Indywidualne Mistrzostwa Polski. Żużlowcy Zdunek Wybrzeża nie zachwycili

14 lipca 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk po lekcji żużla. Żużlowcy zapowiadają wiele treningów
Krystian Pieszczek był najlepszym żużlowcem Zdunek Wybrzeża w finale IMP. Zajął 10. miejsce z dorobkiem 6 pkt. Krystian Pieszczek był najlepszym żużlowcem Zdunek Wybrzeża w finale IMP. Zajął 10. miejsce z dorobkiem 6 pkt.

Janusz Kołodziej został indywidualnym mistrzem Polski na żużlu. Podczas finałowego turnieju w Lesznie Zdunek Wybrzeże Gdańsk miało trzech reprezentantów, ale żaden z nich nie znalazł się nawet w czołowej ósemce. Krystian Pieszczek zajął 10. miejsce, Kacper Gomólski był 14., a ostatnią 16. lokatę zajął Adrian Cyfer.

Gdańsk wygrał proces z GKS Wybrzeże. Jaka przyszłość stadionu?

Do finału indywidualnych mistrzostw Polski Kacper GomólskiAdrian Cyfer awansowali z turnieju w Rawiczu, a Krystian Pieszczek w Krakowie. Zdunek Wybrzeże Gdańsk jako jedyne obok Unii Leszno, miało w finałowej imprezie trzech reprezentantów w podstawowej obsadzie. To było zaskoczeniem, zważywszy na to, że gdański zespół nie radzi sobie najlepiej na zapleczu ekstraligi.

Niestety, szybko okazało się, że sam udział w zawodach to dla gdańszczan spore osiągnięcie. Gomólski do turnieju przystąpił w specjalnie przygotowanym stroju, w którym na plecach miał nazwiska wszystkich kibiców wspierających go w internetowej zbiórce na lepsze przygotowanie sprzętowe do sezonu.

Trzech żużlowców Wybrzeża w finale IMP. Przeczytaj jak im poszło w półfinałach

"Ginger" uzbierał jednak zaledwie 3 pkt, a do tego dwukrotnie notował defekty. Jeszcze gorzej wypadł Cyfer, który zdobył tylko 2 punkty, a w wyścigu 12 dał się minąć na trasie aż trzem rywalom.

- Nie było takiego pierwszego uderzenia, miałem problemy ze sprzęgłem, a później silnik rozwalił mi się na starcie. Nie poprawiłem sobie humoru tymi zawodami - przyznał Gomólski przed kamerami nc+.

Kacper Gomólski zbierał na silnik. Przeczytaj i internetowej zrzutce

Najlepiej z gdańszczan wypadł Pieszczek. "Krycha" zdobył 6 pkt i to pomimo tego, że w pierwszym wyścigu wjechał w taśmę. Wychowanek Wybrzeża stracił kilka punktów na dystansie. Najbardziej bolesna była ta z wyścigu 14 kiedy na ostatnich metrach zwycięstwa pozbawił go Przemysław Pawlicki.

W serii zasadniczej bezkonkurencyjny był Bartosz Zmarzlik, ale w finale musiał uznać wyższość Janusza Kołodzieja, który sięgnął po czwarty tytuł w karierze.

Wyniki:
1. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) 12+2+ 1 miejsce w finale (3,3,1,2,3)
2. Bartosz Zmarzlik (truly.work Stal Gorzów) 15+2 miejsce w finale (3,3,3,3,3)
3. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) 13+3 miejsce w finale (3,2,3,3,2)
4. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) 11+3+ 4 miejsce w finale (3,w,2,3,3)
5. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 11+0 (2,2,3,1,3)
6. Przemysław Pawlicki (MRGARDEN GKM Grudziądz) 9+1 (2,1,3,3,0)
7. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) 8 (1,3,2,0,2)
8. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno) 8 (1,3,2,1,1)
9. Norbert Kościuch (Get Well Toruń) 7 (2,0,1,2,2)
10. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 6 (t,2,0,2,2)
11. Adrian Miedziński (forBET Włókniarz Częstochowa) 5 (1,2,2,w,d)
12. Oskar Fajfer (Car Gwarant Start Gniezno) 4 (2,1,0,1,0)
13. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin) 4 (0,1,1,2,0)
14. Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 3 (1,d,1,d,1)
15. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 2 (0,0,0,1,1)
16. Adrian Cyfer (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 2 (0,1,0,0,1)
R1. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) 0 (0)

Wyścig po wyścigu:
1. Janowski, Kościuch, Kubera, Smektała (Pieszczek - t)
2. Pi. Pawlicki, Fajfer, Gomólski, Lampart
3. Zmarzlik, Dudek, Miedziński, Cyfer
4. Kołodziej, Prz. Pawlicki, Drabik, Protasiewicz
5. Zmarzlik, Janowski, Prz. Pawlicki, Pi. Pawlicki (w)
6. Drabik, Pieszczek, Cyfer, Gomólski (d4)
13. Janowski, Lampart, Dudek, Drabik
14. Prz. Pawlicki, Pieszczek, Fajfer, Miedziński (w)
15. Pi. Pawlicki, Kościuch, Protasiewicz, Cyfer
16. Zmarzlik, Kołodziej, Kubera, Gomólski (d/st)
17. Kołodziej, Janowski, Cyfer, Fajfer
18. Zmarzlik, Pieszczek, Protasiewicz, Lampart
19. Dudek, Kościuch, Gomólski, Prz. Pawlicki
20. Pi. Pawlicki, Drabik, Kubera, Miedziński (d4)

• z czym my do ludzi, jechali bez jaj

Lider potrzebny który walczy na dystansie,Krycha trzymał się sztywno na motorze kredy,kacper na co poszła zrzutka wolny na dystansie skakał. Z motoru na motor, cyferki jak ty się cieszysz jazda idź do 2 ligi jesteś słaby.faktycznie postawić biedronke. Z tego chleba nie będzie.

• 12 9

• Kolarze

Aduś jeszcze niedawno miał focha ze niema miejsca w składzie...Gomólski cofa sie w rozwoju...Jedynie Pieszczek pokazał charakter i wole walki.Dramat ogolnie i z kim do ekstraklasy...

• 21 5

• Adrian mnie przekonał. (1)

Powinien mieć miejsce w składzie , ale nie tej drużyny.

• 26 3

• Drużyny drugoligowej

• 7 0

• Gdański żużel...

Gaście switlo z żużlem w Gdańsku, bo nic w najbliższych latach dobrego sie nie wydarzy żeby być w elicie i walczyć o najwyższe laury nawiazujac do hlubnej historii tego klubu. Na domiar wszystkiego developerzy dzialajacy w Gdansku, ktorzy maja przelożenie na ratusz ostrza sobie zeby na caly teren po dawnym GKS-ie Wybrzeżeże.

• 13 13

• Dla nich sam awans był sporym sukcesem.

Żaden nie błyszczy formą w tym sezonie, więc trudno było oczekiwać, że powalczą z Kołodziejem, Zmarzlikiem czy Janowskim. Na medal IMP czekamy od 25 lat (brąz Olszaka w 1994r.) i pewnie długo jeszcze poczekamy.

• 27 0

• Pokazali to co umieją ....

Najpierw jak są mocni na początku wyścigu A potem kompromitują się i wstyd. Gorzej niż w nice 1 liga żużlowa .

• 14 6

• Cyfer jak zwykle zamykał gaz. Pieszczek w wyscigu z Pawlickim zachowal sie jak ostatni frajer, pewnie myslal ze to 1 liga.

• 15 15

• (6)

Ważne, że Zmarzlik nie wygrał. Bandyta torowy. Nie szanuje kości kolegów. Jego jazda zaczyna przypominać Pedersena.

• 19 39

• (3)

To co jedzie Bartek to jest poezja speedwaya. Takiej sylwetki i zadziorności obecnie nie ma żaden inny żużlowiec. Jak porównać do Bartka naszego Pieszczka to tylko ch. człowieka strzela, bo jeszcze parę lat temu szli łeb w łeb.