MH Automatyka uległa po walce

22 grudnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Pomimo wyrównanej gry, MH Automatyka uległa w Jastrzębiu. Na zdjęciu hokeista gdańskiego klubu Filip Pesta. Pomimo wyrównanej gry, MH Automatyka uległa w Jastrzębiu. Na zdjęciu hokeista gdańskiego klubu Filip Pesta.

Pomimo ambitnej postawy i gry o dogrywkę do ostatniej minuty spotkania, hokeiści MH Automatyki ulegli na wyjeździe JKH GKS Jastrzębiu 1:3 (0:1, 1:1, 0:1). Starcie przez 60 minut było bardzo wyrównane, a ostatnia bramka dla gospodarzy padła w momencie, gdy gdańszczanie wycofywali z gry bramkarza. Dla przyjezdnych trafienie zaliczył niezawodny ostatnio Josef Vitek.

Bramki
1:0 Laszkiewicz as. Vozdecki, Janković 5 na 4 14:08
1:1 Vitek as. Bilcik, Steber 32:52
2:1 Janković as. Vozdecki. Laszkiewicz 33:24
3:1 Laszkiewicz as. Homer 59:22

JKH GKS: Raszka; Lukacik, Homer; Laszkiewicz, Paś, Vozdecki - Kubeś, Janković; Świerski, Kulas, Bordowski - Bigos, Gimiński; Nalewajka, Wróbel, Nalewajka - Michałowski, Chorążyczewski; Matusik, Jarosz, Pelaczyk

MH AUTOMATYKA: Gorodecki; Bilcik, Maciejewski; Steber, Polodnam, Vitek - Lehmann, Mund; Szczerbakow, Stasiewicz, Skutchan - Dolny, Wysocki; Strużyk, Pesta, Marzec - Kantor, Wrycza; Różycki, Samusienko

Hokeiści MH Automatyki ostatnio czują się mocni. Ich pewność siebie podniosły jeszcze powroty po kontuzjach Krzysztofa Kantora, Michaiła SamusienkiAdama Skutchana. Dlatego też jadąc do znajdującego się pozycję wyżej sąsiada z ligowej tabeli, liczyli na kolejne trzy punkty. W składzie przyjezdnych brakowało jednak Tomasza Witkowskiego. Bramkarz rozchorował się, a że dostał antybiotyk, to jego występ w piątkowym spotkaniu był wykluczony.

Jego koledzy od pierwszej minuty stawiali czoła sklasyfikowanemu wyżej rywalowi. Choć na początku musieli odpierać zmasowane ataki gospodarzy. Ale w bramce spisywał się bardzo dobrze Maksim Gorodecki. Następnie atak gości rozruszał nieco Josef Vitek. Zdobywca hat-tricka we wcześniejszym meczu z PGE Orlikiem Opole tym razem nie mógł trafić do bramki.

Za to rywalom udało się to w 15. minucie. Martin Vozdecki sprawił, że krążek znalazł się pod bramką Gorodeckiego. Stworzyło się tam spore zamieszanie, z którego skorzystał Leszek Laszkiewicz.

Vitek jest jednak ostatnio w świetniej dyspozycji, co pokazał w drugiej tercji. W 33. min. krążek znalazł go w sytuacji, gdy przed Czechem była część bramki, której nie strzegł Ondrej Raszka. I właśnie tam wstrzelił "gumę" doprowadzając do remisu. Na odpowiedź gospodarzy czekaliśmy jednak niewiele ponad 30 sekund. Ponownie pod bramką Gorodeckiego mieliśmy zamieszanie, asystę pierwszego stopnia zaliczył Vozdecki, ale gola zdobył Ivan Janković. W 39. min. ten sam hokeista stanął oko w oko z Gorodeckim, lecz tym razem górą był bramkarz MH Automatyki.

Od początku trzeciej tercji gdańszczanie byli w ataku i za wszelką cenę chcieli doprowadzić do remisu. Niestety brakowało im skuteczności. W końcówce spotkania trener Andriej Kowaliow z oczywistych względów postanowił wycofać bramkarza. Skorzystał jednak na tym Laszkiewicz. Trafiając do pustej bramki zdobył 500. gola w PHL.

11 SMS Katowice 20 0 0 0 20 18:156 0
Drużyny zagrają cztery rundy, systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinałów play-off awansują drużyny z miejsc 1-6. O pozostałe dwa miejsca powalczą do 2 zwycięstw pary z miejsc 7-10 i 8-9. Przegrani zagrają o utrzymanie. Spaść z ligi nie może SMS PZHL, który kończy sezon po 20 spotkaniach.
Tabela wprowadzona: 2017-12-22

Wyniki 26 kolejki

• JKH GKS Jastrzębie - MH AUTOMATYKA GDAŃSK 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
  • Comarch Cracovia - PGE Orlik Opole 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
  • Polonia Bytom - Anteo Naprzód Janów 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
  • TatrySki Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, d. 1:0)
  • Unia Oświęcim - Tauron GKS Katowice 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Opinie (36) 3 zablokowane

• Trudno, zdarza się. 5 i 7 stycznia w Olivii będzie lepiej!

• 25 1

• Głowy do góry

Panowie nic się nie stało, porażka wliczona w kalendarz,czuć korporację południową ale MY mamy to w D...,walczymy o 6-stkę.Chłodne głowy i półfinał MOCNO realny.Walka na MAXA!!!!!! To MUSI być nasz znak rozpoznawczy!

• (3)

to żeś powiedział jedni i drudzy mieli po 12 min. Bramka dla JKH w przewadze farfocel z pod bramką, cóż zdarza się. Mieliśmy sporo okazji ale skuteczności brak. Mecz bardzo wyrównany, dużo walki, wynik na styku nie to co te dwa wcześniejsze. Przydał my się nam jakiś cwany lis do drugiej formacji co by tych naszych młodych wilczków porządnie obsłużył.

• 12 2

• (2)

Pomyśl zanim odpiszesz, nie pisałem ze my mieliśmy więcej tylko ze kar było za dużo. Zamiast łapać kary trzeba wykorzystywać te złapane przez przeciwnikaw. A jak już chcesz porównywać to porównaj gole w przewadze. W meczach na styku jedna bramka rozstrzyga.

• 4 4

• (1)

Ogladales w ogole mecz czy tak wnioskujesz z relacji na trojmiescie?

• 6 0

• Mecz dobrze ułożonych drużyn. Kalaber vs Kovalev. Widać, że liczyła się dyscyplina taktyczna, a nie pokazowe fajerwerki. Akurat JKH miało o jeden raz więcej szczęścia i wygrało. Równie dobrze nikt nie mógłby się dziwić, gdyby wynik był w drugą stronę.

• 11 0

• (6)

Zaczyna się spółdzielnia musimy zmobilizować się razem z zawodnikami na najbliższe mecze otwierać sektory B