Inauguracja Pucharu Polski

Marta
10 września 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia i Ogniwo w pierwszym wiosennych derbach. Arka podejmuje Budowlanych

Nie było niespodzianki w derbach Trójmiasta. Rugbiści gdańskiej Lechii od zwycięstwa rozpoczęli rywalizację w Pucharze Polski. Gdańszczanie pokonali u siebie Ogniwo Sopot 37:22 (24:13). Tylko na początku meczu goście, którzy w tym sezonie są poza ligową elitą, objęli prowadzenie. W biało-zielonych barwach zadebiutował Mołdawianin Alexander Sziszkan.

LECHIA:Klusek, Janiec, Kaszuba, Lademan, Kucharek, Sziszkan, Majcher, Krzewicki, Janeczko, Buchajło, Buczek, Hedesz, Płonka, Piszczek, Jurkowski oraz Zieliński, Witoszyński, Wantoch-Rekowski, Kochański, Świgoń, Gardziewicz.

OGNIWO: Wojtkuński, Irla, Gruza, Smoliński, Lisiecki, Zeszutek, Węgierski, Rogowski, Kurdelski, Olszewski, Iwańczak, Karaś, Przychodzki, Krauze, Wiatr oraz Matczak, Pietryk, Zając, Hałasiewicz, Wojciech, Zakaszewski, Gwozdecki.

Punkty dla Lechii: Jurkowski 10, Janeczko 8, Janiec 5, Majcher 5, Płonka 5, Buchajło 2, Buczek 2.

Punkty dla Ogniwa: Zeszutek 15, Rogowski 7.

Jak już informowaliśmy, w bieżącym sezonie format rozgrywek Pucharu Polski uległ zmianie. W pierwszej fazie osiem rywalizujących o to trofeum drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. W grupie północnej oprócz Lechii i Ogniwa znalazły się także ekipy Arki i Czarnych Pruszcz Gdański, które zmierzą się ze sobą w poniedziałek o godzinie 19.00 w Gdyni.

W sobotę swoje boje w PP zainaugurowali gdańszczanie i sopocianie. Mecz rozgrywano na "starym" obiekcie rugbistów Lechii, czyli na boisku przy Al. Grunwaldzkiej. Spotkanie rozpoczęło się po myśli gości, którzy w 5 minucie meczu, po błędzie gospodarzy zdobyli punkty z przyłożenia.

Biało-zieloni przyspieszyli i po kolejnych 5 minutach meczu było już 5:5, celnym podwyższeniem popisał się Jurij Buchajło i liderzy ekstraligowej tabeli wyszli na prowadzenie. Nie oddali go już do końca meczu. Co więcej utrzymywali wysokie tempo swoich akcji, poprawili dokładność rozegrania akcji i bardzo szybko wyszli na prowadzenie 24:8.

Ta przewaga nieco zbyt rozluźniła graczy Grzegorza Kacały i oddali oni nieco pola "piętnastce" sopockiej, która do przerwy nieco zniwelowała straty i po 40 minutach gry było 24:13.

Po przerwie biało-zieloni nie pozwolili już na dalsze odrabianie strat przez Ogniwo. Gdańszczanie bardzo dużą przewagę zwłaszcza w młynie. Dobrą partię rozegrał debiutujący w Gdańsku rugbista z Mołdawii Aleksander Sziszkin.

Obie ekipy nie ustrzegły się też błędów, przez co mecz był chwilami nieco chaotyczny. Zdecydowanie mniej popełnili ich gdańszczanie, i to zadecydowało, że znów powiększyli swoją przewagą nad pierwszoligowym - w tym sezonie - Ogniwem i zakończyli pierwsze pucharowe starcie pewnym zwycięstwem.
Marta

Opinie (21) 7 zablokowanych

• wszysto na stronie lechii

brawo

• 7 3

• Gratulacje dla Janeczko!!!!!

Na uznanie zasługuje Janeczko za rzut karny wykonany z ponad 50m.Pierwszy raz widziałem w wykonaniu Lechii tak daleki i celny kop.Brawo!!!!!!!!

• 12 1

• (4)

Ale Zeszutek wydymał 2x Lechie heheheheheh

• 10 11

• Czarni Pruszcz Gdański!!!!

Czarni Pruszcz Gdański wygrali MP siódemek do 23lat.W finale pokonali Posnanię Poznań 28:7(14:7).Brawo!!!!!! .GRATULACJE!!!!!.Liderem Czarnych był "Zajączek"Mateusz Zajkowski.

• 12 2

• A Gacek Ogniwo

• 3 2

• 3x

• 0 1

• ogniwo lechia o puchar Polski

Piotr Zeszutek przylożył 3 a nie dwa razy,nam nie są potrzebne burackie wpisy na temat gry sopockich zawodników