• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Idea Prokom Open

Kryst.
19 lipca 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Dzisiejszymi grami eliminacyjnymi do turnieju głównego kobiet na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego rozpocznie się Idea Prokom Open. W puli 11. edycji imprezy jest aż 700 tysięcy dolarów, najwięcej w jej historii.

Panie rozpoczną rywalizację w tym roku szybciej, ponieważ finał gry pojedynczej kobiet (rozdzielą między siebie 300 tys. USD) rozegrany zostanie w sobotę. Czołowe postacie światowego tenisa, jak Arantxa Sanchez-Vicario, Silvia Farina Elia i Patty Schnyder, a także Carlos Moya, Jiri Novak oraz Fabrice Santoro, powinny być magnesem dla publiczności. - Na widzów czeka pięć tysięcy miejsc. Do obejrzenia są aż 152 mecze, więc dla każdego znajdzie się kawałek tenisowego tortu - zapowiada Waldemar Białaszczyk, dyrektor SKT.

Organizatorzy jedengo z największych przedsięwzięć sportowych roku mają jednak zmartwienia związane z frekwencją. Turniej Idea Prokom Open ma rywali w walce o fanów. - W najbliższym tygodniu na Wybrzeżu nie będzie brakowało innych imprez sportowych. Naszym przeciwnikiem może być też... plaża. Wielu turystów przyjechało nad morze się opalać. Mimo to mamy nadzieje, że wypoczywać będą także na trybunach sopockiego obiektu - twierdzi Krzysztof Materna z biura organizacyjnego zawodów.

W ubiegłym roku, mimo że nie brakowało chętnych do obejrzenia najważniejszych pojedynków turnieju, nie byli oni wpuszczani na trybuny. Co dziwne, wiele siedzisk było wolnych. - Wyciągnęliśmy wnioski. Teraz indywidualne zaproszenia będą uprawniały do obejrzenia konkretnego pojedynku, a nie do całodziennego przebywania na korcie - zapowiada Ryszard Fijałkowski, dyrektor Idea Prokom Open.

By obejrzeć najważniejsze spotkania imprezy, trzeba będzie wysupłać z kieszeni trochę grosza. Na szczęście spotkania eliminacyjne, które również powinny stać na wysokim poziomie, będzie można obejrzeć za darmo. O tym, że warto stawić się na kortach przy ulicy Ceynowy już jutro, świadczy fakt, że do turnieju głównego zamierzają się przebijać Argentynka Marian Diaz-Oliva oraz Rosjanka Wiera Zwoanariewa, finalistki turnieju w Palermo. Są także Niemki Bianka Lamade, Angelika Roesch, Jana Kandarr czy Holenderki Kristie Boogert i Seda Noorlander. W tym gronie pokażą się Katarzyna Strączy oraz Marta Domachowska, finalistki mistrzostw Polski, które otrzymały dzikie karty. W kolejce jest jeszcze kilka innych naszych reprezentantek, które są na liście oczekujących i liczą na rezygnację zawodniczek będących na liście eliminacji. Wśród panów eliminacyjne sito będą chcieli przebrnąć tej klasy zawodnicy, co Niemcy Alexander Popp, Axel Pretzch, Jens Knippschild, Czech Michal Tabara, Francuz Arnaud Di Pasquale czy Hiszpan Galo Blanco. Szybciej serce bęzie nam biło podczs pojedynków Mariusza Fyrstenberga, Łukasza Kubota oraz Michała Przysiężnego.

W turniejach głównych pań i panów najbardziej kciuki będziemy ściskać za Magdalenę Grzybowską, Joannę Sakowicz i Radosława Nijakiego, a także Bartłomieja Dąbrowskiego. Jesteśmy niepoprawnymi otymistami i wierzymy, że ktoś z tego grona będzie bohaterem telewizyjnej relacji na żywo (TVP) z meczu finałowego.


Plan gier

Kwalifikacje - gra pojedyncza 32 zawodniczki i 32 zawodników, gra podwójna - cztery pary.

Piątek (19 lipca) godz.10.00 - pierwsza i druga runda WTA.
Sobota (20 lipca) godz.10.00 - druga i trzecia runda WTA oraz pierwsza i druga runda ATP.
Niedziela (21 lipca) godz. 10.00 trzecia runda WTA oraz druga i trzecia runda ATP.


Turnieje główne - gra pojedyncza 30 zawodniczek i 32 zawodników, gra podwójna - 16 par.

Niedziela (21 lipca) godz. 10.00 pierwsza runda WTA.
Poniedziałek (22 lipca) godz. 11.00 pierwsza runda WTA i ATP.
Wtorek (23 lipca) godz. 14.00 druga runda WTA i pierwsza runda ATP.
Środa (24 lipca) godz. 14.00 druga runda WTA i ATP.
Czwartek (25 lipca) godz. 14.00 ćwierćfinały WTA i druga runda ATP.
Piątek (26 lipca) godz. 14.00 półfinały WTA i ćwierćfinały ATP.
Sobota (27 lipca) godz. 13.00 finały WTA i półfinały ATP.
Niedziela (28 lipca) godz. 12.00 finały ATP.
Głos WybrzeżaKryst.

Opinie (3)

 • Turniej

  Witajcie
  Bardzo mnie cieszą coroczne rozgrywki tenisowe.
  Uważam ,że płatny wstęp jest dobrym pomysłem, nie jest to az taki wielki koszt .Przy okazji nie pałętaja się po trybunach ludzie-turyści, którzy nie maja pojęcia o tenisie a często tylko przeszkadzają.
  pozdrawiam i życzę udanej pogody
  OLA

  • 0 0

 • IDEA PROKOM OPEN

  dlaczego nie ma informacji na temat planu gier w niedzielę a panie w informacji też nie wiedzą .
  Przecież nie od godz. 10.00 trzeba byc na turnieju żeby obejrzeć ciekawe i wybrane pojedynki. Poza tym na pytania nie odpowiada webmaster. godz. 8.30 a w internecie nie ma planu gier na niedzielę.
  Informacje są ale nieaktualne.

  • 0 0

 • IDEA PROKOM OPEN

  dlaczego nie ma informacji na temat planu gier w niedzielę a panie w informacji też nie wiedzą .
  Przecież nie od godz. 10.00 trzeba byc na turnieju żeby obejrzeć ciekawe i wybrane pojedynki. Poza tym na pytania nie odpowiada webmaster. godz. 8.30 a w internecie nie ma planu gier na niedzielę.
  Informacje są ale nieaktualne.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane