II liga siatkówki

2 grudnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Żadnego seta w trzech meczach nie udało się zdobyć pomorskim drużynom siatkówki w II lidze. Olimpijczyk Gdańsk i Amber Starogard na własnych parkietach tylko w jednej partii zmusili rywali do gry na przewagi. Z kolei Alpat Gdynia tak wolno rozkręcał się w Hajnówce, jakby liczył, że mecz będzie miał co najmniej cztery odsłony.

OLIMPIJCZYK: W. Skłucka, M. Skłucka, Hohn, Sobocińska, Kowalczyk, Toszek oraz Dzierżyńska (libero), Wyrwińska. Brzostowska, Basendowska.

Gdańszczanki podjęły walkę z Zawiszą Sulechów tylko w pierwszym secie. Niestety, od stanu 21:20 na zagrywkę kolejno wchodziły Joanna Sobocińska, Monika Skłucka, Izabela Hohn i ...każda z nich się pomyliła.

- W drugiej partii skrzydła podcięła nam decyzja sędziowska. Było 15:14 dla nas, ale arbiter stwierdził, że wynik powinien być odwrotny. Generalnie mamy za małą siłę przebicia w ataku. Brakuje Tamary Kołodziejczyk - mówi Jacek Łapiński, szkoleniowiec Olimpijczyka, po przegranej 0:3 (26:28, 21:25, 21:25).

Pozostałe wyniki 7. kolejki kobiet:
CHTPS Chodzież - Powiat Kołobrzeg 3:0, Uniwersytet Szczecin - AZS AWF II Poznań 3:2, Przylesie Koszalin - Pałac II Bydgoszcz 3:0. Zaległy: Uniwersytet - Przylesie 1:3.

8. Powiat 2-4 8 9:16

AMBER: Dusowski, Winiarski, Głuszak, Michna, Dziekanowski, Kowalski oraz Jaworski (libero), Masiak, Sobolewski, Pepliński, Miotk, Parulski.

Starogardzianie przed liderem tabeli mieli respekt tylko w pierwszy secie. Później też niczego nie ugrali, ale Zbigniew Olszewski, dyrektor SKS zapewnia: "To były dwa nasze najlepsze sety w tym sezonie. W drugim prowadziliśmy nawet 23:22. Wydaje się, że wszystko idzie w dobrą stronę. Forma rośnie!". Amber przegrał z Gwardią Szczytno 0:3 (12:25, 24:26, 22:25).

ALPAT: Boguszewski, Rydzewski, Obałek, Wrzosek, Pacyński, Piaseczny oraz Rudziński (libero), Krzyżak, Mórawski, Dziura, Kwaśniewski.

Gdynianie przegrali na wyjeździe z Moderatorem Hajnówka 0:3 (13:25, 17:25, 21:25). Podopieczni Krzysztofa Wrzoska w każdym kolejnym secie byli o cztery punkty lepsi... - Też mnie to uderzyło. W trzecim już była walka, ale przy wyniku 20:21 sędziowie podjęli dwie krzywdzące nas decyzję. Z tego meczu należałoby odnotować jedynie debiut w Alpacie 2-metrowego Romana Kwaśniewskiego - przyznaje Marek Patoła, prezes gdyńskiego klubu.

Pozostałe wyniki 7. kolejki mężczyzn:
Net Ostrołęka - AZS UWM II Olsztyn 1:3, MKS MDK Warszawa - MOSiR Giżycko 3:1.

• Czarno widzę!

Co się dzieje z siatką na wybrzeżu? Gedania cieniuje Alpat też, Starogard i Olimpijczyk lepiej nie mówić. Może ktoś zna przyczynę?

• 0 0

• Hajnówka - Alpat

A to ciekawe, w III secie było 21:17, 22:19, więc ciekawe skąd ten wynik 21:20. Decyzcji kontrowersyjnych nie było i nie należy szukać przyczyn porażki u sędziów. W III secie gospodarze odpuścili sobie i bardziej się z nami bawali w kotka i myszkę niż grali na poważnie. Na dzień dzisiejszy jesteśmy 2 klasy gorsi od nich. Taka jest niestety prawda i nie ma co oszukiwać kibiców.

• 0 0

• OK!

Ale dlaczego tak jest ? Nie tylko Wy jesteście gorsi o dwie klasy, ogólnie coś się dzieje złego z siatką ?

• 0 0

• Kaska, kaska, kaska!

To jest przyczyna.

• 0 0

• te te te, obecny na meczu

decyzji kontrowersyjnych nie bylo? na jakim ty meczu obecny byles?
    a moze uznanie ataku po prostej ZA antenka to tez nie jest konktrowersyjna decyzja? ( to akurat w pierwszym albo drugim bylo )
    ogolnie nie przegralismy przez sedziow ale nie mow ze w trzecim secie nie dolozyli swoich trzech groszy do naszej porazki.
    heheh a debiut dwumetrowego Romana byl niezly ; )

• 0 0

• widze ze podroz BUSem nie posluzyla Alpatowi...

• 0 0

• bus był za mały:)

• 0 0

• HHHMMM, HHHMMM!!!

Za to żubry się przebudziły. ;)
    Więc może Alpat znów zacznie grać lepiej, a potrafi.
    Zresztą gorzej już grać nie można, więc przynajmniej gorzej już nie będzie. ;)

• 0 0

• P.S.

Swoją drogą, gyby u nas nam tak sędziowie sędziowali... Zawsze te 3 punkty w secie do przodu bez grania. ;)
    Chyba w Hajnówce lepiej dbają o sędziów (już od dworca kolejowego). Pogratulować organizacji. ;)

• 0 0

• Do Optymisty

Sluchaj, przegraliśmy i prawda jest taka że jesteśmy gorsi. Co sędziowie zawinili ? Moderator robił z nami co chciał a Ty szukasz pocieszenia w złym sędziowaniu? Musi otworzyć oczy i przyznać się że jesteśmy po prostu słabi. Ja już to zrobiłem .... Cięzko się przyznać ale taka jest prawda ;(