstą pozycję nie jest dla gdynian wcale pociągająca.

- Rzeczywiście mamy szansę na wydźwignięcie się z przedostatniego miejsca, ale tak naprawdę w obliczu play off 6. czy 7. miejsce, to nie ma znaczenia. Wszystko wskazuje na to, że o utrzymanie zagramy właśnie ze Stalą. Jest to rywal o zbliżonych umiejętnościach do naszych. Zatem o wyniku decyduje nie miejsce meczu, a dyspozycja dnia - przekonuje Marek Patoła, grający trener zespołu.

W Grudziądzu wielkie znaczenie miała ponadto... połowa boiska. Wygrywały drużyny tylko z jednej strony siatki. W tie-breaku to właśnie na niej Alpat zdobył przewagę (8:4), która pozwoliła mu wygrać. Grę zakończył asem serwisowym Paweł Kolan. Jednak na największe słowa uznania zasłużył Grzegorz Boguszewski. To on m.in. skończył czwartą partię, w której rywale z 21:17 zbliżyli się na 24:23.

Pozostałe wyniki 11. kolejki grupy I:
Śnieżka Joker Piła - Astra Ustronie Morskie 3:0, AZS Gwardia-Gubin Zielona Góra - Orzeł Międzyrzecz 3:1, Progress Września - Ikar-Inkasso Reform Legnica 0:3.

• Niemożliwe....

Jak to się stało? Jakieś zmiany w klubie? Czyżby pan Patoła się poprawił?Aaaa w pierwszym składzie...Noo to chyba słabo poszło Grudziądzowi, bez dwóch zdań! A gdzie Edek Pawlun?

• 0 0

• może odpowie

To pytanie trzeba skierować do "pana" "trenera" Patoły.
    Co trzeba zrobić by zawodnik zdecydował się zrezygnować z gry w zespole?
    I dlaczego tak wielu zawodników (w tym piszący te słowa) rezygnowało z gry w Alpacie powtarzając sobie "Nigdy więcej"