IV-ligowe derby dla Gdańska

28 kwietnia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Bałtyk umocnił się na pozycji lidera IV ligi Bałtyk umocnił się na pozycji lidera IV ligi
Wstrzemięźliwość strzelecką w 24. kolejce zachowali trójmiescy IV-ligowcy. Trzy drużyny poprzestali na dwóch golach. W Gdańsku bez udziału publiczności Lechia II pokonała Arkę II Gdynia 1:0 (0:0). Natomiast Bałtyk Gdynia umocnił się na pozycji lidera po zwycięstwie w Trąbkach Wielkich 1:0 (1:0).

Przy u. Traugutta ze względów bezpieczeństwa grano bez kibiców. Obie drużyny mając w perspektywie mecze II-ligowe poprzestali w rezerwach na tych piłkarzach, którzy nie mieścili się w meczowych "18" pierwszych drużyn. Jedynego gola zdobył w 65. minucie spotkania Jakub Kawa

LECHIA II: Kubiński - Weber, Krysiński, Wojtkiewicz, Osłowski - Kawa, Gacek, Szuprytowski, Loda - Szałęga, Pietrowski oraz Włodkowski, Kośnikowski.

ARKA II: Towagnicki - Dziubiński, Krauze, Wesołowski, Chełmikowski - Ćwiklik, Krzemiński, Felisiak, Karnat, Meler - Damaszke oraz Beyl, Basiński.

Bałtyk jako pierwszy tej wiosny zdołał wygrać z Orłem. Wyjazdowe trzy punkty gdynianom zapewnił Dariusz Patalan, który jedyną bramkę meczu zdobył w 26. minucie.

BAŁTYK: Grubba - Klemczyk, Pietrzyk, Martyniuk, Zybert - Styn, Widzicki, Pięta, Poźniak - Kudyba, Patalan oraz Peta, Litwinko, Wierzchołowski, Czuk.

Wygrana biało-niebieskich w zestawieniu z sensacyjną przegraną Zatoki Puck w Przechlewie z Brdą 0:2 (0:1) sprawiła, że podopieczni Jerzego Jastrzębowskiego mają nad najgroźniejszym rywalem już cztery punkty przewagi, choć i jeden mecz rozegrany więcej.

Pozostałe wyniki 24. kolejki: Czarni Pruszcz Gdański - Gryf 95 Słupsk 1:3, TKP Tczew - Czarni Czarne 2:0, Olimpia Sztum - Bytovia Bytów 0:1, Gryf Wejherowo - Powiśle Dzierzgoń 2:0.

Opinie (11) 5 zablokowanych

• Zatoka swój zaległy mecz juz grała i zremisowała 0:0. Teraz przegrala 2:0 w Przechlewie i ma 3 pkt mniej od Bałtyku i tyle samo rozegranych meczy.

• 0 0

• do poniatowskiego

ale ty przemadrzaly nikt poza toba tego remisu nie widzial

90minut tabela
    007/2008, grupa: pomorska

1. Bałtyk Gdynia 24 54 17 3 4 50-28 11 1 0 35-11 6 2 4 15-17
    2. Zatoka Puck (2) 23 50 15 5 3 57-21 8 3 1 32-11 7 2 2 25-10
    3. Orkan Rumia

• 0 0

• Na 90 minut faktycznie brakuje wyniku, na pomorskim futbolu jest wporządku, wejdz na oficjalną strone Bałtyku, lub strone Zatoki tam tez masz dobre tabele. Troche wystarczy poczytac. Teraz mozesz powiedziec panie Mądrala.