Sukces plażowych siatkarzy AZS UG

22 czerwca 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Piotr Ilewicz (z piłką) i Stanisław Wawrzyńczyk (nr 2) zdobyli pierwszy międzynarodowy medal dla AZS UG w siatkówce plażowej. Piotr Ilewicz (z piłką) i Stanisław Wawrzyńczyk (nr 2) zdobyli pierwszy międzynarodowy medal dla AZS UG w siatkówce plażowej.

Piotr Ilewicz i Stanisław Wawrzyńczyk sięgnęli po brązowe medale akademickich mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Duet reprezentujący AZS Uniwersytet Gdański podczas turnieju w Larnace na Cyprze w meczu o brąz pokonał parę Uniwersytetu Mannheim z Niemiec. Całe podium zajęli Polacy, gdyż w finale zmierzyły się pary reprezentujące AZS Uniwersytet Łódzki. Dla gdańszczan to pierwszy taki sukces w historii.

Duet reprezentujący AZS UG to ubiegłoroczni akademiccy wicemistrzowie Polski. Na Cyprze rywalizowali w gronie 23 par ze Starego Kontynentu. Piotr IlewiczStanisław Wawrzyńczyk marsz po brąz rozpoczęli od wygranej z Francuzami, co udało im się dopiero po tie-breaku (w "plażówce" gra się maksymalnie do trzech setów).

W drugim spotkaniu grupowym podopieczni Edwarda Pawluna również po trzysetowej walce ulegli szwajcarskiej parze Uniwersytetu Zurich 1-2. W kolejnych spotkaniach gdańszczanie kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa. Pokonali kolejno pary z Cypru (rozgrywki grupowe), Holandii i Portugalii. Na drodze do finału naszym zawodnikom stanęli zawodnicy z ... Polski.

Para Uniwersytetu Łódzkiego Adam ManiosBartłomiej Kujawiak (aktualni Akademiccy Mistrzowie Polski) pokonali duet AZS UG po trzysetowej walce i awansowali do finału. Tam ulegli... drugiej łódzkiej drużynie, którą tworzyli Konrad FelisiakBartłomiej Kiernoz.

Ilewicz i Wawrzyńczyk po morderczej walce o brązowy medal pokonali niemiecką parę z Uniwersytetu Mannheim 2:0 (21-18, 26-24). Brązowy medal Akademickich Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej to pierwszy sukces w historii AZS Uniwersytet Gdański w tej dyscyplinie sportu.

• Piotr Ilewicz, trener Edward Pawlun i Stanisław Wawrzyńczyk z medalami akademickich mistrzostw Europy.

Wyniki pary Ilewicz - Wawrzyńczyk
I runda (grupa)
Uniwersytet Montpellier (Francja) - AZS Uniwersytet Gdański 1:2 (21:18, 17:21, 10:15)
Uniwersytet Zurich (Szwajcaria) - AZS Uniwersytet Gdański 2:1 (21:19, 19:21, 15:10)
AZS Uniwersytet Gdański - Europejski Uniwersyet Cypr 2-0 (21:14, 21:13)

II runda
AZS Uniwersytet Gdański - Uniwersytet Amsterdam (Holandia) 2:0 (21:13, 21:12)

Ćwierćfinał
Uniwersytet Porto (Portugalia) - AZS Uniwersytet Gdański 0:2 (10:21, 18:21)

Półfinał
AZS Uniwersytet Gdański - AZS Uniwersytet Łódzki 1:2 (16:21, 21:19, 10:15)

Mecz o 3. miejsce
Uniwersytet Mannheim (Niemcy) - AZS Uniwersytet Gdański 0:2 (18:21, 24:26)
ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

Opinie (4)

• Brawa Polacy, całe podium dla nas. :)

• 7 1

• Na plaży?

A czy to jest jeszcze plaża jak tam zrobili boisko?!

• 2 1

• Brawo!!!

Brawo chłopaki mega wynik!!! AZS UG!!!

• 5 0

• Brawo UG

Brawo My :) Brawo trener i zawodnicy, to wielki sukces. Trener Pawn ma godnych następców.