Interferie Zagłębie z "jedynką" do play-off

Krzysztof Klinkosz
27 lutego 2010 (artykuł sprzed 14 lat)
Katarzyna Duran (nr 26) w debiucie w Vistalu Łączpolu zdobyła pięć bramek. Na zdjęciu próbuje ją zatrzymać Beata Orzeszka, wychowanka... gdyńskiego AKS. Katarzyna Duran (nr 26) w debiucie w Vistalu Łączpolu zdobyła pięć bramek. Na zdjęciu próbuje ją zatrzymać Beata Orzeszka, wychowanka... gdyńskiego AKS.

Katarzyna Duran, która wreszcie zadebiutowała w Vistalu Łączpolu okazała się dużym wzmocnieniem gdyńskiej drużyny, ale ani jej wysiłki, ani pozostałych podopiecznych Jerzego Cieplińskiego nie wystarczyły do zatrzymania lidera. W meczu na szczycie 21. kolejki ekstraklasy piłkarki ręczne Interferie Zagłębia Lubin wygrały 27:25 (13:11) i tym samym praktycznie zapewniły sobie pierwszy numer rozstawienia do play-off

.

VISTAL ŁĄCZPOL: Mikszto, Brzezińska - Kulwińska 5, Duran 5, Głowińska 5, Sulżycka 4, Szwed 3, Koniuszaniec 2, Stachowska 1, Kotowa 0, Jędrzejczyk 0.

ZAGŁĘBIE: Maliczkiewicz, Czarna, Tsvirko - Byzdra 8, Pielesz 6, Kordić 4, Załęczna 3, Obrusiewicz 3, Semeniuk 1, Jacek 1, Orzeszka 1.

Mecz rozpoczął się z kilkuminutowym opóźnieniem ze względu na prośbę Polsatu Sport, który relacjonował ten pojedynek bezpośrednio. Na trybunach zgromadziło się ponad tysiąc osób. Spiker poinformował, że po podsumowaniu frekwencji z dotychczasowych kolejek ta w Gdyni jest największa w kraju!

Początek spotkania był fatalny w wykonaniu gdynianek, które zagrały nieskutecznie w ataku. Tymczasem zespół z Lubina konsekwentnie rozgrywał swoje akcje i już w 7. minucie prowadził 5:0, a trzy bramki w tym dwie z karnych zdobyła Kinga Byzdra.

Gdynianki dopiero w siódmej minucie zdobyły pierwszą bramkę, a jej autorką była debiutująca w drużynie Katarzyna Duran. Za chwilę Karolina Szwed doprowadziła do wyniku 2:5 jednak później znów dwie bramki Byzdry sprawiły, że zespół gości wyszedł na prowadzenie 7:2 w 12 minucie meczu.

Zirytowany postawą swoich podopiecznych trener Jerzy Ciepliński przerwa poskutkowała gdynianki powoli ale systematycznie zaczęły odrabiać straty. Po kwadransie gry było juz tylko 7:5 dla Zagłębia, kolejne bramki Szwed i Duran dały gdyniankom remis 7:7 w 19 min.

Kolejne akcje należały jednak do "miedziowej siódemki". Po bramkach Beaty Orzeszki i Anety Piekarz Zagłębie znów wyszło na prowadzenie 10:7 (21 min). Gdynianki zmuszone były po raz kolejny gonić rywalki i znów dała o sobie znać Duran, która zdobyła kontaktową bramkę (9:10 w 23 min.)

Niestety, kolejnej bramki dla gdynianek nie uznał sędzia ku ogólnemu zdziwieniu zespołu gdyńskiego i kibiców zgromadzonych w hali. W odpowiedzi Zagłębie szybko zdobyło 11 bramkę. Później lubinianki dołożyły jeszcze jedną bramkę do swojej przewagi.

Po 30 minutach gry było wedle tablicy świetlnej 13:10 dla Zagłębia. Jednak w przerwie odnalazła się zagubiona bramka. Po interwencji drużyny gdyńskiej sędziowie uznali trafienie zdobyte przez Karolinę Sulżycką około 20. minuty i druga połowa rozpoczęła się przy stanie 11:13.

Tuż po wznowieniu gry Patrycja Kulwińska zdobyła bramkę na 12:13. W 35. minucie gdyniankom po raz kolejny udało się wyrównać (15:15). Jednak rywalki znów odskoczyły (15:17). Lepiej niż w pierwszej połowie spisywała się w bramce Patrycja Mikszto, ale jej koleżanki z pola zbyt rzadko wykorzystywały jej udane interwencje.

W 43. minucie po karnym wykorzystanym przez Monikę Głowińską znów był remis 17:17. Jednak tak jak poprzednio, i tym razem Zagłębie szybko odpowiedziało dwiema bramkami i wyszło na prowadzenie 19:17.

W 52. minucie przyjezdne prowadziły już 24:21. Gdynianki próbowały niwelować straty, rzucały z różnych pozycji, ale bezskutecznie. Lubinianki na trafienia gdynianek odpowiadały szybko własnymi bramkami.

W 58. minucie było już 27:23 dla Zagłębia. Gospodynie próbowały nawet rzutów spod własnej bramki, ale takie manewry okazywały się bezskuteczne. W ostatnich sekundach meczu bramkę z karnego zdobyła Sulżycka, co tylko pozwoliło zmniejszyć rozmiary porażki gdynianek.

Po tej wygranej Interferie Zagłębie praktycznie zapewniło sobie pierwsze miejsce do play-off, bo trudno przypuszczać, aby przegrało w ostatniej kolejce u siebie z KSS Kielce. Natomiast Vistal Łączpol musi zdobyć co najmniej punkt, aby nie oglądać się w 22. kolejce na dokonanie Zgody Ruda Śląska i do drugiej części sezonu wystartować z czwartej pozycji.

Pozostałe wyniki 21. kolejki:
Zgoda Ruda Śląska - SPR Olkusz 30:24 (17:14), Ruch Chorzów - AZS AWF Wrocław 32:31 (18:16), KSS Kielce - SPR Lublin 23:38 (12:20), Start Elbląg - MKS Piotrcovia 25:30 (18:14), Politechnika Koszalińska - KPR Jelenia Góra 25:30 (8:17).

• Kotova naucz się grać

Moim zdaniem to Kotova powinna nam dopłacać do gry w Vistalu a trenerowi radze wysłać ją do bardzo głębokich rezerw - bo z taką grą to juniorki byłyby lepsze (gratuluje dojścia di finału Pucharu Polski)

• 7 3

• No cóż - powalczyły ale przegrały.

Oglądałem mecz w TV - Naprawdę fajna ta Duran, szczupła, długie nogi, śliczne oczy, ładnie się porusza ...i do tego świetnie gra :) Chyba się w końcu wybiorę na jakiś mecz.

• Fajny zespół zbudowali w Gdyni.. (5)

Jeszcze tylko jakiś normalny trener by się im przydał bo ten facet przeszkadza zawodniczkom w grze!!!

• tak tak, przeszkadza (2)

prawie przegrany mecz z Wrocławiem, gdzie wogóle nie wtrącał się do gry fajnie to pokazal.
      dopiero jak wziął czas i"przeszkodził" tym samym dziewczynom obięły prowdzenie w końcówce meczu

• 6 4

• Inny treber przygotowałby zespół do meczu z Wracławiem tak, ze nie byłoby siary! (1)

• 5 6

• a jak się ustosunkujesz do tego:

Niby za cieńki byprzygotować zespół do walki z Wrocławiem na własnej hali (gdzie pozwała decydować zawodniczkom do czasu aż już sie paliło pod nogami i przejął inicjatywę i pożar ugasił)

Niby za cieńki by zremisować w Lublinie - czyli ile razy cieńszy był Gościński w tym meczu, gdzie najpierw nie przeszkadzał swoim zawodniczkom, potem przeszkadzał

Jaki inny trener - proszę o przykład z ligi.

• 1 1

• ARKA GDYNIA!!! (4)

Brawo ARKA GDYNIA!!! Mimo porażki brawo za walke!! Wspaniały doping wraz ze swoją zgodą ZAGŁEBIEM!!!
    LUBIN GDYNIA OLE

• 3 21

• pajac - to fakt

zmień forum bo to nie ten dział o piłce kopanej

• 5 2

• jaka ARKA ?? (2)

Na szczęście to nadal Vistal Łączpol Gdynia i oby tak zostało!!

• 7 1

• Jakie Zagłębie??????????

Panowie panie - byłem na meczu i się za Was wstydziłem - jak klub kibica mógł zagrzewać do boju Lublin - a przecież to miało miejsce???? Hańba dla prawdziwych kibiców - sprzedawczyki za dyche

• 6 1

• Wydaje mi się, że on to napisał ironicznie a nie z innych względów

• 0 0

• Mecz fajny, była walka i niestety się nie udało. Szkoda że grała tylko jedna bramkarka. Może Brzezińskiej poszło by lepiej.

• 10 4

• Sędzia to ... (1)

Sędziowie nie popisali się w dzisiejszym meczu niestety to przyczyniło się do przegranej naszych piłkarek.

• 14 8

• Straszne pomyłki sędziów :| Widać, że wiele razy byli zagubieni :o Takiego meczu nie można tak sędziować

• 4 0

• Brawo:** (4)

OLA bedzie dobrzee:**

• 6 15

• Tak Ola!Śpieszyło Ci się do ekstraklasy a teraz ławka...a można było jeszcze w 1 lidze się rozwinąć (1)

Nie jedna już z tego pośpiechu i chorych ambicji zmarnowała swoją szansę...nie każda jest Karoliną Kudłacz!

• 7 1

• Jędrzejczyk za słaba na na pierwszy skład, więc zasłużenie siedzi na ławce, Sulżycka o wiele lepsza i bardziej doświadczona.

• 6 3

• (1)

hi hi ?

• 0 0

• Sulżycka gra nierówno. Jędrzejczyk miała kilka dobrych meczy, a teraz dołek. Jest jeszcze Taczyńska, która też miała kilka udanych epizodów, lecz za mało możliwości wykazania się .Trener powinien wpuszczać na boisko wszystkie trzy w zależności od dyspozycji, a nie bazować przez cały mecz na jednej. O potrzebie większych i częstszych zmian w czasie meczu pisało już wiele osób więc to nie tylko moje spostrzeżenia

• 0 0

• karolina i kasia najładniejsze i najlepsze (5)

szwedówna i duran są zdecydowanie najładniejsze i najlepsze w gdyńskim zespole, a i patrząc na wszystkie zespoły ligowe plasują się bardzo wysoko :) miło się ogląda piekne kobiety potrafiące coś grać :)

• 7 12

• a czym to niby Szwed dziś zaimponowała? (1)

Chyba tylko miną obrażoną na cały świat. Dla Kasi brawa, doskonały mecz, uratowała Łączpol od pogromu.

• 9 6

• O Karolinie wypowiedź nie trafiona, o Kasi jak najbardziej trafiona

• 1 2

• Racja! (2)

Szwedówna przypomina mi mojego krewnego z Chorwacji, a Duran Pippi Langstrumpf, tylko musi jeszcze włosy zapuścić :)

• 4 8

• odp (1)

duran fajna jest,ale szwedowna? lol nie zartujmy to nie miejsce do zartów:) nie robmy jaj z pogrzebu :D