IX Sopot Beach Rugby. 28 drużyn, 9 godzin rozgrywek i talent spod kosza

2 sierpnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
W IX edycji Sopot Beach Rugby zaprezentowało się 28 drużyn. W IX edycji Sopot Beach Rugby zaprezentowało się 28 drużyn.

28 drużyn zaprezentowało się w IX Sopot Beach Rugby. Turniej męski wygrała drużyna The Imports, złożona z zawodników z RPA i Nowej Zelandii, którzy występują w ekstralidze. Wśród pań po raz trzeci z rzędu najlepsza była Legia Warszawa, a w rywalizacji amatorów zwyciężyła Mafia Wołomin. W pokazowym meczu Jarosław Hodura, organizator rozgrywek, dostrzegł rugbowy talent u byłego... koszykarza.

Rozgrywki zapowiadaliśmy:
Sopot Beach Rugby i Festiwal Latawców - program
Weź udział w plażowych rozgrywkach i warsztatach

- Przez dziewięć godzin zawody oglądała bardzo liczna grupa kibiców rugby, i mamy nadzieję, nowych symatyków tej dyscypliny, którzy mieli z nią styczność po raz pierwszy. Była to świetna promocja Sopotu i bardzo widowiskowej odmiany rugby 5 - podkreśla Jarosław Hodura, który turniej organizuje nieprzerwanie od 2013 roku, a tegoroczne rozgrywki odbyły się również w ramach obchodów 120-lecia miasta.
Trofea były związane ze 120-leciem Sopotu. Trofea były związane ze 120-leciem Sopotu.
Najlepszą frekwencję miał turniej mężczyzn. Wśród 16 drużyn najlepsza okazała się The Imports. Ekipa złożona z zawodników z RPA i Nowej Zelandii, którzy występują w ekstralidze w finale pokonała triumfatorów dwóch ostatnich turniejów w Sopocie - Posnanię 5:1.

3. miejsce zajęła drużyna Banitów, która pokonała ekipę złożoną z Wenezuelczyków, mieszkających w Polsce 4:3. Klasyfikacja została ustalona po rozegraniu blisko 50 meczów.

Sześć zespołów kobiecych grało systemem każdy z każdym. Po raz trzeci z rzędu w Sopot Beach Rugby triumfowały rugbistki Legii Warszawa. 2. miejsce zajęła Latvijas RF, a 3. Juvenia Kraków.

W turnieju pań zaprezentowało się 6 zespołów. W turnieju pań zaprezentowało się 6 zespołów.
W rywalizacji amatorskiej najlepsza okazała się Mafia Wołomin, która w pokonanym polu pozostawiła m.in. zespół organizatorów SBR Team oraz... piłkarzy ręcznych z Drezna.

- Warto podkreślić, że zawodnicy z Wołomina uczestniczyli we wszystkich dotychczasowych turniejach na plaży w Sopocie - dodaje Hodura.
W ramach turnieju odbył się mecz pokazowy, w którym drużyna prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego zmierzyła się z Dark Rifles Rugby Team, która składała się z siły NATO ze Stanów Zjednoczonych. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

- Wybijająca postacią był Marcin Stefański, który wydaje się stworzony do gry w rugby a akcję wyrównująca przeprowadził jego 10-letni syn - ocenił Jarosław Hodura, odkrywając rugbowy talent w byłym koszykarzy, a obecnie trenerze Trefla Sopot.
Po zakończeniu rozgrywek odbył się pokaz latawców, który wspólnie organizowali MOSiR Sopot oraz Fundacja Sportu i Rekreacji Edwarda Hodury.