Industria Kielce - Energa Wybrzeże Gdańsk 34:30. Świetna pierwsza połowa

9 grudnia 2023, godz. 17:35
Opinie (12)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Mateusz Jachlewski w starciu z Industrią Kielce, w której grał przez 14 lat, rzucił 12 bramek. Mateusz Jachlewski w starciu z Industrią Kielce, w której grał przez 14 lat, rzucił 12 bramek.

Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała z Industrią Kielce (14:15) w meczu 15. kolejki Orlen Superligi. Podopieczni Patryka Rombla zagrali świetną pierwszą połowę i jeszcze w 28. minucie prowadzili 14:12. Po przerwie mistrzowie Polski pokazali jednak klasę, wykorzystując ogromny potencjał i pieczętując zwycięstwo. 12 bramek dla gdańszczan rzucił Mateusz Jachlewski.

Industria: Wałach, Wolff - Karalek 9, A. Dujszebajew 5, Sićko 5, Thrastarson, Nahi 2, Tournat 2, Paczkowski 2, Wiaderny 2, D. Dujszebajew 1, Olejniczak 1, Gębala 1, Surgiel

WYBRZEŻE: Bedoui, Poźniak - Jachlewski 12, Pieczonka 5, Powarzyński 4, Będzikowski 2, Niedzielenko 2, Siekierka 2, Domagała 1, Papaj 1, Stępień 1, Milicević, Zmavc, Papina, Miklikowski, Peret

Po porażce w derbach z MMTS Kwidzyn, podopieczni Patryka Rombla udali się do Kielc na mecz z mistrzem Polski. Szkoleniowiec postanowił dać więcej szans do gry zawodnikom, którzy do tej pory częściej siedzieli na ławce, czyli Patrykowi Niedzielence czy Damianowi Domagale.

Zaskakująco, to gdańszczanie prowadzili aż do 8. minuty i stanu 4:5. Grali szybko i skutecznie, a w bramce dobrze prezentował się Amine Bedoui. Później gospodarze zaliczyli serię 3:0 i wydawało się, że "odjadą", ale przyjezdni dzielnie się trzymali.

Energa Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn 22:26. Zawalony początek drugiej połowy Energa Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn 22:26. Zawalony początek drugiej połowy

Szczypiorniści Wybrzeża potrafili utrzymywać dystans do Industrii, która nie była zbyt skuteczna. Na dodatek straciła Cezarego Surgiela, który zobaczył czerwoną kartkę po tym, jak przy rzucie karnym trafił w twarz gdańskiego bramkarza.

Dobra końcówka 1. połowy skutkowała tym, że gdańszczanie wyrównali, a w 28. minucie, gdy kontrę wykorzystał Niedzielenko było 12:14! Indywidualny popis dał jednak Alex Dujszebajew, rzucając trzy bramki z rzędu i po 30. minutach na tablicy wyników było 15:14, co i tak było ogromną sensacją. Dodajmy, że aż 9 rzutów obronił Miłosz Wałach, czyli były golkiper Wybrzeża.

Od początku drugiej połowy kielczanie rzucili się do ataku, by szybko wybić z głowy Wybrzeżu walkę o zwycięstwo w tym meczu. W 40. minucie było już 21:17 i o czas poprosił trener Rombel. Gdańszczanie próbowali walczyć, ale całkowicie zatracili skuteczność, którą prezentowali w 1. połowie. Skutkowało to tym, że przewaga Industrii rosła z każdą minutą.

W samej końcówce przyjezdni, głównie za sprawą Mateusza Jachlewskiego zmniejszyli stratę, ostatecznie przegrywając 30:34. Dodajmy, że "Siwy" rzucił 12 bramek, co było jego najlepszym wynikiem w tym sezonie.

14 Zepter Legionowo 15 1 0 0 14 383:464 3
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają o utrzymanie. Te ekipy przystąpią do gry z dorobkiem punktowym z fazy zasadniczej. Każdy z nich zagra po pięć meczów. Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.
Tabela wprowadzona: 2023-12-11