• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nie ma rady na ringowe układy

jag.
21 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Natalia Partyka zdobyła drugie złoto w Rio
Tomasz Jabłoński szóstą wygraną w tym sezonie w rozgrywkach Word Sieries of Boxing odniósł w pojedynku z Amerykaninem Anthony Campbellem. Tomasz Jabłoński szóstą wygraną w tym sezonie w rozgrywkach Word Sieries of Boxing odniósł w pojedynku z Amerykaninem Anthony Campbellem.

Niestety, nie było happy endu w pogoni Tomasza "Pantery" Jabłońskiego za kwalifikacją olimpijską. Bokser Sako zrobił to co do niego należało. Wygrał szóstą walkę w World Series of Boxing, ale w rankingu pozostał na trzecim miejscu, a awans na igrzyska 2016 do Rio de Janeiro wywalczyło tylko dwóch pierwszych. Zabrakło punktu, który zabrał mu arbiter z Algierii podczas meczu pod koniec marca w hali gdańskiej AWFiS.TOMASZ JABŁOŃSKI OSZUKANY NA RINGU W GDAŃSKU. SĘDZIA Z ALGIERII ZABRAŁ KWALIFIKACJĘ OLIMPIJSKĄ BOKSEROWI SAKO

Jak informowaliśmy Tomasz Jabłoński długo był liderem kategorii 75 kg World Series of Boxing, w której ostatecznie sklasyfikowano 34 pięściarzy z około 20 państw. Prowadzenie pozbawił go skandaliczny werdykt Sid Ali Mokretari. Pod koniec marca w gdańskiej AWFiS arbiter z Algierii wypunktował przegraną kapitana Rafako Hussars Poland z Gruzinem Dżabą Chositaszwili 47:48, choć dwaj inni sędziowie przyznali wygraną w tym pojedynku Polakowi aż 50:45!

"Pantera" stracił punkt i spadł na trzecie miejsce. Łudziliśmy się, że może uda się wrócić na jedną z dwóch lokat dających awans na igrzyska olimpijskie, w ostatniej serii pojedynków, ale nic takiego nie nastąpiło.

Na ringu w Szczecinie, gdzie Rafako Hussars Poland rywalizowało z USA Knockouts, Jabłoński zrobił to co do niego należało. Pokonał Amerykanina Anthony'ego Campbella jednogłośnie na punkty. Dwaj sędziowie przyznali mu zwycięstwo w każdej z pięciu rund (50:45), a trzeci w czterech (49:46).

Tym samym bokser Sako Gdańsk ukończył rywalizację w World Series of Boxing z 6 zwycięstwami w 7 walkach, co dało mu 30 punktów do olimpijskiego rankingu. Taki sam dorobek zgromadzili dwaj inni pięściarze, ale to oni pojadą na igrzyska, a nie Polak, gdyż mieli od niego więcej wygranych walk przed czasem oraz jednogłośnych zwycięstw.

NAJLEPSI BOKSERZY WSB W KATEGORII ŚREDNIEJ
1. Petr Chamukow (Rosja) 30 punktów
2. Arlen Lopez Cardona (Kuba) 30
3. TOMASZ JABŁOŃSKI (POLSKA) 30
4. Hurszidbek Normatow (Uzbekistan) 25
5. Meiirim Nursułtanow (Kazachstan) 24
6. Ilyas Abbadi (Algieria)
7. Antony John Fowler (W.Brytania) 15
8. Anthony Campbell (USA) 14


Nie sprawdziła się żadna z polskich nadziei względem najgroźniejszych rywali. Kubańczycy nie oszczędzili Arlenowi Lopezowi Cardonie wyjazdu do Wielkiej Brytanii, co niektórzy sugerowali, a ten zdemolował Troya Williamsa (50:43, 50:44, 50:43).

Nie było także niejednogłośnego werdyktu w Kijowie w starciu Hurszidbeka NormatowaPetra Chamukowa, a tylko taki awansowałby Polaka na 2. miejsce. Rosjanin pewnie pokonał Ukraińca 50:45, 50:45, 49:46 i to on, obok Cardony, w kategorii średniej z WSB pojedzie do Rio de Janeiro.

PEŁNE RANKINGI INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE WORD SERIES OF BOXING

- Nie poddaję się. Walki w World Series of Boxing dowodzą, że stać mnie na zdobycie kwalifikacji do Rio - mówił po zwycięstwie w Szczecinie Jabłoński.

Jednak jego droga na igrzyska bardzo się wydłużyła. W tym roku o kwalifikację zawodnik Sako będzie mógł powalczyć w mistrzostwa świata w Doha, które odbędą się od 5 do 18 października. W zależności od wagi do zdobycia będzie tam od 1 do 3 nominacji. Jednak, aby wziąć udział w tym turnieju, należy najpierw być co najmniej w ćwierćfinale mistrzostw Europy, które od 6 do 15 sierpnia zorganizuje Sofia.

Kolejne szanse pojawią się w roku olimpijskim. Od lutego do kwietnia 2016 rozgrywane będą turnieje kontynentalne, w których w każdej wadze do zdobycia będą po trzy kwalifikacje.

Potem odbędą się jeszcze turnieje dla bokserów, którzy startowali w cyklach APB i WSB, a także w rywalizacji pod szyldem AOB. W zależności od kategorii będzie od 1 do 5 nominacji.
jag.

Miejsca

Opinie (2) 1 zablokowana

 • Da rade

  Wszystko wygra, bo ma talent. Treningu nigdy za wiele!

  • 6 1

 • oby ta sytuacja tak go zahartowała

  aby zacisnął zęby zapie... i przywiózł z Rio medal
  oczywiście pod warunkiem że znów nie będa mu sędziować tacy Algierczycy

  • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane