IV liga - ścisk w czubie

25 września 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Piłkarzom Bałtyku Gdynia zabrakło dwóch minut, aby zostać samodzielnym liderem tabeli IV ligi. Podopieczni Andrzeja Busslera na własnym boisku zaledwie zremioswali z Orlętami Reda 2:2 (1:1). Niespodziewany sukces na wyjeździe zanotowały rezerwy Arki. Gdynianie wygrali z Kaszubami Połchowo 2:0.

Biało-niebiescy tak jak szybko objęli prowadzenie, tak je błyskawicznie stracili. Na gola z jedenastej minuty Dariusza Dobrzyńskiego osiem minut później odpowiedział Mikołaj Podgórniak, wychowanek... Bałtyku, a obecnie grający trener Orląt.

Na kolejnego gola przyszło czekaćaż do 51. minuty. Artur Rosiński został sfaulowany w polu karnym i sam wymierzył sprawiedliwość, skutecznośc strzelając z jedenastki. Goście ambitnie ruszyli do odrobienia strat. Sztuka ta udała im się w 88. minucie. Końcowy rezultat ustalił Łukasz Król.

Jako, że wszystkie mecze 11. kolejki rozpoczęly się o tej samej porze, a w Kwidzynie już po 19 minutach dotychczasowy lider przegrywał 0:2, przez 37 minut drugiej połowy gdynianie byli samodzielnymi liderami tabeli. Ich remis sprawił, że aż trzy drużyny mają obecnie jednakową liczbę punktów. I jak zwykle rozgorzeje spór, czy klasyfikować drużyny wedle wyników bezpośrednich meczów (choć jeszcze każda nie grała z każdą), czy według różnicy bramkowej. My wybieramy tę drugą - korzystniejszą dla Bałtyku. W tak liczonym zestawieniu zespół Busslera jest liderem!

BAŁTYK: Grubba - Szwół, Martyniuk, Dobrzyński, Kolenda - Wiszniewski (85 Kaszuba), Styn, Budziwojski, Politowski (78 Peta) - Rosiński, Kugiel (75 Figura).

Miła niespodzinkę zrobiły rezerwy Arki. Po golach Pawła Kaczmarka i Adama Gleńskiego drużyna Dariusza Mierzejewskiego pokonała na wyjeździe znacznie wyżej notowanego rywala.

Pozostałe wyniki 11. kolejki: Kaszuby Połchowo - Arka II Gdynia 0:2, Unia Tczew - Jantar Ustka 1:0, Czarni Pruszcz Gdański - Wierzyca Pelplin 1:2, Orkan Rumia - Olimpia Sztum 4:1, Gryf 95 Słupsk - Powiśle Dzierzgoń 0:1, Rodło Kwidzyn - Start Mrzezino 0:2, Pomezania Malbork - Drutex-Bytovia Bytów 0:1, Wisła Tczew - Wierzyca Starogard Gdański 0:1.

• 0 0

• Ty durna pało nawet nie znasz wyniku z Kwidzyna a zabierasz głos. Pewne jest natomiast to że arka jest ostatnia.