• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Isostar Cup

jag.
13 sierpnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Krzysztof Dusowski i Sebastian Winiarski oraz Jan Ciszewski i Tomasz Rydzewski reprezentować będą województwo pomorskie w półfinałach mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. To nagroda za czołowe pozycje w cyklu turniejów wakacyjnych MOSiR Sopot i "Głosu Wybrzeża". Szóste zawody w Łazienkach Północnych padły łupem duetu Pentry Starogard.

Do klasyfikacji generalnej Isostar Cup liczyć się będzie każdemu zawodnikowi pięć z ośmiu turniejów. Jednak dla potrzeb mistrzostw Polski najlepszych trzeba było wskazać już po sześciu zawodach. W minioną sobotę poszło niemal na noże, gdyż szanse na start na ogólnopolskiej arenie miało aż sześć duetów. Najszybciej padł dotychczasowy... lider. Problem Roberta Michniewskiego polega na tym, że nie ma w Sopocie stałego partnera. Gdynianin sprzymierzył siły z Radosławem Pacyńskim (Gdańsk). Wystarczyło to do wygranie jednej z dziewięciu grup eliminacyjnych, a skończyło się przegraną w ćwierćfinale z Andrzejem Masiakiem (Gdańsk) i Jackiem Gulbickim (Olsztyn) 21:18.

W półfinale doszło do bezpośredniego starcia konkurentów do mistrzostw Polski. Był to jednocześnie rewanż za finał w Łazienkach Północnych sprzed tygodnia. Tym razem Dusowski i Winiarski nie dali najmniejszych szans Wiktorowi Chełmińskiemu (Gdańsk) i Grzegorzowi Boguszewskiemu (Ełk) wygrywając 21:14.

Przykrych konsekwencji dla Rydzewskiego i Ciszewskiego nie miała przegrana w drugim półfinale. Gdańszczanie, którzy są najlepszym przykładem, na to że także na plaży mieszanka rutyny z młodością jest dobrym rozwiązaniem, ulegli Masiakowi i Gulbickiemu 18:21.
W finale Winiarski i Dusowski ograli Masiaka i Gulbickiego 21:18. Był to zarazem trzeci wygrany turniej podczas tegorocznych wakacji z MOSiR i "Głosem" zawodników Pentry Starogard.

W pojedynku o trzecie miejsce Ciszewski i Rydzewski zwyciężyli Chełmińskiego i Boguszewskiego 21:19.

Tradycyjnie wśród wszystkich grających rozlosowano nagrody, które fundowali: Timex, Velux, Trefl, Siemens i McDonald's. Kolejny turniej Isostar Cup rozegrany zostanie dopiero za dwa tygodnie. W najbliższą sobotę w Łazienkach Północnych odbędą się półfinałowe zawody mistrzostw Polski seniorów. Z każdego województwa prawo startu mają po dwa duety.

Klasyfikacja po sześciu turniejach Isostar Cup: 1. Dusowski i Winiarski po 31 punktów, 3. Rydzewski, Ciszewski, Chełmiński po 27, 6. Michniewski 25.
Głos Wybrzeżajag.

Zobacz także

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane