II liga siatkarzy

21 stycznia 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Żadnego seta nie zdobyli pomorscy siatkarze w wyjazdowych meczach przedostatniej kolejki sezonu zasadniczego II ligi. W meczu na szczycie grupy pierwszej Amber Starogard przegrał z Siemowitem Gostynin 0:3 (15:25, 17:25, 23:25), a w grupie trzeciej Alpat Gdynia uległ Śnieżce Jokerowi Piła 0:3 (13:25, 18:25, 25:27).

AMBER: Głuszak, Gulbicki, Masiak, Michna, Winiarski, Dusowski oraz Jaworski (libero), Parulski, Galiński, Pepliński.

- Rozegraliśmy fatalny mecz. Nie mogłem przypuszczać, że zespół rozklei się do tego stopnia, gdy wypadnie jeden zawodnik z podstawowego składu - przyznaje Eugeniusz Witkowski, trener starogardzian.

Amberowi szyki pokrzyżowała kontuzja Sebastiana Winiarskiego. Skręcił nogę przy stanie 5:5 w pierwszym secie. Co prawda, później podejmował próby, powrotu do gry, ale niezbyt udane. Zanim przyjezdni na nowo zdołali poustawiać szeregi, gładko oddali dwie partie. W trzeciej była szansa na przedłużenie meczu, gdyż Amber prowadził 21:19, a w następnej akcji piłka po złym odbiorze rywali wróciła na połowę naszej drużyny. Jednak zamiast ją rozegrać, Bartosz Głuszak i Patryk Michna pozwolili upaść jej na parkiet, a potem było autowe zbicie Krzysztofa Dusowskiego.

Pozostałe wyniki 13. kolejki grupy III:
AZS UWM II WSPol Olsztyn - Moderator Hajnówka 3:0, MOSiR Giżycko - Net Ostrołęka 2:3. Pauzował: OKSiW Warka. Awansem: Moderator - OKSiW 3:1.

7. UWM II 1-11 13 6:33

ALPAT: Kolan, Boguszewski, Pacyński, Wesołowski, Rydzewski, Patoła oraz Dziura.

Obserwując zdobycze naszych w wyjazdowym spotkaniu przeciwko wiceliderowi tabeli, trudno oprzeć się wrażeniu, że dla Alpatu gra była zbyt krótka. - Rzeczywiście mecz skończył się dla nas za szybko. Rozkręcaliśmy się z każdą akcją - zgadza się Marek Patoła, który wspólnie ze Stanisławem Bojewskim prowadzi drużynę, a ponadto w Pile musiał grać jako rozgrywający. - W dwóch pierwszych setach mieliśmy kłopoty z przyjęciem zagrywki. Trzecią partię mogliśmy zakończyć zwycięsko. Prowadziliśmy 22:18, a przy 24:23 mieliśmy piłkę setową. Później rozbiliśmy się o miejscowy blok.

Pozostałe wyniki 13. kolejki grupy I:
Stal Grudziądz - Astra Ustronie Morskie 2:3, Progress Września - AZS Gwardia-Gubin Zielona Góra 0:3, Ikar-Inkasso Reform Legnica - Orzeł Międzyrzecz 2:3.

1. Gwardia 12-1 25 37:11
2. Śnieżka 9-4 22 32:17
3. Orzeł 9-4 22 32:20
4. Astra 8-5 21 26:21
5. Ikar 6-7 19 24:23
6. Stal 4-9 17 21:29
7. ALPAT 4-9 17 17:31
8. Progress 0-13 13 2:39