IV liga - zemsta Jaszczerskiego

11 sierpnia 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Rezerwy Arki Gdynia po bezbramkowym remisie w Bytowie zostały wiceliderem IV-ligowej tabeli. Nie powiodło się Bałtykowi. Biało-niebiescy na własnym boisku przegrali z Unią Tczew 1:2 (0:1). Była to swoista zemsta Kazimierza Jaszczerskiego, który przed wakacjami pracował w Gdyni, a teraz poprowadził do boju rywali.

Rywale gdyńskich drużyn w tej kolejce były z odmiennych biegunów. Przed wakacjami Unia grała jeszcze w III lidze, a Bytovia walczyła o sukces w V.

Na inauguracje zarówna Arka II, jak i Bytovia wygrały po 2:1. Po bezpośrednim meczu nadal dzielą to samo miejsce w tabeli. Z tym, że poszły w górę. W środę Dariusz Mierzejewski miał do dyspozycji wybitnie młodzieżowy skład. Z piłkarzy, którzy przyszli do Gdyni z zewnątrz w meczu wziął udział jedynie Norbert Witkowski. Remis jest sprawiedliwy, gdyż po początkowej przewadze naszej drużyny do głosu doszli miejscowi.

ARKA II: Witkowski - Urbański, Godlewski, Sikorski, Toczek, Mach, Gleński, Mitura (66 Gosz), Czocharowski (43 Żołnierewicz), Kołodziejski (90 Mielewczyk), Zawadzki (79 Frankowski).

Na obiekcie GOSiR, w popularnej "klatce" grał Bałtyk. Do Gdyni powrócił Kazimierz Jaszczerski. Szkoleniowiec przed wakacjami prowadził miejscową drużynę. Teraz jest trenerem Unii.

Gospodarzy już w ósmej minucie pogrążył Jakub Resmerowski i było 0:1. Ambitne ataki gdynian, zmierzające do zmiany rezultatu dały efekt dopiero w 68 minucie. Wówczas Dariusz Głosa w polu karnym sfaulował Piotr Pustkowski. Jedenastkę na gola zamienił Robert Kugiel.

Gdy wydawało się, że Bałtyk pójdzie za ciosem, gdyż m.in. Paweł Budziwojski strzelił w poprzeczkę, zwycięskiego gola zdobyli goście. Na trzy minuty przed końcem Dariusza Grubbę pokonał Marian Czyszak

BAŁTYK: Grubba - Szwół, Grzesiuk, Martyniuk, Politowski -
Dobrzyński (64 Peta), Styn (76 Komorowski), Budziwojski, Knioch -
Figura (60 Głos), Kugiel.

Pozostałe wyniki 2. kolejki: Jantar Ustka - Gryf 95 Słupsk 0:2, Rodło Kwidzyn - Kaszuby Połchowo 2:1, Pomezania Malbork - Orkan Rumia 1:1, Wisła Tczew - Czarni Pruszcz Gdański 1:3, Wierzyca Starogard Gdański - Olimpia Sztum 7:1, Start Mrzezino - Powiśle Dzierzgoń 4:2, Orlęta Reda - Wierzyca Pelplin (przełożony na 31.08).

• Wreszcie szkolenie najlepszych sędziów

Sobotnio-niedzielne szkolenie w Nadolu rozpocznie się o godzinie 9.00 w restauracji Merkury. Prosimy wszystkich wyznaczonych sędziów o punktualne przybycie.